Jak zmienić rozdzielczość w telewizorze Samsung

Kiedy myślisz o zakupie nowego smart TV, Samsung jest jedną z wielu dostępnych opcji. Jeśli zależy Ci na najlepszej możliwej jakości obrazu, edycja UHD 4K to doskonały wybór.

Jak zmienić rozdzielczość w telewizorze Samsung

To, czy telewizor może wyświetlać określoną rozdzielczość, zależy od źródła wejściowego i współczynnika proporcji obrazu.

W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać dostęp do powyższych ustawień źródła i proporcji oraz jak poprawić jakość obrazu na telewizorze Samsung.

Sprawdzanie rozdzielczości źródła wejściowego

Telewizor Samsung może wyświetlać kilka różnych rozdzielczości. Ale rozmiar i jakość obrazu zależą od źródła obrazu. Na przykład, jeśli używasz urządzeń Roku, będziesz mieć kilka opcji w zależności od używanego odtwarzacza.

To samo dotyczy jakości odtwarzacza Blu-ray lub konsoli Xbox. Wszystko zależy od jakości urządzenia podłączonego do telewizora Samsung. Jeśli chcesz sprawdzić rozdzielczość dla określonego źródła, oto co robisz:

 1. Chwyć pilota Samsung i naciśnij przycisk "Dom" przycisk.
 2. Użyj lewego i prawego klawisza, aby wybrać "Źródło."
 3. Kliknij określone źródło, na przykład „Comcast” lub „PlayStation”.
 4. Aktualna rozdzielczość pojawia się w prawym górnym rogu ekranu. Daj mu kilka chwil na pojawienie się.

Możesz powtórzyć ten proces dla każdego źródła, aby znaleźć prawidłową rozdzielczość. Możesz zmienić rozdzielczość dla każdego źródła wejściowego, dostosowując rozmiar obrazu w telewizorze Samsung. Termin ten jest często określany jako współczynnik kształtu.

Zmień rozdzielczość w swoim telewizorze Samsung

Regulacja rozmiaru obrazu w telewizorze Samsung

Zarówno starsze, jak i nowsze telewizory Samsung Smart TV umożliwiają zmianę rozdzielczości poprzez zmianę rozmiaru obrazu. W zależności od rodzaju używanego źródła wejściowego będziesz mieć kilka różnych opcji rozdzielczości. Oto, czego możesz się spodziewać, jeśli chodzi o rozmiar obrazu na swoim telewizorze Samsung:

 • 16:9 – Jest to standardowy współczynnik proporcji ekranu panoramicznego.
 • 4:3 – Jest to współczynnik proporcji Low Definition i zwykle jest używany podczas oglądania starych filmów i nagrań VHS.
 • Dopasuj do ekranu — to ustawienie wyświetla cały obraz w oparciu o rozmiar ekranu, aby nic nie zostało obcięte.
 • Zwyczaj – Możesz ustawić własny rozmiar obrazu i dostosować go w dowolny sposób.

Jeśli używasz „Niestandardowego” rozmiaru obrazu, możesz również uzyskać dostęp do funkcji „Zoom i pozycja”. Ta funkcja oznacza, że ​​możesz powiększyć dowolny fragment obrazu i ustawić go w dowolny sposób.

Jak zmienić rozmiar obrazu?

Oto kroki, które należy wykonać, aby zmienić rozmiar obrazu w telewizorze Samsung:

 1. wciśnij "Dom" na pilocie Samsung.
 2. Wybierać „Ustawienia”. Będziesz już w menu „Obraz”.
 3. Kliknij „Ustawienia rozmiaru obrazu”.
 4. Wybierać "Rozmiar obrazka" i wybierz żądany rozmiar.
 5. Jeśli wybierzesz "Zwyczaj," możesz wtedy uzyskać dostęp do „Zoom i pozycja” opcja również.

Oprócz ręcznej regulacji rozmiaru ekranu telewizor Samsung automatycznie rozpoznaje rozmiar obrazu. Po prostu wykonaj powyższe kroki i wybierz „Auto szeroki” w „Rozmiar obrazu”.

Jak zmienić rozdzielczość w telewizorze Samsung

Poprawa jakości obrazu telewizora Samsung

Każdy chce mieć najlepszy możliwy obraz na swoich telewizorach. Dzięki telewizorom Samsung już teraz zyskujesz dużą wartość i jakość. Możesz jednak zrobić rzeczy, które sprawią, że oglądanie będzie jeszcze bardziej spersonalizowane i przyjemne, na przykład wybranie trybu oglądania. Telewizory Samsung zazwyczaj zawierają następujące opcje ustawień obrazu:

 • Standard – Jest to tryb, w którym pracuje Twój telewizor i ogólnie jest kompatybilny z wieloma różnymi środowiskami obrazu.
 • Dynamiczny – Otrzymasz jaśniejszy i wyraźniejszy obraz. Świetnie nadaje się do oglądania wydarzeń sportowych.
 • Naturalny – To ustawienie odciąża oczy.
 • Film – Ten tryb oglądania jest idealny do oglądania filmów i programów telewizyjnych.

Dostęp do powyższych ustawień obrazu uzyskuje się, naciskając "Dom" na pilocie i przechodząc do „Ustawienia” menu. Wybierz „Tryb obrazu” opcję i wypróbuj dostępne tryby wyświetlania. Możesz również uzyskać dostęp do „Ustawienia eksperta” aby ręcznie dostosować jasność, poziom podświetlenia i inne ustawienia.

Jak zmienić rozdzielczość w telewizorze Samsung

Tworzenie idealnego obrazu telewizora Samsung

Rozdzielczość na telewizorze Samsung zależy głównie od tego, co oglądasz. Czy to stary film, czy korzystasz z urządzenia do strumieniowego przesyłania danych w rozdzielczości 4K HD?

Niezależnie od tego, kiedy nie masz wpływu na jakość obrazu źródłowego, nadal możesz coś z tym zrobić, czyli zmienić proporcje, ustawić powiększenie i zmienić tryb oglądania. Pod tym względem telewizor Samsung oferuje wiele opcji do wypróbowania.