Jak zmienić sieć Wi-Fi w dzwonku Ring?

Ring Doorbell to dzwonek do drzwi Wi-Fi, który w rzeczywistości jest czymś więcej niż dzwonkiem do drzwi. Tak, pasuje do typowego dzwonka do drzwi, ale dodaje imponujący system wideodomofonowy, który pozwala rozmawiać z gośćmi ze smartfona lub tabletu. Możesz to wszystko zrobić z domu lub z dowolnego miejsca, pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem.

Jak zmienić sieć Wi-Fi w dzwonku Ring?

Urządzenia wideo Ring Doorbell są wyposażone w przydatne funkcje, aplikacja jest niezwykle przyjazna dla użytkownika, a wszystko można łatwo połączyć z siecią Wi-Fi. Oto jak zmienić sieć Wi-Fi w urządzeniu Ring Doorbell.

Pierwsze połączenie Wi-Fi

Właściwie pierwsze połączenie Wi-Fi z urządzeniem Ring Doorbell przyzwyczajenie łączyć się z siecią domową. Po rozpoczęciu konfiguracji najpierw przechodzi w tryb konfiguracji, prosząc o pobranie aplikacji na urządzenie inteligentne, aby przejść dalej.

Po pobraniu aplikacji i skonfigurowaniu konta (nie powinno to zająć zbyt dużo czasu, wymaga tylko najbardziej podstawowych informacji), aplikacja połączy się z pobliskim urządzeniem Ring Doorbell.

Czekaj, jak może połączyć się przez Wi-Fi bez połączenia urządzenia z siecią? Cóż, w trybie konfiguracji Ring Doorbell wyświetli własną tymczasową sieć Wi-Fi. Służy do łączenia aplikacji Ring z urządzeniem, a po zakończeniu konfiguracji połączy się z siecią Wi-Fi.

Teraz, postępując zgodnie z instrukcjami na smartfonie lub tablecie, połączysz się z domową siecią Wi-Fi i skonfigurujesz ustawienia. Gdy to zrobisz, przewidywana sieć Wi-Fi przestanie nadawać, a urządzenie połączy się z wybraną siecią Wi-Fi.

zmień dzwonek do drzwi

Wymuszanie trybu konfiguracji

Bez wejścia w tryb konfiguracji dzwonek Ring Doorbell nie będzie mógł połączyć się z domową siecią Wi-Fi, co w zasadzie sprawi, że będzie bezużyteczny. W niektórych przypadkach może być konieczne wymuszenie uruchomienia trybu konfiguracji.

W tym celu zdejmij panel czołowy z urządzenia, mocno naciśnij czarny przycisk i zwolnij go.

Notatka: ważne jest, abyś nie przytrzymywał go zbyt długo. Teraz wyjmij baterię i całkowicie ją naładuj. Może to zająć kilka godzin, więc bądź cierpliwy.

Teraz uruchom urządzenie i sprawdź, czy wchodzi w tryb konfiguracji. Jeśli to się nie uda, należy wykonać twardy reset. Aby to zrobić, naciśnij czarny przycisk i przytrzymaj go przez około 15 sekund (lub dłużej, jeśli to konieczne). Powinno to ponownie uruchomić dzwonek Ring Doorbell, a urządzenie powinno samo wejść w tryb konfiguracji.

Zmiana Wi-Fi

Twój Ring Doorbell może działać idealnie, ale jeśli twoja sieć Wi-Fi przestanie działać i masz zapasowy, możesz zamiast tego połączyć się z nią. Alternatywnie możesz zmienić router lub przenieść się do nowego domu.

W każdym razie zmiana sieci Wi-Fi w urządzeniu Ring Doorbell powinna być możliwa. Niestety nie ułatwili tego. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma elementów sterujących, które pozwalają to zrobić z samego urządzenia, może być konieczne użycie aplikacji Ring.

Wi-Fi

To prosty sposób, ale może nie działać na każdym urządzeniu. Po prostu otwórz aplikację Ring, przejdź do kamery, przejdź do Stan urządzeniai dotknij Zmień sieć Wi-Fi. Z listy sieci wybierz tę, z którą chcesz się połączyć.

Niektóre urządzenia mogą oferować inną opcję, zwaną Połącz się ponownie z Wi-Fi. Po wybraniu tej opcji proces będzie wymagał „Naciśnij pomarańczowy przycisk”, co oznacza odmontowanie Ring Doorbell ze ściany.

Jeśli nie masz ochoty odkręcać wszystkiego, aby dostać się do pomarańczowego przycisku, istnieje prostsze, jeśli nie bardziej pierwotne rozwiązanie. Zmień nazwę swojego identyfikatora SSID, aby odpowiadała dokładnej nazwie starego routera lub nieprawidłowo działającej sieci. Może nie jest to najbardziej wyrafinowane rozwiązanie, ale przynajmniej spełnia swoje zadanie.

Rozwiązywanie problemów

Jest kilka rzeczy, które możesz sprawdzić, aby dotrzeć do sedna problemu. Przede wszystkim spróbuj ponownie uruchomić router. Wyłącz go, odłącz wszystkie kable, odczekaj kilka minut, aż ostygnie i podłącz ponownie. Router może działać, ale się przegrzewa, co może go spowolnić.

Następnie Ring działa tylko z sieciami o częstotliwości 2,4 GHz. Zdecydowana większość sieci Wi-Fi działa w paśmie 2,4 GHz, ale i tak powinieneś to sprawdzić. Jeśli twoja sieć Wi-Fi jest wyjątkiem, będziesz musiał zdobyć inny router i zmienić dostawcę.

Jeśli Twoja sieć działa z częstotliwością 2,4 GHz, sprawdź swój kanał Wi-Fi. Z jakiegoś powodu produkty Ring nie działają na kanałach 11-12, więc twoja sieć Wi-Fi powinna być ustawiona na kanały 1-11.

Możesz sprawdzić szybkość połączenia na dzwonku Ring, aby uzyskać dalsze rozwiązywanie problemów. Jeśli jakość wideo jest niska lub po prostu nie możesz się połączyć, może to być jedna z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić. Po prostu odwiedź witrynę Speed ​​Test i, gdy telefon jest w zasięgu, kliknij „Start”.

Jeśli żadne z tych rozwiązań rozwiązywania problemów nie było pomocne, skontaktuj się z pomocą techniczną Ring. Najprawdopodobniej problem dotyczy samego produktu, więc otrzymasz zwrot pieniędzy lub zupełnie nowe urządzenie Ring Doorbell.

Zmiana sieci Wi-Fi

Chociaż zmiana sieci Wi-Fi na urządzeniach Ring jest niepotrzebnie skomplikowana, ich produkty naprawdę działają jak urok, poza potencjalnymi problemami z łącznością. Najprawdopodobniej nie wystąpią żadne problemy z Wi-Fi, a urządzenie za chwilę bezproblemowo połączy się z siecią domową.

Czy kiedykolwiek wystąpiły problemy z urządzeniem Ring dotyczące łączności sieciowej? Czy ten samouczek pomógł Ci rozwiązać Twój problem? Czy musiałeś skontaktować się z obsługą Ring? Podziel się swoimi przemyśleniami i powiedz społeczności, jak rozwiązałeś swój problem. Po prostu kliknij sekcję komentarzy poniżej.