Jak zmienić ustawienia w Między nami?

Chociaż Among Us został oficjalnie wydany kilka lat temu, zyskał na popularności w ciągu ostatniego roku, po części dzięki streamerom Twitcha. Gracze ze wszystkich dziedzin życia chcieli odtworzyć intensywność dramatu, jaką dostarczyła ta społeczna tajemnicza gra.

Jak zmienić ustawienia w Między nami?

Jednak większość graczy podczas gry korzysta z ustawień domyślnych.

Domyślne ustawienia nie są złe, ale jeśli chcesz zagrać w trudniejszą grę lub zmniejszyć poziom trudności nowych graczy w swojej ekipie, będziesz musiał je trochę poprawić.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ustawieniach gry dla Among Us, w tym o tym, gdzie je znaleźć i jakie elementy kontroluje każde ustawienie.

Dostosowywanie gry wśród nas za pomocą ustawień

Jeśli poświęciłeś trochę czasu na zmianę swojego awatara, są szanse, że już widziałeś to menu. Jednak większość graczy nigdy nie wychodzi poza oczywiste zmiany kosmetyczne. Istnieje wiele drobnych poprawek, które możesz wprowadzić w grze, aby uczynić ją tak trudną lub tak łatwą, jak chcesz.

Przechodzenie do menu ustawień

Przejście do menu Ustawienia to prosty proces. Sprawdź poniższe kroki, jeśli potrzebujesz odświeżenia lub jeśli po raz pierwszy otwierasz menu ustawień.

 1. Uruchom grę.

 2. Hostuj grę online lub lokalnie. Możesz zmienić ustawienia gry tylko wtedy, gdy jesteś gospodarzem.

 3. Następny ekran zależy od tego, czy wybrałeś hostowanie gry lokalnie czy online. Jeśli zdecydujesz się na lokalną grę, natychmiast przeniesiesz się do lobby swojego prywatnego pokoju.

  Z drugiej strony, jeśli prowadzisz grę online, zobaczysz menu ustawień wstępnych. Wybierz dowolne ustawienia i naciśnij przycisk „Potwierdź”, aby przejść do lobby.

 4. Gdy znajdziesz się w holu statku, rozejrzyj się za laptopem. Gdy znajdziesz się w zasięgu, w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się ikona „Dostosuj”. Kliknij lub dotknij tego przycisku, aby uzyskać dostęp do menu dostosowywania.

 5. Jeśli wcześniej dostosowałeś swój awatar, pierwsze cztery zakładki mogą być Ci znajome. Za pomocą tych zakładek możesz dostosować kolor, kapelusz, zwierzaka i skórę. Jest to jednak ostatnia zakładka, którą chcesz, zakładka "Gra". Kliknij lub dotknij tej karty, aby otworzyć opcje dostosowywania gry.

 6. Zmień ustawienia gry tak mało lub tak bardzo, jak chcesz, a następnie wyjdź z menu, aby zmiany odniosły skutek.

 7. Zacząć gre.

Przegląd ustawień gry

Zanim zaczniesz bawić się ustawieniami gry, dobrze jest dobrze zrozumieć, co robi każdy z nich. Oto krótkie podsumowanie różnych ustawień dostosowywania gry, które znajdziesz w menu:

 1. Wizja (członek załogi, oszust)

  Ustawienia „Wizja członka załogi” i „Wizja oszusta” odnoszą się do tego, ile można zobaczyć wokół statku lub mapy. Ogólnie rzecz biorąc, Oszuści mają nieco większe pole niż członkowie załogi, ale możesz to zmienić za pomocą tych ustawień.

 2. Zabij odległość/czas odnowienia

  Czy chcesz, aby Twoi Oszuści zbliżyli się i zabili członków załogi? Jak długo Oszuści mają czekać, zanim dokonają kolejnego zabójstwa? Te ustawienia kontrolują odległość zabójstw, a także czas odnowienia między zabójstwami, aby gra była ciekawsza.

  Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz, aby gra była interesująca, będziesz potrzebować dłuższego czasu odnowienia zabójstw, jeśli masz wielu graczy w jednej grze.

 3. Liczba zadań (krótkie, długie, wspólne)

  To ustawienie jest stosunkowo oczywiste. Możesz ustawić liczbę zwykłych, krótkich i długich zadań na grę, zwiększając w ten sposób lub skracając możliwości zabijania lub sabotowania sprzętu przez oszustów.

 4. Zadania wizualne

  Włączenie lub wyłączenie „Zadań wizualnych” umożliwia graczom obserwowanie, jak ktoś wykonuje zadanie. Członkowie załogi mogą chcieć, aby to było włączone, aby potwierdzić, że niektórzy gracze nie są oszustami.

 5. Szybkość gracza

  Kolejne oczywiste ustawienie; ten określa, jak szybko każdy gracz przemierza mapę. Pamiętaj tylko, że ustawienie dużej prędkości gracza może pozwolić Załodze na szybsze naprawienie sabotażu, ale także pozwala Oszuści poruszać się równie szybko.

 6. Liczba spotkań awaryjnych/odpoczynek

  To ustawienie pozwala na przeprowadzenie określonej liczby spotkań awaryjnych na grę. Jeśli ty robić zezwalaj na więcej niż jedno spotkanie na grę, ustawienie „Emergency Cooldown” zapewnia bufor, dzięki któremu gracze nie mogą mieć jednego spotkania nad drugim.

 7. Czas dyskusji

  Spotkania nigdy nie są zabawne, a jeszcze gorzej, jeśli spotkania w grze trwają bardzo długo. Możesz zdusić niekończące się debaty w zarodku, ustawiając „Czas dyskusji” i wymuszając głosowanie po określonym czasie.

  Jeśli okaże się, że twoja drużyna lubi bez końca dyskutować o zaletach wyrzucenia jednego możliwego oszusta nad drugiego, ustawienie timera może być jedynym sposobem na kontynuowanie gry z nienaruszonym zdrowiem psychicznym.

 8. Potwierdź wyrzucenia

  Czy to naprawdę musztarda pułkownika w bibliotece ze świecznikiem? Jeśli podobało Ci się ujawnienie w starej grze planszowej Clue, upewnij się, że te ustawienia zostaną zastosowane w swojej grze.

  Jeśli jednak wolisz gryzący pazury niepokój, czy wyrzuciłeś „właściwą” osobę, wyłącz tę opcję i pozostań w gotowości przez resztę gry.

 9. Liczba oszustów

  Ogólnie rzecz biorąc, gracze ustawiają liczbę oszustów na najniższym możliwym ustawieniu, ponieważ gra może się dostosować i przypisać więcej. Wszystko zależy od tego, ilu graczy czekasz w lobby. Gra może również automatycznie dostosowywać niektóre ustawienia w zależności od układu niektórych map, ale możesz zmienić dowolne lub wszystkie ustawienia, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Spróbuj czegoś innego – przykłady ustawień

Dzięki ustawieniom dostosowywania gry wprowadzasz małe poprawki lub ogromne zmiany, które mogą zmienić sposób, w jaki grasz. Sprawdź te przykłady, aby zmienić Among Us w inną grę, zmieniając ważne mechaniki gry.

Przykład #1 – Wejdź w politykę

Główną gwiazdą tej kombinacji ustawień gry są spotkania, więc jeśli nie znosisz dyskusji i głosowania w grze, możesz chcieć uniknąć tego. Przy tych ustawieniach gracze są zmuszeni skupić się na dyskusjach, aby zidentyfikować oszustów, zamiast przypadkowo wybierać kogoś, kogo można oskarżyć. Oszuści będą również musieli zwiększyć swoje umiejętności aktorskie, aby pozostać niewykrytym, ponieważ gracze będą mieli więcej okazji do zajęcia się podejrzanymi zachowaniami.

 • Wizja (oszust/koleg z załogi) – 1,5x
 • Szybkość gracza – 1,5x
 • Kill Distance / Cooldown – krótki, 30s
 • Liczba typowych zadań – 0
 • Zadania krótkie/długie – 1, 3
 • Liczba spotkań awaryjnych – 10
 • Czas głosowania – 10s
 • Czas dyskusji – 60s

Przykład nr 2 – Bieg na prędkość

Jeśli okaże się, że Among Us robi się dość monotonne, to jest to ustawienie, które warto wypróbować. Pomyśl o skróconym czasie odnowienia zabójstw, zwiększeniu szybkości, skróconej polityce i praktycznie braku przydzielonych zadań. Jeśli brzmi to jak coś, co chcesz wypróbować, przejdź do menu ustawień dla tych konfiguracji:

 • Wizja członka załogi – 4.0x
 • Wizja oszusta – 3,5x
 • Szybkość gracza – 3.0x
 • Odległość zabijania – krótka
 • Czas odnowienia zabójstwa – 10s
 • Liczba wspólnych/długich zadań – 0
 • Liczba krótkich zadań – 1
 • Czas dyskusji – 10s
 • Czas głosowania – 10s
 • Liczba spotkań awaryjnych – 2

Często Zadawane Pytania

Czy możesz zmienić ustawienia między nami podczas gry?

Nie, nie możesz zmienić ustawień Wśród nas w grze. Dostęp do menu ustawień gry w lobby można uzyskać tylko podczas hostowania gry. Jeśli okaże się, że twoje poprawki nie działają dokładnie tak, jak oczekiwałeś, musisz poczekać i hostować nową grę, aby uzyskać dostęp do odpowiedniego menu.

Kto może zmienić wśród nas ustawienia?

Tylko gospodarze gry mogą zmieniać ustawienia gry Among Us. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, musisz wybrać rodzaj gry, którą będziesz hostować, i poczekać, aż znajdziesz się w lobby statku, aby uzyskać dostęp do przycisku ikony „Dostosuj”.

Daj wśród nas lifting twarzy

Przynajmniej na początku nie ma nic złego w domyślnych ustawieniach dla Among Us. Za pierwszym razem tworzą zabawną grę. Jednak po pewnym czasie grania w tę samą grę możesz w końcu chcieć zobaczyć coś innego. Zmiana ustawień gry to świetny sposób na zmianę poziomu trudności gry bez całkowitej zmiany istoty gry.

Które ustawienia gry modyfikujesz najczęściej? Czy zmieniasz ustawienia, aby zmienić poziom trudności gry lub ją ułatwić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.