Jak zmienić głos i język Siri na iPhonie?

Siri to jedna z bardziej przydatnych funkcji na urządzeniach z systemem iOS. Siri może wykonywać połączenia telefoniczne, wprowadzać wydarzenia w kalendarzu, przeszukiwać internet i udzielać wskazówek. Ale co, jeśli chcesz dostosować Siri? Jakie masz opcje i jak to robisz?

Jak zmienić głos i język Siri na iPhonie?

W tym artykule pokażemy, jak zmienić osobistego asystenta Siri, a także podamy kilka innych przydatnych wskazówek Siri!

Jak zmienić głos Siri

Na początek omówimy, jak zmienić głos Siri. Większość użytkowników trzyma się domyślnego żeńskiego głosu Siri, ale możesz to zmienić, jeśli chcesz.

Chociaż nie możesz dodać własnego pliku audio do użycia jako Siri, masz wiele dostępnych opcji. Możesz to również zrobić na szerokiej gamie urządzeń Apple, więc to też sprawdzimy!

Jak zmienić głos Siri na urządzeniach z systemem iOS

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a lub iPada, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Ustawienia i dotknij Siri i wyszukiwanie.

 2. Stuknij w Głos Siri.

 3. Wybierz akcent i płeć Siri, dotykając jednej z wielu dostępnych opcji. Siri natychmiast zaktualizuje swój nowy głos.

Teraz, zamiast rodzimej płci i akcentu Siri, usłyszysz zauważalną różnicę w jej głosie. Pamiętaj, że zmieni to również głos w Twoim Apple Watch.

Jak zmienić głos Siri na komputerze Mac?

Jeśli jesteś użytkownikiem Maca, nie martw się, możesz to zrobić! Wykonaj poniższe czynności, aby zmienić głos Siri w systemie macOS.

 1. Stuknij ikonę Apple w prawym górnym rogu komputera Mac. Następnie dotknij Preferencje systemu.
 2. Kliknij Siri.

 3. Po włączeniu Siri kliknij menu rozwijane obok Głos Siri i wybierz jedną z dostępnych opcji.

To wszystko, co musisz zrobić, aby zmienić głos i akcent Siri na komputerze Mac.

Jak zmienić język Siri

Niezależnie od tego, czy jesteś wielojęzyczny, czy przypadkowo zmieniłeś język Siri, w tej sekcji pokażemy Ci, jak wybrać nowy język dla Siri. Oczywiście możesz to zrobić zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i macOS.

Notatka: Jeśli przypadkowo zmieniłeś język, podświetliliśmy opcje na poniższych zrzutach ekranu, dzięki czemu możesz łatwo dokonać właściwego wyboru.

Jak zmienić język Siri na iOS

W tej sekcji dowiesz się, jak zmienić język na iPhone'ach i iPadach.

 1. Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu i dotknij Siri i wyszukiwanie.

 2. Następnie dotknij Język.

 3. Dokonaj wyboru spośród wielu dostępnych opcji.

Teraz Siri porozmawia z Tobą w Twoim preferowanym języku.

Jak zmienić język Siri na macOS

Jeśli jesteś użytkownikiem Maca, wykonaj następujące kroki:

 1. Stuknij ikonę Apple w prawym prawym rogu komputera Mac. Następnie dotknij Preferencje systemu.

 2. Następnie kliknij Siri.

 3. Na koniec wybierz jeden z języków dostępnych w menu rozwijanym obok Język.

Teraz, gdy rozmawiasz z Siri na Macu, odpowie w Twoim preferowanym języku.

Często Zadawane Pytania

Większość użytkowników Apple wie, że w przypadku większości funkcji nie ma wielu opcji dostosowywania. Na szczęście Siri oferuje całkiem sporo. Jeśli jesteś nowy w Siri lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej!

Siri przestała mi odpowiadać. Co mogę zrobić?

Z biegiem czasu Twój głos może się zmienić lub Siri nie będzie mógł go rozpoznać. Na szczęście Apple już o tym pomyślał i ułatwiło aktualizację Twojego głosu. Możesz ponownie przeszkolić Siri, wykonując następujące czynności:

1. Idź do Ustawienia.

2. Stuknij w Siri i wyszukiwanie.

3. Przełącz Hej Siri wyłącz, a następnie włącz ponownie.

To powinno naprawić Siri, jeśli nie odpowiada na żadnym z twoich urządzeń. Jeśli masz problemy z tylko jednym urządzeniem, upewnij się, że mikrofon jest czysty i wolny od zanieczyszczeń, a Twój system operacyjny jest aktualny.

Jak dostosować Siri do poszczególnych aplikacji?

Apple oferuje kilka opcji dostosowywania w zależności od aplikacji. Postępując zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co powyżej, przejdź do Siri i ustawienia wyszukiwania. Teraz przewiń w dół i dotknij aplikacji, z którą chcesz pracować. Zobaczysz sporo przełączników. Włącz je i wyłącz w razie potrzeby.

Jak aktywować Siri?

Jeśli chcesz, aby Siri odpowiedział, masz kilka opcji.

Zakładając, że masz włączone Hey Siri (jak wyjaśniono powyżej), możesz powiedzieć „Hej, Siri”. Jeśli ta opcja nie jest włączona, można ją obudzić na różne sposoby. Wszystko zależy od urządzenia, którego używasz.

Jeśli Twoje urządzenia z systemem iOS mają przycisk Home u dołu ekranu, naciśnij go i przytrzymaj, aby obudzić Siri. Jeśli Twoje urządzenie nie ma przycisku Home, naciśnij i przytrzymaj przycisk po prawej stronie urządzenia (dawniej przycisk zasilania).

Jeśli używasz komputera Mac, możesz kliknąć ikonę Siri na pasku menu (znajdującą się w prawym górnym rogu), możesz użyć „Hej Siri” (jeśli jest włączona w Preferencjach systemowych) lub można ustawić skrót klawiaturowy, aby aktywować wirtualnego asystenta.

Siri jest Twoim przyjacielem

Teraz, gdy wiesz, jak zmienić głos i język Siri, daj nam znać w komentarzach, jakie inne fajne rzeczy zrobiłeś z wirtualnym asystentem Apple!