Jak zmienić nazwę konta Steam?

Steam to witryna z grami w chmurze, która umożliwia użytkownikom kupowanie i przechowywanie gier online. Uruchomiona w 2003 roku platforma skupiona na graczach istnieje już od prawie dwóch dekad. Niektórzy użytkownicy utrzymywali lojalność wobec platformy od momentu jej powstania.

Rzecz w nazwach użytkowników gier polega na tym, że to, co wydawało się fajne, gdy miałeś 16 lat, nie ma tego samego dzwonka, gdy jesteś trochę starszy. W przypadku platform takich jak Steam, na których gramy od najmłodszych lat, nazwy mogą znaczyć wiele lub bardzo mało, w zależności od twojej perspektywy. Jeśli przerosłeś nazwę swojego konta na Steam, czy możesz to zmienić?

Zanim odpowiesz na to pytanie, musisz zrozumieć, że istnieje różnica między nazwą Twojego konta a innymi nazwami użytkownika na platformie. Nazwa twojego konta Steam to numer, którego nie można zmienić. Twoja nazwa profilu Steam to nazwa, którą widzą Twoi znajomi i inni gracze, którą można zmienić.

Zmień nazwę swojego konta Steam

Nie możesz zmienić nazwy swojego konta Steam. Jest to identyfikator numeryczny powiązany z Twoim kontem i nie można go zmienić w żadnych okolicznościach. Dokładnie dlaczego nie jest znane, ale w Warunkach korzystania z usługi Steam jest wyjaśnione, że nie można go modyfikować.

Zmień nazwę swojego profilu Steam

Twoja nazwa profilu Steam jest inna. Jest to nazwa, która pojawia się u góry strony lub w prawym górnym rogu. Jest to nazwa, którą widzą Twoi znajomi i której będą używać do kontaktowania się z Tobą w grze. Możesz zmienić tę nazwę.

  1. Zaloguj się do Steam i wybierz swoją aktualną nazwę użytkownika w prawym górnym rogu

  2. Kliknij Zobacz profil w menu rozwijanym.

  3. Kliknij Edytuj profil znajduje się po prawej stronie.

  4. Wpisz swoją obecną nazwę, aby ją zmienić.

  5. Wybierz „Zapisz zmiany” na dole, aby go zapisać.

Twoja nowa nazwa profilu powinna się natychmiast zmienić, aby wszyscy, z którymi jesteś połączony, mogli ją zobaczyć.

Czy mogę założyć nowe konto Steam i przenieść moje gry?

Jeśli nie możesz utworzyć nowej nazwy konta Steam, czy nie byłoby miło, gdybyś mógł założyć nowe konto i przenieść wszystkie swoje gry? Byłoby miło, ale nie możesz tego zrobić. Licencje na gry są licencjami dla jednego użytkownika i są już przypisane do twojego konta Steam. Nie można łączyć kont, czyli zakładanie nowego konta i przenoszenie istniejących gier. Utkniesz z tym, co masz.

Usuwanie twojego konta Steam

Istnieje duża różnica między odinstalowaniem Steam a usunięciem konta Steam. Odinstalowanie oznacza po prostu zwolnienie około terabajta miejsca na dysku twardym. Usunięcie konta Steam dokładnie to oznacza. Usunięcie wszystkich szczegółów konta, licencji, kluczy CD i wszystkiego, co ma związek z tym kontem.

W ten sposób możesz ustawić nową nazwę konta Steam, ale stracisz również dostęp do wszystkich swoich gier. Utracisz dostęp do wszystkich gier zakupionych za pośrednictwem Steam i nie będziesz mógł ponownie wykorzystać żadnych kluczy CD zakupionych za pośrednictwem platformy. Gry kupione gdzie indziej, ale dodane do Steam powinny nadal być dostępne poza Steam, ponieważ licencja została nabyta gdzie indziej.

Wreszcie, wszystkie Twoje wkłady społeczności, posty, dyskusje, mody i wszystko inne również zostanie usunięte. To naprawdę jest prośba o ostatnią deskę ratunku, dlatego nie ma automatycznego sposobu na zrobienie tego. Możesz usunąć swoje konto tylko poprzez wypełnienie zgłoszenia do pomocy technicznej. Pamiętaj, że aby zamknąć profil, musisz wykonać kilka kroków weryfikacyjnych.

Tworzenie nowego konta

Po anulowaniu konta Steam lub nawet wcześniej, jeśli chcesz użyć innego konta e-mail. Utworzenie nowego konta Steam jest bardzo łatwe. Będziesz musiał zweryfikować swój nowy adres e-mail. Następnie wybierasz nową nazwę konta.

Nazwa Twojego konta powinna odzwierciedlać to, kim jesteś, a zrozumienie Twojej osobowości lub upodobań może zmienić się w przyszłości. Zamiast wybierać „DallasCowboysfan08”, wypróbuj „NFLfan”, bo kto wie, co wydarzy się w przyszłości.

Przeglądanie danych przechowywanych przez Steam

Możesz wyświetlić swoje rekordy Steam, klikając ten link. Możesz zmienić niektóre przechowywane tutaj dane i dostroić swoje wrażenia ze Steam. Nadal nie możesz zmienić nazwy swojego konta Steam, ale możesz modyfikować dane konta, nazwę swojego profilu, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i mnóstwo innych rzeczy.

Przeglądanie całej listy zajmuje trochę czasu, ale zdziwiłbyś się niektórymi ustawieniami. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoje konto Steam jest tak stare, jak moje!

Dbaj o bezpieczeństwo swojego konta Steam

Biorąc pod uwagę, jak ważne są dla nas nasze konta Steam, opłaca się je chronić. Nic nie jest w 100% bezpieczne, ale jeśli podejmiesz kilka praktycznych kroków, powinieneś być w stanie uniknąć bardziej powszechnych problemów, które występują.

Upewnij się, że masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe Steam Guard. Spowoduje to wysłanie kodu na Twój adres e-mail lub telefon za każdym razem, gdy ktoś spróbuje zalogować się z nieautoryzowanego komputera lub będzie próbował wprowadzić zmiany na Twoim koncie.

Użyj silnego hasła na swoim koncie Steam. Używanie hasła zamiast pojedynczego słowa jest skuteczniejsze, o ile je pamiętasz. Zezwalaj Steamowi na zapamiętywanie twoich danych logowania tylko wtedy, gdy jesteś jedynym, który ma dostęp do twojego komputera i oczywiście nigdy go nie udostępniaj.

Ignoruj ​​e-maile od Steam, które proszą o szczegóły. Phishing na konta Steam jest ogromny, więc najlepiej je zignorować. Jeśli otrzymasz powiadomienie e-mailem, usuń wiadomość, ale sprawdź ją osobno w Steam. Jeśli jest to zgodne z prawem, powinieneś być w stanie zrobić wszystko, co musisz, z poziomu Steam.

Ustawienia prywatności Steam

Jeśli jesteś naprawdę świadomy nazwy swojego konta, zawsze możesz ustawić swoje konto jako prywatne. Wykonując te same czynności, które zastosowaliśmy wcześniej, aby zaktualizować nazwę konta.

  1. Po prawej stronie strony Profil kliknij „Moje ustawienia prywatności”.
  2. Przełącz opcje na „Tylko znajomi” lub „Prywatne”

Nie ma potrzeby klikania Zapisz, po przełączeniu informacji o koncie zostaną ustawione nowe preferencje prywatności. Dla tych, którzy zmieniali swoją tożsamość na przestrzeni lat, ustawienie konta na prywatne może być najlepszym rozwiązaniem problemu z nazwą konta.