Jak zmienić kolor tekstu w pliku PDF

Większość plików PDF ma ten sam czarny kolor tekstu. Wielu uważa to za irytujące, ale nie wiedzą, jak to zmienić. Nawet jeśli to robią, często się poddają, ponieważ jest to tak skomplikowane. Chociaż zmiana koloru tekstu w pliku PDF nie jest najprostszym procesem, wcale nie jest niemożliwa. W tym artykule dowiesz się, jak zmienić kolor tekstu w pliku PDF, aby dostosować swoje dokumenty.

Jak zmienić kolor tekstu w pliku PDF

Wymagania dotyczące zmiany koloru tekstu PDF

Potrzebujesz tylko dwóch rzeczy: pliku PDF i jakiegoś edytora lub czytnika PDF. Możesz użyć programu Adobe Reader lub PDF Element Pro. Jeśli nie masz ich na swoim urządzeniu, nie martw się. W Internecie można znaleźć wiele darmowych edytorów PDF.

Jak zmienić kolor tekstu za pomocą programu Adobe Reader

 1. Otwórz plik PDF za pomocą programu Adobe Reader.

 2. Wybierać „Edycja -> Preferencje”.

 3. Wybierać "Dostępność."

 4. Kliknij na „Tekst dokumentu” pole, aby otworzyć opcje kolorów. Jeśli ta opcja jest wyłączona, możesz kliknąć „Niestandardowy kolor”, aby aktywować opcje kolorów.

 5. Wybierz nowy kolor tekstu z palety.

 6. Kliknij „OK”, aby zapisać i zamknąć menu.

 7. Potwierdź zmianę koloru tekstu.

Jeśli poprawnie wykonałeś kroki, wybrany kolor tekstu PDF powinien pojawić się w dokumencie. Możesz wybierać z szerokiej palety kolorów lub nawet stworzyć własny kolor. Jak niesamowite jest to?

Notatka: Zmiana koloru tekstu PDF w programie Adobe Reader zmienia tylko cały dokument (z pewnymi wyjątkami). Nie możesz podświetlać i zmieniać tylko koloru zaznaczonego tekstu.

W ten sam sposób, w jaki zmieniasz kolor tekstu, możesz również zmienić kolor tła. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć „Tło strony” opcja zamiast „Tekst dokumentu”. Ponownie możesz wybierać spośród różnych tonów tła. Kto powiedział, że pliki PDF muszą być nudne?

Nie zapomnij zapisać dokumentu PDF po zakończeniu edycji.

jak zmienić kolor tekstu w pdf

Jak zmienić kolor tekstu w PDF Element Pro

Jeśli używasz systemu Windows lub Mac, PDF Element Pro to doskonały edytor PDF. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną lub zapłacić za oprogramowanie. To narzędzie jest bardzo intuicyjne i łatwe w użyciu. Być może jednak nie zauważyłeś, że możesz go użyć do zmiany koloru tekstu w plikach PDF. Pokażemy teraz najłatwiejszy sposób na zrobienie tego.

 1. Otwórz PDF Element Pro.
 2. Kliknij Otwórz plik.
 3. Znajdź swój plik PDF i kliknij go, aby go otworzyć.
 4. Zaznacz tekst, który chcesz edytować, klikając dwukrotnie.
 5. Kliknij Edytuj.
 6. Zobaczysz teraz panel edycji po prawej stronie ekranu.
 7. Kliknij Kolor czcionki i wybierz żądany kolor.
 8. Kliknij Zapisz.

Ten edytor tekstu jest fantastyczny, ponieważ pozwala robić wszystko, co możesz zrobić w dokumencie Word. Możesz zmienić czcionkę, rozmiar i wyrównanie tekstu. Co więcej, możesz wyświetlić podgląd wszystkich opcji przed ich wybraniem.

zmień kolor tekstu w pdf

Jak zmienić kolor tekstu PDF online?

Jeśli nie masz żadnego z wyżej wymienionych edytorów, nie musisz ich instalować. Możesz znaleźć świetne darmowe opcje online. Na potrzeby tego artykułu postanowiliśmy użyć Sejdy, jednego z najpopularniejszych edytorów PDF online. Podoba nam się, ponieważ jest nie tylko łatwy w użyciu, ale zapewnia doskonałe rezultaty.

 1. Wejdź na sejda.com.
 2. Kliknij przycisk Prześlij plik PDF i wybierz plik ze swojego komputera.
 3. Zaznacz tekst, którego kolor chcesz zmienić.
 4. Kliknij Kolor.
 5. Wybierz jeden z kolorów z ich szerokiej palety.
 6. Kliknij Zastosuj zmiany.
 7. Kliknij Pobierz.

Możesz zastosować tę samą metodę, jeśli chcesz zmienić czcionkę lub rozmiar tekstu. Wystarczy kliknąć jedną z opcji, obok Kolor. Możesz także pogrubić tekst lub kursywę, tak jak w przypadku dokumentu Word.

Możesz zmienić kolor tekstu w pliku PDF za pomocą kilku kliknięć, nawet bez konieczności rejestracji! Jeśli jednak chcesz zapoznać się z dodatkowymi opcjami na tej stronie, może być konieczne utworzenie konta. Istnieje wiele niesamowitych funkcji, z których możesz korzystać, więc dlaczego ich nie odkryć!

Badać

Zmiana koloru tekstu to tylko jedna z rzeczy, które możesz zrobić z plikiem PDF. Istnieje wiele innych opcji, takich jak zmiana tła, dodawanie dekoracji itp. Nie musisz zadowolić się tymi samymi starymi plikami PDF, ale dostosuj je i wyraź swoją kreatywność.

Jakich aplikacji zwykle używasz do edycji plików PDF? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.