Jak zmienić zdjęcie profilowe TikTok

Zdjęcie profilowe może wiele powiedzieć o osobie. W zależności od tego, jak często go zmieniasz, może to oznaczać zmianę nastroju lub szczególnie dobry dzień fryzjerski, którego nie można nie świętować.

Jak zmienić zdjęcie profilowe TikTok

Niektórzy ludzie nawet nie zadają sobie trudu, aby przesłać jeden, odrzucając tę ​​praktykę jako nieistotną. Inni mogą się nad tym zastanowić. W końcu zdjęcie profilowe na Twoim koncie w mediach społecznościowych jest częścią tego, jak prezentujesz się światu.

Wszystkie platformy mediów społecznościowych to mniej więcej miejsca do publikowania zdjęć. Instagram objął prowadzenie w tym dziale, ale TikTok rządzi światem krótkich filmów. To najlepsza aplikacja do mediów społecznościowych, która pozwala zaprezentować siebie i swoją audiowizualną kreatywność.

Świat TikTok

Wygląda na to, że albo nurkujesz od razu, albo boisz się tego. TikTok to dla jednych cud rozrywki, a dla innych przerażający nieznany. Oznacza to, że dzieci to uwielbiają, ale ich rodzice są przez to zdezorientowani.

Po pobraniu aplikacji TikTok natychmiast wciąga Cię filmami, na których głównie młodzi ludzie synchronizują się z ustami, tańczą, występują w komedii lub ogólnie wygłupiają się. Podczas gdy szukasz miejsca, do którego możesz się udać, możesz usłyszeć przynajmniej część piosenki Rihanny i kolejny dźwięk kogoś, o kim nigdy nie słyszałeś. Całkowicie normalne. To jest TikTok.

Twój profil

Kiedy po raz pierwszy korzystamy z nowej aplikacji, odkrycie wszystkich możliwości zajmuje trochę czasu. Tak więc prawdopodobnie będziemy go używać przez jakiś czas, nie zdając sobie sprawy z pewnych ustawień, które wolelibyśmy. Ale podstawy są zwykle omówione. Jeśli więc chcesz kontynuować eksplorację TikTok i odkrywać jego interesujące funkcje, dobrze byłoby najpierw dodać szczegóły do ​​swojego profilu. Głównie nazwa użytkownika i zdjęcie profilowe.

Aby zmienić swoją nazwę użytkownika, która jest również dużą częścią prezentacji online:

Otwórz aplikację TikTok i kliknij przycisk Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

Następnie kliknij „Edytuj profil”.

Zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz wpisać swoją nową nazwę użytkownika.

Zmiana obrazu

Jeśli chodzi o zdjęcie profilowe, oto jak je przesyłasz i zmieniasz:

 1. Otwórz aplikację TikTok i przejdź do strony swojego profilu. Możesz uzyskać dostęp do swojego profilu, dotykając ikony „Ja” w prawym dolnym rogu.
 2. Stuknij w „Edytuj profil” tuż pod zdjęciem profilowym.

 3. Stuknij w „Zmień zdjęcie”. Oczywiście możesz również przesłać film profilowy, dotykając „Zmień wideo”.

 4. Wybierz jedną z opcji, które pojawią się w wyskakującym okienku. Możesz przesłać zdjęcie, zrobić zdjęcie lub po prostu wyświetlić bieżące zdjęcie i przyciąć je ponownie, aby było lepsze.

 5. Dotknij „Potwierdź”

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, czy rzeczywiście jest to zdjęcie, którego chcesz użyć jako zdjęcie profilowe, a jeśli tak, kliknij znacznik wyboru w prawym górnym rogu ekranu.

Teraz możesz wybrać, czy chcesz przesłać zdjęcie, czy krótki film w swoim profilu.

Będziesz mógł przyciąć zdjęcie i dopasować je jak najlepiej do okrągłego gniazda na zdjęcie profilowe TikTok.

przyciąć

Oto inny sposób na zmianę zdjęcia profilowego w TikTok. Gdy znajdziesz się na stronie swojego profilu, pomiń klikanie „Edytuj profil” i po prostu:

 1. Kliknij swoje zdjęcie profilowe.
 2. Pojawi się Twoje aktualne zdjęcie profilowe. Pod nim, na dole ekranu, znajdziesz „Zmień”.

  zmiana

 3. Śmiało i naciśnij go, a będziesz mógł zrobić nowe zdjęcie lub przesłać je ze swojej galerii.

Jeśli jednak chcesz opublikować krótki film jako swój profil, TikTok udostępnia również tę opcję. Jest to aplikacja do krótkich klipów wideo i ma sens, że użytkownicy TikTok chcieliby wybrać zdjęcie w ruchu dla swojego profilu. Konfiguracja jest bardzo podobna do zmiany zdjęcia profilowego. Wszystko, co robisz, to:

 1. Otwórz TikTok i przejdź do strony swojego profilu.
 2. Obok opcji „Zmień zdjęcie” zobaczysz „Zmień wideo”.

  zmień wideo

 3. Otworzy się galeria filmów na Twoim urządzeniu i będziesz mógł wybrać film, którego chcesz użyć.
 4. Teraz możesz przyciąć i wybrać 6 sekund tego filmu do wykorzystania w swoim profilu.

  przycinać

 5. Kliknij „Zapisz”, a wideo zostanie przesłane.

Usunięcie wideo jest również łatwe — wystarczy dotknąć i przytrzymać przesłane wideo profilowe. Będziesz mógł kliknąć "Usuń" z wyskakującego menu.

Uzupełnianie profilu

Teraz, gdy masz idealne zdjęcie profilowe, porozmawiajmy o innych rzeczach, które powinieneś zaktualizować w swoim profilu.

Niezależnie od tego, czy szukasz większej liczby obserwujących, czy chcesz, aby ludzie lepiej rozumieli Twoją niszę treści, powinieneś dodać opis w swoim Bio. Jest to mały slogan, który informuje innych użytkowników, czego mogą oczekiwać od Twojego konta TikTok. Pamiętaj tylko, że masz tylko 80 znaków, aby wywrzeć wpływ.

Inną rzeczą, którą możesz zaktualizować, jest Twoja nazwa użytkownika. Chwytliwa nazwa użytkownika, która jest łatwo rozpoznawalna i reprezentuje Twoje treści, jest niezbędna, aby inni mogli łatwo rozpoznać (lub znaleźć) Twoją stronę.

Pełna strona profilu to fantastyczny sposób, aby zachęcić innych do kliknięcia przycisku obserwuj na TikTok. Ale będziesz też chciał okresowo aktualizować, aby pozostać aktualnym. Po prostu bądź ostrożny, zbyt wiele zmian może utrudnić Twoim obserwatorom nadążyć.

Często Zadawane Pytania

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w TikTok, czy po prostu masz więcej pytań, zamieściliśmy tę sekcję specjalnie dla Ciebie! Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na więcej najczęściej zadawanych pytań.

Którego zdjęcia profilowego powinienem użyć?

Może się to wydawać drobnostką, szczególnie w TikTok, gdzie potencjalni obserwatorzy wybierają przycisk Obserwuj na podstawie Twoich filmów, więc prawdopodobnie zastanawiasz się, które zdjęcie profilowe wybrać.

Wybierając swoje zdjęcie profilowe, będziesz chciał wybrać obraz, który sprawi, że będziesz dobrze wyglądać, podsumowuje, o czym jest Twoja strona TikTok i wyróżnia się (są miliony twórców). Od oświetlenia po pozy, obraz powinien być wysokiej jakości i łatwo rozpoznawalny, gdy ludzie przeglądają liczne filmy na TikTok.

Jak często mogę zmieniać swoje zdjęcie profilowe?

Na szczęście TikTok pozwala zmieniać zdjęcie profilowe tyle razy, ile chcesz. Firma zezwala na zmianę nazwiska tylko raz na 30 dni, ale nie ma ograniczeń co do tego, ile razy możesz zmienić swoje zdjęcie profilowe.

Chociaż, jeśli zmieniasz swoje zdjęcie kilka razy dziennie lub w tygodniu, potencjalni obserwatorzy mogą mieć trudności z nadążaniem za nimi, więc prawdopodobnie najlepiej jest zastanowić się nad jednym i zachować to w ten sposób przed przejściem na nowy.

Czy mogę zmienić swoje zdjęcie profilowe na stronie TikTok?

Użytkownicy TikTok, którzy preferują przeglądarkę internetową, nie mogą zmienić swojego zdjęcia profilowego na tej platformie. Niestety, aby zaktualizować swoje zdjęcie profilowe, będziesz musiał użyć aplikacji mobilnej.

Niektórzy mówią kleszcz, inni mówią czek (a może to tak?)

Aplikacja TikTok może być dla niektórych nieco gorączkowa, ale dla innych to niekończące się morze zabawy. Konfiguracja profilu obejmuje tylko kilka szybkich kroków, aby ułatwić Ci kierowanie, nagrywanie i przesyłanie filmów.

Daj nam znać w komentarzach poniżej, jeśli wolisz zdjęcie lub film do swojego profilu TikTok.