Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w TikTok

Narastanie niechęci do swojej nazwy użytkownika to coś, co zdarza się bardzo często. Zwykle nie ma to miejsca w przypadku platform społecznościowych, takich jak Facebook czy LinkedIn. Ale TikTok jest inny.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w TikTok

Proces obejmuje tylko kilka prostych kroków dla dowolnego urządzenia. To powiedziawszy, istnieją pewne jasne zasady i ograniczenia.

Podczas pierwszej rejestracji aplikacja daje unikalną nazwę użytkownika. Ten uchwyt to zawsze „użytkownik****”, gdzie gwiazdki reprezentują ciąg liczb. Jest to główny powód, dla którego większość nowych użytkowników platformy początkowo zmienia swoje nazwy, często w celu odzwierciedlenia innych kont w mediach społecznościowych, z którymi mogą się łączyć (Instagram, YouTube itp.).

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w aplikacji TikTok na iPhone'a?

Na dowolnym urządzeniu mobilnym kroki związane ze zmianą nazwy użytkownika są zwykle takie same.

 1. Uruchom aplikację TikTok.
 2. Zaloguj się, jeśli musisz.
 3. Stuknij ikonę Profil.
 4. Stuknij w przycisk Edytuj profil.
 5. Przejdź do sekcji nazwy użytkownika i dotknij swojej istniejącej nazwy użytkownika.
 6. Usuń swoją starą nazwę użytkownika i wpisz nową.
 7. Stuknij przycisk Zapisz w prawym górnym rogu.

Jeśli nazwa użytkownika już istnieje, zmieniaj ją, aż zobaczysz pod nią zielony znacznik wyboru.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w aplikacji TikTok na Androida?

 1. Uruchom aplikację TikTok i zaloguj się.

 2. Stuknij ikonę Ja w prawym górnym rogu ekranu głównego.

 3. Stuknij w opcję Edytuj profil.

 4. Stuknij nazwę użytkownika.

 5. Zastąp swoją starą nazwę użytkownika nową.

 6. Stuknij przycisk Zapisz.

Podobnie jak na iPhonie, aplikacja poinformuje Cię, czy jest to unikalna nazwa użytkownika. Idź dalej, aż dostaniesz zielone światło.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika TikTok na komputerze z systemem Windows, MacBooku, Chromebooku?

Jeśli jesteś nowy na platformie, możesz tego nie wiedzieć. TikTok jest dostępny tylko dla Twojego telefonu. Nie ma wersji na komputery stacjonarne. Ma to sens, ponieważ większość jego funkcji opiera się na technologii i zachowaniu smartfonów.

Możesz go jednak używać na komputerze, jeśli zainstalujesz go za pomocą emulatora, takiego jak BlueStacks. BlueStacks to emulator Androida, który daje Ci telefon z Androidem bezpośrednio na Twoim komputerze.

Po zainstalowaniu BlueStacks możesz pobrać aplikację TikTok i zarejestrować konto. Pamiętaj tylko, że możesz nie mieć możliwości tworzenia i przesyłania filmów. Możesz jednak użyć aplikacji, aby śledzić, co ludzie publikują.

Jak zainstalować BlueStacks i TikTok

 1. Zainstaluj BlueStacks na swoim urządzeniu jak każdą inną aplikację.

 2. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i odwiedź App Center.

 3. Zaloguj się za pomocą swojego konta Google.

 4. Wyszukaj aplikację TikTok.

 5. Kliknij aplikację i naciśnij Zainstaluj.

 6. Kliknij Akceptuj w wyskakującym okienku, gdy próbuje uzyskać dostęp do kamery i mikrofonu.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika TikTok w emulowanym TikTok

 1. Uruchom BlueStacks i przejdź do swoich aplikacji.

 2. Wybierz TikTok z listy i kliknij go dwukrotnie.

 3. Zarejestruj nowe konto lub użyj istniejących poświadczeń.

 4. Teraz masz aplikację na Androida na swoim komputerze.

 5. Kliknij przycisk Ja.

 6. Kliknij pole Nazwa użytkownika.

 7. Zastąp swoją starą nazwę użytkownika nową.

 8. Kliknij przycisk Zapisz.

Możesz także zainstalować TikTok jako rozszerzenie przeglądarki internetowej. Nie będziesz mógł tworzyć i publikować własnych filmów, ale nadal możesz zalogować się na swoje konto i sprawdzić najnowsze filmy wirusowe.

 1. Przejdź do Chrome Web Store.

 2. Wyszukaj aplikację TikTok.

 3. Wybierz Web TikTok (widok mobilny).

 4. Dodaj rozszerzenie do swojej przeglądarki.

 5. Przejdź do oficjalnej strony internetowej TikTok w przeglądarce.

Spowoduje to otwarcie wersji aplikacji TikTok Lite w nowym oknie. Naciśnij przycisk Zaloguj i wprowadź dane logowania do konta. Następnie możesz przeglądać wszystkie najnowsze filmy, podobnie jak na telefonie lub tablecie.

Pamiętaj tylko, że nie masz dostępu do wszystkich funkcji aplikacji. Nie możesz więc zmienić swojej nazwy użytkownika w wersji interfejsu przeglądarki aplikacji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy istnieje limit, ile razy mogę zmienić moją nazwę użytkownika TikTok?

Nie. Możesz zmienić swoją nazwę użytkownika w TikTok tyle razy, ile chcesz. Możesz nawet chodzić tam iz powrotem. Użytkownicy zmieniają swoje nazwy wyświetlane przez cały czas, gdy przechodzą z jednego typu treści na inny. Inni zmieniają to, kiedy już im się to nie podoba. Niektórzy robią to, aby nie pojawiać się już w niektórych kanałach. Istnieje jednak limit dotyczący tego, jak szybko możesz to zmienić.

Czy możesz szybciej zmienić swoją nazwę użytkownika w TikTok przed upływem 30-dniowego limitu?

Odpowiedź brzmi: NIE. Twórcy TikTok wprowadzili zasadę 30-dniowego oczekiwania, aby zapobiegać spamowaniu i zwalczać cyberprzemoc. Chociaż nie ma limitu, ile razy możesz zmienić swoją nazwę użytkownika w ciągu swojego życia, nie możesz tego zrobić częściej niż raz na 30 dni.

Czy mogę zmienić ustawienia daty i godziny, aby szybciej zmienić moją nazwę użytkownika TikTok?

W Internecie krąży popularna sztuczka TikTok. Jeśli zmienisz ustawienia daty i godziny na swoim urządzeniu i wyłączysz funkcję automatycznej regulacji, możesz przejść do przodu o 30 dni. Oznacza to, że możesz pominąć cały miesiąc po zmianie nazwy użytkownika. Chociaż możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu, nie pomoże ci to z kontem TikTok. Nawet jeśli przeskoczysz do przodu, TikTok nie polega na dacie i godzinie Twojego urządzenia. Chociaż tę „wskazówkę” można znaleźć w wielu miejscach, to mit i nic więcej.

Jakich znaków mogę użyć w mojej nazwie użytkownika TikTok?

Gdy zdecydujesz się zmienić swoją nazwę użytkownika, zobaczysz wyskakujące okienko z regułami. TikTok pozwala używać liter, cyfr, kropek i podkreśleń. Oczywiście nie możesz użyć kropki na końcu swojej nazwy użytkownika; będzie musiał być między dwoma innymi postaciami. Nie możesz używać innych symboli w swojej nazwie użytkownika.

Czy zmiana nazwy użytkownika TikTok zmienia link do profilu?

Tak. Dlatego najlepiej przemyśleć wszystko przed zmianą nazwy użytkownika. W pewnym sensie 30-dniowy okres oczekiwania jest również przydatny, ponieważ daje czas na rozważenie różnych opcji. Niestety oznacza to również, że utkniesz z tym przez miesiąc, jeśli popełnisz błąd.

Jak mogę zmienić moje zdjęcie profilowe?

W przeciwieństwie do swojej rzeczywistej nazwy użytkownika i identyfikatora, możesz zmieniać swoje zdjęcie profilowe w TikTok tak często, jak chcesz. Z menu profilu możesz dotknąć przycisków Zmień zdjęcie lub Zmień wideo. Prześlij nowy plik ze swojego urządzenia i dotknij przycisku Zapisz. Nie ma 30-dniowego okresu oczekiwania, kiedy to zrobisz.

Czy mogę użyć kamery komputerowej do nakręcenia filmu TikTok?

Jeśli używasz zewnętrznej kamery USB na komputerze PC lub Mac, możesz jej użyć do wideo TikTok. Działa to jednak tylko wtedy, gdy masz zainstalowany emulator BlueStacks Android. Bez tego nie możesz zainstalować TikTok na komputerze. Po zainstalowaniu emulatora upewnij się, że zezwalasz aplikacji na dostęp do kamery i mikrofonu.

Ostatnie słowa

Nic w TikTok nie jest w żaden sposób skomplikowane. Aplikacja ma prosty projekt i jest łatwa do zrozumienia i użytkowania przez użytkowników w każdym wieku. Jednak, aby w pełni korzystać z TikTok, musisz korzystać z aplikacji na telefonie.

Jeśli chodzi o zmianę nazwy użytkownika, niektórym się to podoba, a innym nie. Może to być problem, jeśli popełnisz błąd i zmienisz nazwę użytkownika na coś, czego nie chcesz.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat sposobu, w jaki platforma radzi sobie ze zmianą nazwy użytkownika/identyfikatora? Czy chciałbyś, aby istniało obejście tego problemu? Może wersja premium aplikacji, która pozwala użytkownikom na częstsze zmiany? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.