Jak zmienić tarczę zegarka w Garmin

Garmin ma jedne z najlepszych dostępnych obecnie zegarków fitness, a większość z nich ma całą masę unikalnych funkcji. Wyświetlacz zegarka Garmin nie tylko podaje czas — śledzi Twoje kroki, monitoruje tętno oraz powiadamia o przychodzących połączeniach i wiadomościach.

Jak zmienić tarczę zegarka w Garmin

Jeśli nie nosisz naprawdę starego zegarka Garmin, istnieje prawdopodobieństwo, że Twoje urządzenie ma wbudowane tarcze zegarka. W zależności od modelu zegarka możesz mieć kilka lub kilka dodatkowych opcji. Tarcza zegarka umożliwia nadanie priorytetu temu, co jest prezentowane na wyświetlaczu. Możesz skoordynować tarcze zegarka ze swoim strojem lub użyć zegarka analogowego na bardziej oficjalną okazję.

Na szczęście fabrycznie załadowane tarcze zegarka nie są jedynymi opcjami. Możesz pobrać wiele tarcz zegarków innych firm z oficjalnego sklepu Garmin Connect IQ. Ponadto, jak wspomniano, ci, którzy wiedzą, jak mogą tworzyć niestandardowe tarcze zegarka. Przejdźmy jednak do szczegółowego procesu zarządzania tarczami zegarka Garmin.

Jak zmienić tarczę zegarka w Garmin

Jeśli chcesz zmienić tarczę zegarka w urządzeniu Garmin na inną wstępnie zainstalowaną opcję, jest to prosty proces. Oto jak to działa:

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk „W górę” na zegarku.

  2. Wybierz opcję „Obejrzyj tarczę”. Dogodnie jest to pierwsza opcja, którą zobaczysz.

  3. Po lewej stronie wyświetlacza zauważysz pasek przewijania. Użyj przycisków „W górę” i „W dół”, aby podświetlić opcje tarczy zegarka.
  4. Dotknij ekranu zegarka, aby wybrać tarczę zegarka.

  5. Dotknij "Zastosuj", aby zobaczyć nowo wybraną tarczę zegarka na wyświetlaczu.

Jak dostosować tarczę zegarka Garmin

Co się stanie, jeśli wybrana twarz nie jest taka, jak sobie wyobrażałeś? To prosta poprawka – możesz ją dostosować, aż na wyświetlaczu pojawią się tylko te elementy, które chcesz zobaczyć. Oto wszystko, co musisz zrobić:

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk „W górę” na zegarku i wybierz „Tarcza zegarka”.

  2. Wybierz żądaną tarczę zegarka, a następnie zamiast „Zastosuj” kliknij „Dostosuj”.

  3. Ten monit otworzy „Edytor tarcz zegarka”. Za pomocą poleceń „W górę” i „W dół” zacznij przeglądać dostępne opcje.

  4. Możesz zmienić układ, tarczę, dane, kolor tła, kolor akcentu i inne elementy. Po każdym wyborze pamiętaj, aby nacisnąć „Wybierz”.

Notatka: W sekcji „Dane”, „Kolor akcentu” i „Kolor tła” musisz przejść przez kilka innych pól dostosowywania. Upewnij się, że po każdym wyborze naciskasz „Wybierz”.

Garmin umożliwia dodawanie i usuwanie elementów, aby dopasować zegarek do własnych preferencji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak dodać nową tarczę zegarka do Garmin?

Zazwyczaj na zegarku Garmin znajdziesz pięć wbudowanych tarcz zegarka. Możesz także znaleźć kilka innych twarzy, które są ukryte przed zwykłym wzrokiem. Wystarczy kilka prostych kroków:

1. Przytrzymaj przycisk „W górę” na zegarku Garmin i wybierz opcję „Tarcza zegarka”.

2. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Dodaj nowy”.

3. Naciśnij „Wybierz” i przeglądaj dostępne tarcze zegarka.

4. Wybierz twarz, a następnie naciśnij „Zastosuj”.

Jak mogę tworzyć własne tarcze zegarka?

Jeśli nie podoba Ci się żadna z dostępnych tarcz zegarka Garmin w sklepie Garmin Connect IQ Store, możesz spróbować utworzyć własną. To samo dotyczy sytuacji, gdy wypróbowałeś większość opcji i nadszedł czas na coś nowego.

Jednak, aby zrobić tarczę zegarka Garmin, musisz mieć podstawową wiedzę na temat programowania. Jeśli podołasz zadaniu, musisz pobrać aplikację „Watch Face Builder” dostępną w sklepie Garmin Connect IQ Store.

Dzięki tej aplikacji możesz wiele zrobić. Na przykład możesz skonfigurować położenie tarczy lub zmienić rozmiar i kolor każdego przedmiotu na wyświetlaczu i wiele więcej.

Proces ten może być satysfakcjonujący dla tych, którzy znają się na projektowaniu aplikacji. Należy jednak pamiętać, że sklep Connect IQ zawsze dodaje więcej tarcz zegarka i prawdopodobnie zawsze będziesz w stanie znaleźć coś, co Ci się podoba.

Jakie są najlepsze tarcze zegarków dostępne w sklepie?

Trudno jest ocenić, które tarcze zegarka są rzeczywiście najlepsze, ale w sklepie Connect IQ dostępnych jest kilka niezwykle popularnych opcji, które możesz wypróbować.

SHN TxD to tarcza zegarka Garmin o przejrzystym wyglądzie i wielu opcjach ustawień. Wyświetlacz jest czytelny niezależnie od warunków, a ponadto posiada funkcję oszczędzania energii.

Infocal to kolejna doskonała opcja, która umieszcza czas jako główną cechę na wyświetlaczu. Daje również możliwość odwrócenia kolorów.

Jogging Master to analogowa tarcza zegarka stworzona przez firmę Garmin, a nie przez zewnętrznego programistę. Podkreśla się również dużą liczbę kroków, więc jest odpowiedni dla turystów pieszych i biegaczy.

Rails to darmowa tarcza do zegarków Garmin o dyskretnym, ale efektownym designie. Domyślny schemat kolorów to czarny i żółty, ale możesz mieszać kolory, jeśli chcesz.

Ruchomą tarczę zegarka również wykonał Garmin. Zapewnia wyrafinowany wzór tarczy zegarka. Projekt jest elegancki i prosty, a dodatkowo możesz uzyskać dostęp do efektu tęczy, aby uzyskać trochę dodatkowego koloru.

Wybór idealnej tarczy zegarka Garmin

Noszenie zegarka Garmin to nie to samo, co noszenie tradycyjnego zegarka. Dzięki zegarkowi Garmin możesz wyznaczać cele fitness, śledzić swoje postępy, a nawet dołączyć do społeczności w poszukiwaniu inspiracji.

Ponieważ jednak będziesz patrzeć na zegarek Garmin wiele razy dziennie, wyświetlanie tego samego wyświetlacza po pewnym czasie może stać się męczące. Dlatego Garmin oferuje wiele opcji dostosowywania tarcz zegarka.

Ponadto poruszanie się po funkcjach na wyświetlaczu jest bardzo łatwe, a jeśli wiesz, jak to zrobić, możesz stworzyć własną tarczę zegarka i udostępnić ją innym.

Czy często zmieniasz tarczę zegarka Garmin? Który jest twoim ulubionym? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.