Jak zmienić swój wiek w TikTok

Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi mają społeczną odpowiedzialność za ochronę młodszych odbiorców przed nielegalnymi treściami, spamowaniem i innymi użytkownikami. TikTok nie różni się i musisz mieć co najmniej 13 lat, aby się zarejestrować lub 18 lat, aby dawać prezenty swoim ulubionym twórcom.

Jeśli jesteś młodszy niż ten, nie możesz utworzyć konta lub TikTok wkrótce usunie twoje konto. Stanie się tak, ponieważ dzieciom nie wolno udostępniać filmów w TikTok – jest to sprzeczne z ustawą o ochronie prywatności dzieci w Internecie. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi jest znana z usuwania kont z wyraźnie fałszywymi urodzinami, więc może nadszedł czas, aby zaktualizować twoje rzeczywiste urodziny.

Jeśli zastanawiasz się, jak zaktualizować swoje urodziny w TikTok, nie jest to łatwe. W aplikacji nie ma opcji aktualizowania daty urodzenia. W zależności od Twojego wieku i wieku konta, założenie nowego może być łatwiejsze.

Zmiana wieku w TikTok

Chociaż nie jest to najprostsza metoda, nadal istnieje rozwiązanie, aby poprawić twoje urodziny w TikTok. Być może będziesz musiał trochę poczekać, zanim Twój wiek faktycznie się zaktualizuje, ponieważ polegasz na zespole wsparcia TikTok, aby wprowadzić zmianę.

Notatka: Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta TikTok, wyślij e-mail do [e-mail chroniony] zażądać zmiany konta.

Oto, co możesz zrobić – porada od samego zespołu TikTok.

 1. Uruchom aplikację na swoim telefonie.

 2. Otwórz swój profil.

 3. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 4. Przewiń, aby znaleźć sekcję Wsparcie.

 5. Stuknij w Zgłoś problem.

  prywatność i ustawienia

Dlaczego powinieneś to zrobić? Gdy zgłosisz problem z aplikacją, udowodnisz również swój wiek, a TikTok to zmieni.

Niestety, w celu weryfikacji konieczne będzie przesłanie dowodu osobistego lub paszportu wydanego przez organ państwowy. Te formy legitymacji są jedynymi potwierdzonymi jako akceptowalne dla firmy, ale warto zapytać, czy moglibyście posłużyć się legitymacją szkolną lub inną formą identyfikacji.

Prawdopodobnie młodsi odbiorcy TikTok nie mają tego typu identyfikacji, ale właśnie tego firma używa do aktualizacji twoich urodzin. Większość stanów zezwala nieletnim na uzyskanie dowodu tożsamości w każdym wieku. Jeśli nie masz odpowiedniego identyfikatora, prawdopodobnie możesz go uzyskać w lokalnym DMV.

Co się stanie, jeśli TikTok usunie Twoje konto?

W wyniku procesów sądowych firma została zmuszona do zajęcia stanowiska wobec młodych użytkowników. Niestety oznaczało to, że każdy, kto miał konto w wieku poniżej 13 lat, został usunięty. Według niektórych forów internetowych te usunięcia są kontynuowane do dziś.

Co więc możesz zrobić, jeśli Twoje konto zostało usunięte z powodu Twojego wieku?

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to kliknąć przycisk "Zgłoś problem" w aplikacji TikTok lub na stronie TikTok. Umożliwi to wypełnienie formularza i złożenie sporu w TikTok. Będziesz musiał przedstawić państwowy dowód tożsamości potwierdzający, że masz ukończone 13 lat.

Jeśli TikTok usunął Twoje konto, ponieważ nie masz ukończonych 13 lat, wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z załączonymi filmami. Możesz je pobrać na swój komputer lub telefon. Dla każdego, kto ma problemy z pobraniem swoich filmów z tego załącznika e-mail, istnieje rozszerzenie do Chrome, które może pomóc.

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego słowa, czy konta zostaną ponownie aktywowane, gdy użytkownik skończy 13 lat, jest to mało prawdopodobne. TikTok trwale usuwa dezaktywowane konta po 30 dniach, a wielu użytkowników miało nieprawidłowe urodziny, w tym rok, w którym utworzyli swoje konta.

Edycja swojego profilu na TikTok

Zmieniamy się, więc oczywiście chciałbyś zmienić niektóre informacje w swoim profilu w mediach społecznościowych. Być może wpisałeś zły numer telefonu lub datę urodzenia i chcesz go zmienić na poprawny.

Jak edytować dane swojego profilu w TikTok? Możesz zmienić kilka rzeczy, od zdjęcia profilowego po nazwę użytkownika. Oto jak.

Zmiana zdjęcia profilowego lub wideo

Podarowanie sobie nowego zdjęcia profilowego jest zarówno zabawne, jak i wciągające. Zawsze możesz zaktualizować swój obraz w sekcji Edytuj profil na swoim koncie TikTok.

Kroki są proste.

 1. Przejdź do swojego „Profilu” i dotknij opcji Edytuj profil.

 2. Wybierz zdjęcie profilowe (lub wideo).

 3. Wybierz nowe zdjęcie z telefonu lub zrób nowe zdjęcie, aby ustawić je jako zdjęcie profilowe.

Zmiana nazwy użytkownika

Twoja nazwa użytkownika jest rozpoznawalna i nie zaleca się jej zmieniania, jeśli planujesz budować lojalną publiczność. Jednak nadal możesz to zrobić, jeśli chcesz.

 1. Otwórz swój profil i przejdź do Edytuj profil.

 2. Usuń swoją obecną nazwę użytkownika i wpisz nową.

Pamiętaj, że nie będziesz mógł tego zmienić przez następne 30 dni.

Zmiana języka aplikacji

Media społecznościowe mogą być dobrym sposobem na ćwiczenie umiejętności językowych. Jeśli chcesz zmienić obecny język aplikacji na inny, oto kroki, które powinieneś wykonać.

 1. Otwórz swój profil.

 2. Stuknij ikonę Ustawienia.

 3. Znajdź kartę Język i otwórz ją.

 4. Wybierz opcję Język aplikacji i wybierz żądany język z listy.

W chwili pisania tego tekstu dostępnych było 39 języków.

Usuwanie konta

Możesz mieć dość wprowadzania wszystkich zmian i chcesz całkowicie usunąć swoje konto. Proces jest prosty i będziesz gotowy za minutę. Jednak najpierw zastanów się nad tym, aby upewnić się, że chcesz to zrobić, zanim stracisz wszystkie publikowane dane i treści.

 1. Przejdź do swojego profilu.

 2. Otwórz Ustawienia, dotykając ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 3. Znajdź Zarządzaj moim kontem i dotknij go.

 4. Wybierz opcję Usuń konto.

Pamiętaj, że nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, jeśli kupiłeś coś w aplikacji.

Zmień swój wiek na TikTok

Dodaj konto

Na szczęście TikTok pozwala mieć wiele kont. Oznacza to, że jeśli chcesz, możesz utworzyć nowy profil bez usuwania starego konta. Używając innego identyfikatora logowania, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby utworzyć konto dodatkowe (z właściwą datą urodzenia):

 1. Dotknij „Ja” w prawym dolnym rogu

 2. Stuknij trzy poziome kropki w prawym górnym rogu

 3. Przewiń w dół do „Dodaj konto”
 4. Zarejestruj się tak samo, jak w przypadku oryginalnego konta z prawidłowymi urodzinami

Chociaż nie rozwiązuje to twojej urodzinowej zagadki, pozwala zachować stare konto i założyć nowe.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji zamieściliśmy kilka bardziej pomocnych informacji.

W jakim wieku mogę wysyłać i odbierać prezenty TikTok?

Ze względu na kontrowersje w przeszłości TikTok musiał wdrożyć zasady chroniące młodszych użytkowników przed oszustami. Jest to szczególnie związane z możliwością wysyłania pieniędzy innym osobom w aplikacji. Niestety, wytyczne dla społeczności TikTok ograniczają możliwość wysyłania lub otrzymywania prezentów TikTok osobom poniżej 18 roku życia.

Jeśli masz mniej niż 18 lat, nie będziesz mieć możliwości wysyłania i otrzymywania prezentów w TikTok. Jednak niektórzy użytkownicy znaleźli obejście tego problemu. Wielu użytkowników TikTok umieszcza P.O. adres skrzynki w swoim biografii, aby inni użytkownicy mogli wysyłać im rzeczywiste prezenty, a nawet zamawiać rzeczy ze swoich list życzeń Amazon. Tylko uważaj; ta metoda może być niebezpieczna.

Dlaczego nie mogę przejść na żywo w TikTok?

TikTok ma dwie reguły, zanim użytkownicy będą mogli rozpocząć transmisję na żywo. Po pierwsze, musisz mieć co najmniej 1000 obserwujących. Po drugie, musisz mieć co najmniej 16 lat. Nawet jeśli wykonałeś powyższe kroki, a TikTok pomyślnie zaktualizował Twój wiek, nie będziesz mieć dostępu do tych funkcji, dopóki nie ukończysz 16 lat.

Dokładnie sprawdź informacje

Rejestrując się na platformie, aplikacji lub czymś podobnym, uważaj, aby nie popełnić błędów. Teraz widzisz, jak prosta literówka może spowodować usunięcie Twojego konta – tracisz dostęp do wszystkich treści i musisz zaczynać od nowa. Sprawdź wszystko dokładnie, nie spiesz się i nie twórz konta, gdy się spieszysz.

Jakie zmiany wprowadziłeś w swoim profilu TikTok? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.