Jak zmienić swoje imię w Zelle

Zelle to jedna z wiodących aplikacji do płatności online w USA. Kiedy rejestrujesz się w Zelle, musisz połączyć go z kontem bankowym, podać numer telefonu i adres e-mail.

Jak zmienić swoje imię w Zelle

Zelle pozwala również wygenerować nazwę użytkownika, która może być dowolna, w tym pełne imię i nazwisko. Jednak większość ludzi używa Zelle jako funkcji w bankowości mobilnej lub internetowej swoich banków.

Kiedy będziesz gotowy do zmiany nazwy profilu i innych szczegółów, możesz to zrobić w aplikacji Zelle, a także w aplikacji banku lub portalu bankowości internetowej.

Jak działa proces konfiguracji Zelle

Aplikacja Zelle ma celowo bardzo podstawowy interfejs użytkownika. Ma to na celu uproszczenie i umożliwienie wysyłania i odbierania płatności bez żadnych kłopotów.

Kiedy po raz pierwszy zarejestrujesz się w Zelle, szybko dowiesz się, że dwie najważniejsze informacje, które należy podać, to numer telefonu w USA (kod hrabstwa 1) i adres e-mail.

Pamiętaj, że aby się zarejestrować, musisz użyć danych swojego operatora, a nie Wi-Fi. Aby dokończyć rejestrację, musisz również podać numer swojego konta bankowego.

Oto rzecz, jeśli Twój bank jest jednym z banków partnerskich Zelle, od razu to rozpozna. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę swojego banku, aby zalogować się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła, które już skonfigurowałeś.

W ten sposób Zelle sprawia, że ​​wszystko działa trochę szybciej i uwalnia Cię od konieczności wykonywania zbyt wielu kroków. Jednak później będziesz musiał użyć innego hasła do aplikacji Zelle jako dodatkowego środka bezpieczeństwa.

Zmień swoje imię Zelle

Aktualizacja profilu Zelle

Zobaczmy najpierw, co musisz zrobić, aby zmienić swój profil w aplikacji Zelle. Aby zmienić nazwę wyświetlaną, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz aplikację Zelle na smartfonie i wybierz Ustawienia w lewym górnym rogu ekranu.
  2. Wybierz „Moje informacje”.
  3. Zaktualizuj wszelkie istotne informacje, w tym nazwę wyświetlaną.

To wszystko, co musisz zrobić. Teraz, gdy ktoś wyśle ​​Ci pieniądze, zobaczy nazwę, którą wybrałeś. Możesz również zaktualizować informacje o swoim koncie. Jeśli Twoja karta debetowa wygasła, możesz ją usunąć. Możesz także zmienić adres e-mail powiązany z aplikacją, a także inne informacje kontaktowe.

Zmiana imienia i nazwiska w aplikacji bankowości mobilnej

Możesz także zmienić swój profil Zelle, w tym imię i nazwisko, w aplikacji do zarządzania kontem banku. Większość banków i spółdzielczych kas pożyczkowych współpracuje z Zelle i oferuje tę funkcję jako część swoich aplikacji.

I chociaż większość z tych aplikacji działa podobnie, nie ma jednego wyjaśnienia krok po kroku, jak zaktualizować swój profil. Prawdopodobnie będziesz musiał uzyskać dostęp do opcji Zelle w portalu – po prostu poszukaj logo lub zakładki transferu Zelle.

Niektóre banki mogą uprościć ten proces niż inne, a niektóre w ogóle go nie wspierają. Jeśli nie wiesz, co zrobić, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z bankiem i zapytać.

Jak zmienić nazwę Zelle

Co zrobić, jeśli Twój profil jest zablokowany?

Jeśli nie używałeś Zelle przez długi czas, istnieje szansa, że ​​może zostać zablokowana. Może się to zdarzyć również z innych powodów, takich jak naruszenie bezpieczeństwa.

Kiedy tak się stanie, jedyne, co możesz zrobić, to ponownie zarejestrować się w Zelle. Nie musisz zaczynać całkowicie od nowa, więc nie musisz używać innego adresu e-mail, numeru telefonu i nazwy użytkownika. Wystarczy kliknąć komunikat „Profil został zablokowany”, a następnie wybrać opcję „Zarejestruj się ponownie”.

Zelle wyśle ​​Ci SMS-a z jednorazowym hasłem i będziesz mógł zweryfikować swoje konto. Jeśli tak się stanie w Twojej aplikacji bankowości mobilnej, musisz skontaktować się bezpośrednio z bankiem, aby uzyskać dalsze instrukcje.

Wybierz nazwę Zelle, którą chcesz

Twoja nazwa wyświetlana w Zelle jest znacznie mniej trafną informacją niż adres e-mail i numer telefonu. W rzeczywistości Zelle w ogóle nie potrzebuje twojego imienia.

Jest już podany wraz z informacjami o Twoim koncie bankowym. Ale nadal nie możesz zmienić swojego imienia, jeśli chcesz. Jest to znacznie prostsze w aplikacji Zelle i może wymagać trochę pogrzebania w aplikacji bankowości mobilnej. Wtedy wszystko, co pozostaje, to wymyślenie imienia, z którego jesteś zadowolony.

Czy zmieniłbyś swoje imię Zelle? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.