Jak zmienić rok w Google Earth

Google drastycznie zmienił sposób, w jaki korzystamy z map. Dzięki szczegółowemu widokowi ulicy z firmami, szkołami i restauracjami oraz liniami metra i autobusów, stworzył sposób, aby każdy mógł szybko dostać się z punktu A do punktu B. Ponadto jest teraz dostępny dla każdej osoby posiadającej smartfon, która ma dostęp do internetu.

Jak zmienić rok w Google Earth

W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zmienić rok w Google Earth, jak korzystać z jego nowych funkcji i jak wypada w porównaniu z Google Maps.

Zmiana roku

Każda mapa otwierana w programie Google Earth Pro ma datę, a teraz dostępne są wcześniejsze wersje niektórych map, do których można uzyskać dostęp, wykonując następujące czynności:

  1. Otwórz Google Earth.

  2. Wpisz adres lub wybierz lokalizację.

  3. Znajdź opcję „Widok” i kliknij „Zdjęcia historyczne”.

  4. Nad przeglądarką 3D znajduje się mała ikona zegara, a po jej kliknięciu automatycznie uzyskasz dostęp do przeglądarki czasu.

Zmiana pory dnia

Google umożliwia także użytkownikom Google Earth Pro zmianę pory dnia na mapach, aby zobaczyć, jak wygląda konkretna ulica lub park, gdy jest mniej lub bardziej światło dzienne. Klikając ikonę słońca, możesz ją ukryć lub odkryć. Co więcej, istnieje sposób na wyświetlanie animowanego słońca w krajobrazie lub pejzażu miejskim, w zależności od wybranych preferencji.

Jak zmienić rok w Google Earth

Nowe funkcje Google Earth

Całkiem niedawno program Google Earth stał się dostępny dla wszystkich za pośrednictwem wszystkich przeglądarek internetowych. Oferuje teraz nowe funkcje, które pokazują lokalizacje na całym świecie z oszałamiającą precyzją. Dzięki złożonym danym satelitarnym 3D można uzyskać dostęp do dowolnego punktu na całym świecie i zlokalizować miasta, góry, wyspy itp. Oto niektóre z jego przydatnych funkcji:

Animowane Chmury

Możesz teraz oglądać zasięg chmur w ciągu ostatnich 24 godzin dzięki zapętlonej animacji w Google Earth. Co godzinę system otrzymuje aktualizację i może tworzyć piękne obrazy i filmy. Możesz uzyskać dostęp do tej opcji, otwierając Google Earth, klikając „Styl mapy” w menu po lewej stronie i klikając „Włącz animowane chmury”.

Obrazy 2D i 3D

Google Earth może wyświetlać wszystkie swoje dane w formacie 2D i 3D, a Ty możesz wybrać, które chcesz, korzystając z opcji „Styl mapy”. Aby uzyskać najnowsze obrazy, w większości części świata powinieneś używać 2D, a także poprawia to wydajność aplikacji, ponieważ nie wymaga dużo pamięci jako model 3D.

Tryb ciemny

Jeśli chcesz korzystać z Google Earth w trybie ciemnym, możesz to zmienić w menu „Ustawienia wyświetlania”. Możesz włączyć lub wyłączyć zarówno tryb jasny, jak i ciemny.

Podróżnik Google Earth

Voyager prezentuje obrazy 3D z całego świata i tworzy kolekcje miejsc związanych z historią. Jego podejście ma charakter edukacyjny, ponieważ przedstawia światową przyrodę, miasta i historię z pomocą ogromnego gromadzenia danych i platform Google.

Projekty i historie w Google Earth

Google Earth umożliwia uczniom współpracę nad projektem lub tworzenie i udostępnianie swoich podróży za pomocą cyfrowych historii i animacji.

mapy Google

Mapy Google to dobrze znana aplikacja do tworzenia map, opracowana w celu oferowania precyzyjnych wskazówek i nawigowania ludzi po dowolnej części planety oraz pomagania im w dotarciu do celu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie coś jest i jak się tam dostać, musisz skorzystać z Map Google.

Google Earth

Google Earth istnieje dłużej niż Mapy Google i wykorzystuje obrazy satelitarne 3D do przedstawiania całej planety. Możesz odkrywać krajobraz i obszary miejskie, zobaczyć, jak wyglądają w różnych porach dnia, przy świetle słonecznym lub bez, i za każdym razem odkrywać coś nowego. Wpisując dokładne współrzędne, będziesz mógł zobaczyć każde miejsce na Ziemi ze wszystkimi jego szczegółami.

Podobieństwa i różnice

Aplikacja Mapy Google to coś, czego każdy potrzebuje na co dzień, natomiast Google Earth jest używany w określonych sytuacjach do projektów naukowych lub przez podróżnych, którzy odkrywają nowe ścieżki. Za jego pomocą można wirtualnie zwiedzać miejsca w 3D i zobaczyć, jak wyglądają, a także przyjrzeć się niektórym cudom świata czy słynnym zabytkom. Łącząc te dwie aplikacje, możesz dowiedzieć się tak wiele o każdym miejscu na świecie, niezależnie od odległości od Ciebie.

Zmień rok w Google Earth

Obecnie Mapy Google są pełne danych o natężeniu ruchu, restauracjach i praktycznie wszystkim, czego potrzebujesz, aby z nich korzystać w podróży. Z drugiej strony Google Earth działa lepiej na twoim komputerze, ponieważ wymaga dużej mocy obliczeniowej, która przewyższa możliwości dowolnego telefonu.

Czasy się zmieniają

Chociaż Mapy Google zawierają wszystkie dane nawigacyjne i interesujące miejsca, Google Earth zawiera dane 3D dotyczące całej planety, ale nie ma zbyt wielu informacji nawigacyjnych. Dwie połączone platformy są potężnym narzędziem dla każdego, kto jest zainteresowany podróżowaniem i odkrywaniem.

Skoro już wiesz, jak zmienić rok w Google Earth Pro i korzystać z niektórych jego funkcji, jakie jest pierwsze miejsce, które chciałbyś zobaczyć? Czy skorzystałbyś z funkcji Voyager?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.