Jak sprawdzić, czy Airpody są naładowane?

Airpody to niesamowite bezprzewodowe słuchawki, ale mają swoje wady. Niestety te eleganckie wkładki douszne mają ograniczoną żywotność baterii. Można się tego spodziewać, jak sądzę, ponieważ większość bezprzewodowych słuchawek lub słuchawek ma jeszcze krótsze czasy pracy na baterii.

Jak sprawdzić, czy Airpody są naładowane?

Prawdopodobnie wiedziałeś o tym fakcie, kupując Airpody. A jeśli masz problem z określeniem, kiedy Airpody wymagają ładowania lub kiedy są w pełni naładowane, jesteś we właściwym miejscu.

W tym artykule szczegółowo omówimy ten temat, dając kilka cennych wskazówek, których prawdopodobnie wcześniej nie znałeś. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Żywotność baterii Airpodów

Zanim przejdziemy do szczegółów, oto kilka podstawowych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swoich Airpodach. Masz łącznie pięć godzin słuchania na wszystkich Airpodach. Zwykłe Airpody mają dwie godziny rozmów, ale druga generacja ma zamiast tego trzy godziny.

Wystarczy piętnaście minut ładowania, aby uzyskać prawie trzy godziny słuchania lub godzinę rozmów. Dzieje się tak dzięki wydajności etui ładujących Airpods.

Podczas korzystania z Airpodów otrzymasz ostrzeżenie, gdy bateria się wyczerpuje, i kolejne ostrzeżenie, gdy mają się wyłączyć. Te kolejki dźwiękowe są świetne, ale nie są najlepszym sposobem sprawdzenia żywotności baterii Airpoda.

Sprawdź, czy Airpody są naładowane na iPhonie

Istnieje wiele sposobów sprawdzania żywotności baterii Airpodów, ale najprawdopodobniej użyjesz do tego iPhone'a. Wiele osób już zna tę metodę, ale przykryjmy ją dla tych, którzy tego nie robią.

Musisz umieścić Airpody w etui ładującym i trzymać je w pobliżu iPhone'a. Wkrótce zobaczysz procent ładowania na ekranie swojego iPhone'a. Jeśli wyjmiesz jednego Airpoda z etui ładującego, zobaczysz indywidualny procent ładowania pozostałego Airpoda.

Alternatywnie możesz użyć widżetu Baterie na swoim iPhonie (lub innym urządzeniu z systemem iOS). Aby uzyskać dostęp do tego widżetu, przesuń palcem w prawo na zablokowanym ekranie lub ekranie głównym, gdy urządzenie jest odblokowane. Jeśli nie masz zainstalowanego widżetu Baterie lub z jakiegoś powodu go usunąłeś, możesz dodać go ręcznie.

Przesuń palcem w prawo na ekranie głównym i przewiń do końca w zakładce widżetów, a następnie dotknij Edytuj. Następnie znajdź widżet Baterie i dotknij zielonej ikony plusa, aby go dodać. Potwierdź zapisanie, klikając Gotowe w prawym górnym rogu ekranu.

bateria do airpodów

Sprawdź, czy Airpody są naładowane w Apple Watch

Większość ludzi o tym nie wie, ale możesz także użyć zegarka Apple, aby sprawdzić żywotność baterii Airpods. Twoje Airpody można podłączyć bezpośrednio do zegarka lub tylko do iPhone'a, to nie ma znaczenia.

Uzyskaj dostęp do Centrum sterowania na zegarku Apple. Możesz nacisnąć dolny róg ekranu podczas przeglądania aplikacji i przeciągnąć Centrum sterowania w górę. Możesz też przesunąć palcem w górę na ekranie głównym zegarka.

Na ekranie Centrum sterowania wybierz opcję baterii zegarka Apple (ikona procentu %). Zobaczysz indywidualne wartości procentowe ładowania poszczególnych Airpodów, a także żywotność baterii etui ładującego. Ta metoda jest bardzo przydatna dla osób, które noszą zegarek Apple.

Oznacza to, że zawsze możesz sprawdzić baterię swoich Airpodów, po prostu patrząc na swój nadgarstek.

airpody naładowane

Sprawdź, czy Airpody są ładowane na komputerze Mac

Wreszcie, użytkownicy komputerów Mac mogą również sprawdzić żywotność baterii Airpods. Jeśli masz komputer Mac, wykonaj następujące czynności:

  1. Upewnij się, że pokrywa etui ładującego Airpods jest otwarta.
  2. Kliknij symbol Bluetooth w prawym górnym rogu paska menu.
  3. W tym menu przesuń mysz nad Airpods w etui ładującym, a zobaczysz postęp ładowania Airpods.

Sprawdź, czy etui ładujące Airpods jest w pełni naładowane

Oczywiście posiadanie w pełni naładowanego etui to zawsze dobry pomysł. Lampka z przodu obudowy Airpods (2. generacji) lub wewnątrz obudowy (1. generacji) pokaże, czy obudowa Airpods jest naładowana. Zielone światło oznacza, że ​​jest w pełni naładowane, a bursztynowe oznacza, że ​​pozostało mniej niż jedno pełne naładowanie.

Pamiętaj, aby otworzyć pokrywę obudowy, jeśli chcesz zobaczyć kontrolkę stanu baterii.

Pełna bateria

Teraz znasz wszystkie możliwe sposoby sprawdzania żywotności baterii Airpodów. Korzystając z tych sprytnych sztuczek, nigdy więcej nie zabraknie Ci baterii. Airpody są niesamowite, ale bez soku są bezużyteczne!

Nie ma nic gorszego niż bieganie i wyczerpywanie się baterii Airpodów. Następnie musisz uciec się do przewodowych wkładek dousznych, jeśli masz je przy sobie. Czy kiedykolwiek byłeś w takiej sytuacji?

Podziel się swoimi historiami w sekcji komentarzy poniżej.