Jak sprawdzić, czy Twój tablet Amazon Fire jest objęty gwarancją?

Kiedy używasz urządzenia przez cały czas, zawsze istnieje ryzyko, że wszelkie błędy, które wkradły się do procesu produkcyjnego, mogą spowodować, że stanie się ono bezużyteczne. Tablety Amazon’s Fire nie są oczywiście odporne na takie problemy, a biorąc pod uwagę stosunkowo tanie materiały użyte do ich budowy, czasami będziesz musiał skorzystać z gwarancji.

Jak sprawdzić, czy Twój tablet Amazon Fire jest objęty gwarancją?

Ale skąd wiesz, czy nadal jesteś objęty gwarancją i co musisz zrobić, aby naprawić lub wymienić nieprawidłowo działający tablet, jeśli tak jest?

Jak długo trwa gwarancja?

Wszystkie tablety Fire zakupione bezpośrednio od Amazon są objęte ograniczoną roczną gwarancją od pierwotnej daty zakupu. Z technicznego punktu widzenia oznacza to, że gwarancja rozpoczyna się w dniu złożenia zamówienia na stronie internetowej, a nie w dniu, w którym faktycznie dotarło ono pod Twoje drzwi.

Chociaż może to skończyć się utratą tygodniowej lub dwuwartościowej ochrony, w rzeczywistości znacznie ułatwia śledzenie początku i końca okresu gwarancyjnego.

sprawdź, czy rozpalenie ognia jest objęte gwarancją

Co obejmuje gwarancja?

Gwarancja to nie to samo co ubezpieczenie. Innymi słowy, jeśli Twój tablet nie działa z powodu czegoś, co zrobiłeś, prawdopodobnie nie zostanie objęty gwarancją. Upuszczenie go do toalety lub wanny, wylanie na niego kawy, pozostawienie go na zewnątrz w niesprzyjającą pogodę, stopienie go w pożarze domu, przypadkowe stanie na nim, a nawet naprawienie go przez kogoś innego niż Amazon i naprawa nie powiodła się. wszystkie unieważniają gwarancję. Nie jest to również objęte, jeśli tablet był używany komercyjnie.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy ze sprzętem, które nie są bezpośrednio lub pośrednio twoją winą, nadal powinieneś być objęty ochroną. Na przykład niektórzy właściciele Fire zgłosili, że ich ekrany spontanicznie pękają, nie upuszczając ich na twardą podłogę. Uwzględnione zostaną błędy produkcyjne i awarie sprzętu.

Co się dzieje po wysłaniu tabletu do serwisu gwarancyjnego?

W zależności od stanu urządzenia i tego, co można z nim zrobić, Amazon naprawi stół przy użyciu nowych lub odnowionych części, wymieni go na nowy lub odnowiony odpowiednik lub zwróci Ci część lub całą cenę zakupu. Po odebraniu naprawionego lub nowego urządzenia z Amazon nadal będzie ono objęte gwarancją przez pozostałą część okresu jednego roku lub 90 dni, w zależności od tego, który okres jest dłuższy.

Ponieważ możesz otrzymać zupełnie nowe urządzenie, dobrym pomysłem jest upewnienie się, że masz kopię zapasową wszystkich danych, które chcesz zachować. Powinieneś również wyjąć kartę micro SD, jeśli ją masz zainstalowaną, ponieważ prawdopodobnie nie odzyskasz jej w innym przypadku.

Czy istnieje dedykowana witryna do sprawdzania gwarancji?

Niestety, w przeciwieństwie do niektórych innych sklepów internetowych, Amazon nie zapewnia szybkiego i łatwego sposobu sprawdzenia, czy Twoje urządzenia są nadal objęte gwarancją. Innymi słowy, będziesz musiał sam trochę poćwiczyć nogami, aby sprawdzić, czy nadal jesteś chroniony.

Jak sprawdzić, czy gwarancja jest nadal aktywna?

Jak wspomnieliśmy powyżej, gwarancja rozpoczyna się w dniu zakupu tabletu Fire. Dlatego najlepszym sposobem sprawdzenia, kiedy wygasa gwarancja, jest sprawdzenie na koncie Amazon daty zakupu. Oto jak to znaleźć:

  1. Otwórz przeglądarkę internetową swojego komputera (Chrome, Firefox, Safari, Edge itp.).
  2. Wpisz amazon.com w pasku przeglądarki lub kliknij ten link.
  3. Zaloguj się na swoje konto Amazon w prawym górnym rogu okna.
  4. Kliknij Konto i listy w prawym górnym rogu.
  5. Kliknij Twoje zamówienia.
  6. Jeśli zamówienie na tablet Fire nie jest widoczne, kliknij menu rozwijane, aby wybrać datę zakupu.
  7. W lewym górnym rogu zamówienia data zakupu tabletu zostanie wyświetlona w sekcji ZŁOŻONE ZAMÓWIENIE. Twoja gwarancja jest ważna do tego samego dnia rok później.

Co zrobić, jeśli Twój ogień nie jest objęty gwarancją

W Internecie krąży wiele historii o ludziach, którym udało się wymienić swoje urządzenia na Amazon, nawet gdy nie są już objęte gwarancją. Musisz skontaktować się z zespołem obsługi klienta Amazon i poinformować go, jaka jest sytuacja, i poprosić o wymianę tabletu. Wydaje się, że uprzejma wytrwałość jest kluczem do sukcesu, a także przypominanie im, że wiele innych osób otrzymało zamienniki, gdy nie były objęte gwarancją. Powodzenia!

sprawdź czy mój kominek jest objęty gwarancją

Gwarancja i spokój

Pamiętaj tylko, że jeśli Twoje urządzenie wyraźnie nie działa z powodu czegoś innego niż wada fabryczna lub awaria sprzętu, raczej nie otrzymasz wymiany. Mimo to warto spróbować, ponieważ zepsuty tablet i tak nie ma sensu. Jeśli miałeś szczęście z obsługą klienta Amazon, gdy nie był objęty gwarancją, dlaczego nie dać innym klientom dodatkowej amunicji, dzieląc się swoją historią w sekcji komentarzy poniżej?