Jak sprawdzić, czy Airpody są nadal objęte gwarancją?

W tym roku Apple wypuściło swoje najnowsze AirPods, a trzecia generacja ma pojawić się w 2020 roku. Jest to z pewnością najpopularniejszy „słyszalny” na rynku, a początkowe krytyki i obawy okazały się w większości bezpodstawne.

Jak sprawdzić, czy Airpody są nadal objęte gwarancją?

To wysokiej jakości produkt z odpowiednią ceną – niewiele powyżej średniej w swojej kategorii, ale nadal należą do najdroższych urządzeń peryferyjnych na rynku. To sprawia, że ​​utrata go jest prawdziwym koszmarem, gdy się zgubią lub przestaną działać.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy Twoje słuchawki AirPods są nadal objęte gwarancją i co obejmuje ta gwarancja.

Roczna ograniczona gwarancja Apple

Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie AirPods objęte są gwarancją producenta na okres jednego roku od dnia zakupu. Zła wiadomość jest taka, że ​​gwarancja obejmuje niewiele. Wiele potencjalnych problemów pociąga za sobą opłatę pozagwarancyjną. Nie nazywają tego „ograniczoną” gwarancją za nic!

airpody są nadal objęte gwarancją

Jeśli właśnie kupiłeś parę AirPods bez dodatkowej ochrony, ta gwarancja zasadniczo chroni Cię przed wadliwymi bateriami. Jeśli bateria ma wadę fabryczną oraz jeśli wada jest objęta gwarancją, możesz ją oddać do bezpłatnego serwisu. Jeśli wada nie jest pokryta, będziesz musiał zapłacić za wymianę.

Gwarancja obejmuje również etui ładujące z tymi samymi ograniczeniami. Nie obejmuje normalnego zużycia ani przypadkowych uszkodzeń. Wyklucza to również wszelkie uszkodzenia spowodowane nieautoryzowanymi modyfikacjami. Zgubione części można wymienić za opłatą.

Jak sprawdzić, czy nadal jesteś objęty ubezpieczeniem

Jeśli nie masz pewności, kiedy kupiłeś AirPods, Apple ma narzędzie do sprawdzenia, czy nadal są objęte gwarancją. Warto zauważyć, że tego narzędzia można również użyć do sprawdzenia statusu gwarancji dowolnego produktu Apple. Oto jak to działa.

Przejdź do witryny Apple Check Coverage. Tam będziesz musiał podać informacje o swoich AirPods.

Wpisz numer seryjny w polu na środku ekranu, a następnie wpisz kod Captcha w następnym polu i kliknij "Kontynuuj".

Numer seryjny znajdziesz na spodzie pokrywy etui ładującego. Alternatywnie można go znaleźć na oryginalnym opakowaniu obok kodu kreskowego.

airpody

Na koniec, jeśli AirPods są podłączone do urządzenia, możesz przejść do Ustawienia> Ogólne> Informacje> AirPods, aby uzyskać numer.

Co znajdziesz

Gdy podasz numer seryjny, a system zlokalizuje Twoje informacje, zobaczysz cztery sekcje dotyczące gwarancji.

Kwalifikowalność AppleCare

Ta sekcja pokazuje, czy nadal możesz kupić AppleCare+ dla swoich AirPods. Wydłuża to roczną gwarancję do dwóch lat. Obejmuje również nieco większy zasięg. Dwa przypadki przypadkowego uszkodzenia są objęte gwarancją i można je naprawić za dodatkową opłatą w wysokości 29 USD za instancję. Możesz to kupić, kupując produkt Apple lub w ciągu 60 dni od zakupu.

Data zakupu

Ta sekcja pokazuje, czy Apple ma zapis daty zakupu AirPods. W przypadku korzystania z pomocy telefonicznej może być konieczne podanie tej daty w ramach uwierzytelniania.

Kwalifikowalność do pomocy technicznej

Większość produktów Apple — w tym AirPods — jest objęta 90-dniowym bezpłatnym wsparciem telefonicznym. W tej sekcji dowiesz się, czy nadal możesz korzystać z pomocy technicznej przez telefon.

Naprawy i zakres usług

To jest główna gwarancja. Jeśli jest w ciągu jednego roku od zakupu, powinno być aktywne. Jeśli tak nie jest, musisz skontaktować się z Apple, aby zgłosić błąd. Na tej stronie znajdziesz informacje, jak to zrobić. Jeśli popełnisz błąd, będziesz potrzebować ważnego dowodu zakupu, aby zgłosić sprawę.

Czy AppleCare jest tego wart?

Cena przedłużenia gwarancji na kolejny rok to 29 USD. To sporo pieniędzy, więc czy warto? Prawdopodobnie, ale nie z powodów, o których myślisz.

Plan obejmuje naprawę lub wymianę słuchawek, baterii, kabli ładujących i etui ładującego przez autoryzowanych techników Apple. Jak wspomniano powyżej, objęte są również dwa przypadki przypadkowego uszkodzenia, ale utracone AirPods nie są objęte gwarancją.

Jest jednak jeszcze jeden powód, dla którego przedłużona gwarancja może być warta poniesionych wydatków. W przypadku pierwszych użytkowników AirPods pierwszej generacji żywotność baterii znacznie się skróciła w okolicach dwuletniego okresu. W ramach gwarancji opłata za wymianę baterii jest o 19 USD tańsza na AirPod.

Dlatego jeśli planujesz trzymać się AirPods, a bateria zaczyna wykazywać oznaki swojego wieku, zdecydowanie warto ją kupić. Zwrócisz cenę gwarancji, a potem trochę, gdy wymienisz baterie.

Jak znaleźć zgubionego Airpoda?

Airpody są małe i niezwykle łatwo je zgubić. Jak omówiliśmy powyżej, brakujące Airpody nie są objęte gwarancją Apple, więc jeśli znajdziesz się w tej sytuacji, możesz spróbować odzyskać utracony Bluetooth przed zakupem części zamiennej.

Koszt jednej kapsułki zastępczej może wynosić od 69 do 89 USD, nie wspominając o kosztach nowej obudowy.

Możesz śledzić i lokalizować brakującego Airpoda, o ile spełnione są następujące warunki:

  • Użyłeś z nim urządzenia Apple i nadal masz to urządzenie Apple – oznacza to, że w pewnym momencie sparowałeś z nim iPhone'a, iPada lub Maca, aby pojawiło się w iCloud.
  • Wciąż ma żywotność baterii – w zależności od tego, jak dawno ją zgubiłeś, będziesz potrzebować trochę mocy.

Otwórz Znajdź mój iPhone na swoim urządzeniu Apple (możesz też odwiedzić icloud.com z przeglądarki i wybrać opcję Znajdź mój iPhone). Przewiń listę urządzeń, aż zobaczysz AirPod. Kliknij „Odtwórz dźwięk”, a AirPod zacznie odtwarzać melodię muzyczną, która, miejmy nadzieję, pomoże ci ją znaleźć.

Jeśli nie jesteś w zasięgu, możesz wybrać funkcję „Odtwórz dźwięk”, która zacznie odtwarzać, gdy znajdziesz się w zasięgu.

Należy pamiętać, że ton nie jest zbyt głośny. Zakładając, że przeszukujesz obszar, w którym ostatnio widziałeś AirPod, postaraj się, aby obszar ten był tak cichy, jak to możliwe.

Często Zadawane Pytania

Moje AirPods są nadal objęte gwarancją. Jak uzyskać pomoc?

Istnieje kilka sposobów uzyskania pomocy dotyczącej słuchawek AirPod od Apple. Pierwsza opcja (i często najszybsza opcja) to wizyta w Apple Store. Dobrym pomysłem jest umówienie się na spotkanie przed wyjściem, ponieważ sklep może być czasami zajęty. u003cbru003eu003cbru003eNiestety, dla wielu konsumentów sklepy Apple są bardzo nieliczne. Jeśli Twoje słuchawki AirPod wymagają serwisowania i mieszkasz zbyt daleko, aby odwiedzić sklep fizyczny, możesz zadzwonić bezpośrednio do Apple. Korzystając z u003ca href=u0022//support.apple.com/contactu0022u003eApple Support pageu003c/au003e, aby znaleźć numer telefonu dla swojej lokalizacji, zadzwoń do Apple, ale przygotuj się na podanie numeru seryjnego słuchawek AirPods, aby uzyskać pomoc.

Nie mogę znaleźć numeru seryjnego mojego Airpoda. Co mogę zrobić?

Jeśli masz problem ze znalezieniem numeru seryjnego Airpoda, mamy u003ca href=u0022//www.techjunkie.com/find-view-airpods-serial-number/u0022u003eartykuł tutaj u003c/au003ektóry może pomóc. Zakładając, że zgubiłeś etui, a numer seryjny nie wyświetla się w ustawieniach telefonu, skontaktuj się z Apple, aby uzyskać dodatkową pomoc.

Nic nie trwa wiecznie

Produkty Apple znane są z wysokiej jakości, ale nawet najlepsze produkty nie trwają wiecznie. Jeśli masz problemy z AirPods, Apple może pomóc, ale prawdopodobnie nie będzie to bezpłatne. Wszystkie ich produkty są objęte bezpłatną roczną gwarancją, która może obejmować całość lub część problemu.

Aby dowiedzieć się, czy nadal jesteś objęty ubezpieczeniem, możesz po prostu obliczyć czas od daty zakupu. Jeśli nie wiesz dokładnie, kiedy to było, skorzystaj z ich wyszukiwarki. Wszystko czego potrzebujesz to numer seryjny z wnętrza obudowy AirPods.