Jak sprawdzić, co zajmuje całą przestrzeń dyskową Google?

Jeśli masz konto Google, ważne jest, aby mieć oko na swoje zapotrzebowanie na miejsce. Jeśli tego nie zrobisz, możesz utracić możliwość dodawania nowych plików do Dysku. Możesz też przestać otrzymywać nowe e-maile, nie wiedząc, co się dzieje! Ojej.

A ponieważ Twoje miejsce na dane w Google jest współdzielone przez Dysk, Gmaila i Zdjęcia Google, Twoje dane mogą zajmować więcej miejsca, niż myślisz. Oto jeden prosty sposób na sprawdzenie przestrzeni dyskowej Google, aby mieć oko na swoje wykorzystanie.

Zacznij od otwarcia przeglądarki na komputerze Mac lub PC i odwiedzenia mail.google.com. Gdy już tam będziesz, zaloguj się na znanej stronie logowania przy użyciu swojego konta Google:

Strona logowania Google

Po załadowaniu wiadomości e-mail spójrz w dół w lewym dolnym rogu strony, aby zapoznać się z przeglądem przestrzeni dyskowej Google i bieżącym wykorzystaniem, przedstawionym w czerwonym polu na poniższym zrzucie ekranu:

informacje o przestrzeni dyskowej google

Jak widać, na tym koncie nie wykorzystuję zbyt wiele miejsca, więc przez chwilę będę dobry. Jeśli jednak zbliżasz się do wyczerpania, możesz kliknąć przycisk "Zarządzaj" pod statystykami przechowywania, co da ci wykres kołowy przedstawiający wykorzystanie pamięci wraz z płatnymi opcjami, aby je zwiększyć.

Szczegóły dotyczące przestrzeni dyskowej Google

Jeśli korzystasz z wielu usług Google, możesz zobaczyć podział miejsca, z którego korzystają, klikając przycisk „Wyświetl szczegóły” przedstawiony na powyższym zrzucie ekranu.

podział pamięci google

Dzięki temu dowiesz się, ile miejsca zajmuje Dysk, Gmail i Zdjęcia Google, a także dodatkowe informacje o bieżącym planie przechowywania.

W każdym razie możesz zrobić to samo na urządzeniu mobilnym, ale łatwiej jest po prostu przejść do bezpośredniego linku do informacji o miejscu na dane, zamiast przechodzić tam przez Gmaila.

Niezależnie od tego spójrz na to, czego używasz i odpowiednio zaplanuj! Lepiej przejść na płatny plan na kilka miesięcy przed osiągnięciem limitu, niż nagle przestać otrzymywać e-maile, nie wiedząc dlaczego. Chyba że brzmi to dla ciebie jak wakacje… tak jak dla mnie. Ach, dzień lub dwa bez nowego e-maila. Nawet sobie nie wyobrażam.

Jak sprawdzić, co zajmuje całą przestrzeń dyskową Google