Jak i gdzie sprawdzić dziennik w Kodi

Czy kiedykolwiek byłeś na forum Kodi, aby uzyskać pomoc techniczną? Jeśli tak, niektórzy członkowie forum mogą poprosić o podanie danych dziennika Kodi, ale aby to zrobić, musisz mieć możliwość ich wyświetlenia. Ten plik dziennika zawiera listę działań lub zdarzeń występujących w oprogramowaniu. W związku z tym może podkreślić, co kryje się za błędem Kodi. Dziennik może więc czasami się przydać i w ten sposób można go otworzyć w centrum multimedialnym i w Eksploratorze plików.

Jak i gdzie sprawdzić dziennik w Kodi

Otwieranie dziennika w Kodi

Chociaż możesz otworzyć plik dziennika w Notatniku, istnieje również przeglądarka dzienników dla dodatku Kodi. Dzięki temu możesz otworzyć i sprawdzić dziennik w centrum multimedialnym. Jest to oficjalny dodatek zawarty w repozytorium Kodi. W związku z tym dodanie przeglądarki dziennika do oprogramowania jest szybkie i proste. W tym artykule Tech Junkie dowiesz się więcej o niektórych innych świetnych dodatkach Kodi.

Najpierw otwórz Kodi i naciśnij System w menu głównym. Następnie kliknij Dodatki po lewej stronie i wybierz Zainstaluj z repozytorium aby otworzyć listę repozytoriów. Wybierać Repozytorium dodatków Kodi aby otworzyć listę kategorii dodatków, jak pokazano na zrzucie bezpośrednio poniżej.

dziennik kodi

Log Viewer dla Kodi to dodatek do programu. W związku z tym powinieneś wybrać Dodatki do programu aby otworzyć tę kategorię wtyczek. Następnie możesz kliknąć dwukrotnie Przeglądarka dziennika dla Kodi aby otworzyć okno informacji o dodatku, jak poniżej.

kodi log2

Teraz naciśnij zainstalować przycisk tam, aby dodać Przeglądarkę dzienników do Kodi. Po zainstalowaniu wróć do ekranu głównego, naciskając przycisk główny w prawym dolnym rogu centrum multimedialnego. Kliknij Programy w menu głównym, a następnie możesz wybrać Przeglądarka dziennika dla Kodi. Kliknij Pokaż logi aby otworzyć dziennik, jak na poniższym zrzucie. Możesz także wybrać, aby otworzyć Kodi.stary.log, czyli dziennik z ostatniej sesji Kodi.

kodi log3

Powyższy dziennik może wydawać się bełkotem, ale podkreśla kilka rzeczy związanych z pomocą techniczną Kodi. To jest rodzaj rzeczy, które możesz dołączyć do raportu o błędzie. Lub jeśli ktoś poprosi Cię o dalsze szczegóły, możesz pokazać mu ten dziennik (ale nie możesz go skopiować i wkleić z centrum multimedialnego).

Konfiguracja dziennika Ustawienia

Kodi zawiera kilka opcji, za pomocą których możesz skonfigurować dziennik. Aby otworzyć te opcje, kliknij System przycisk i System Ponownie. Następnie możesz kliknąć Logowanie w lewym menu, aby otworzyć opcje pokazane na zrzucie bezpośrednio poniżej.

kodi log4

Te ustawienia obejmują Włącz rejestrowanie zdarzeń opcja, która jest już wybrana domyślnie. Tam możesz wybrać Określ rejestrowanie specyficzne dla komponentu opcja dla określonych komponentów Kodi. Domyślnie rejestrowanie jest włączone tylko dla komponentu wideo. Można jednak dołączyć więcej komponentów do pliku dziennika, wybierając je z okna Określ rejestrowanie specyficzne dla komponentu pokazanego poniżej. Możesz także wybrać Włącz rejestrowanie debugowania oraz Włącz rejestrowanie zdarzeń powiadomień opcje z ustawień dziennika.

kodi log5

Jak otworzyć dziennik z Eksploratora plików

Plik dziennika Kodi jest zapisywany w jednym z folderów oprogramowania. Możesz więc otworzyć dziennik z Eksploratora plików. Możesz otworzyć dziennik Kodi w systemie Windows, wpisując następujące polecenie w polu ścieżki folderu Eksploratora plików: „C:Użytkownicy{user_name}AppDataRoamingKodi.’ Następnie możesz kliknąć dokument tekstowy Kodi, aby otworzyć poniższy plik dziennika. Alternatywnie możesz wpisać „%APPDATA%Kodikodi.log” w polu tekstowym ścieżki folderu, aby otworzyć ten plik dziennika.

kodi log6

Zaletą otwierania pliku tekstowego jest to, że w razie potrzeby można go skopiować i wkleić. Zaznacz tekst w pliku dziennika do skopiowania i naciśnij klawisz skrótu Ctrl + C. Możesz wkleić tekst, naciskając skrót klawiaturowy Ctrl + V. Jeśli plik dziennika jest bardzo długi, po prostu skopiuj jego najważniejsze części.

Prześlij pliki dziennika za pomocą programu Kodi Logfile Uploader

Możesz także przesyłać pliki dziennika do centrum multimedialnego za pomocą dodatku Kodi Logfile Uploader. Spowoduje to przesłanie dziennika i podanie adresu URL. Możesz zainstalować dodatek, klikając Programy >Dostać więcej… i wybierając Program do przesyłania plików dziennika Kodi. Następnie naciśnij zainstalować przycisk, aby dodać go do centrum multimedialnego.

Po zainstalowaniu możesz nacisnąć Konfiguruj w oknie informacyjnym dodatku, aby wprowadzić adres e-mail. Następnie dodatek wysyła wiadomość e-mail zawierającą adres URL do przesłanego pliku dziennika, gdy go przesyłasz. Możesz wprowadzić ten adres URL w pasku adresu przeglądarki, aby otworzyć plik dziennika instalacji Kodi.

W ten sposób możesz sprawdzić plik dziennika Kodi, jeśli wystąpi błąd, a następnie w razie potrzeby pokazać go komuś innemu. Jest zawsze przydatny do rozwiązywania powtarzających się błędów lub błędów Kodi.