Jak sprawdzić, czy Twój telefon jest odblokowany?

Odblokowany telefon komórkowy oznacza, że ​​możesz podróżować za granicę lub korzystać z telefonu u różnych przewoźników. Twój telefon zaakceptuje kartę SIM z innej sieci (w większości przypadków) lub innego dostawcy i możesz wykonywać połączenia, surfować po Internecie i wysyłać SMS-y tak, jak zwykle.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon jest odblokowany?

Jeśli chcesz użyć karty SIM innego operatora w swoim telefonie komórkowym, możesz sprawdzić, czy jest odblokowana. Po odblokowaniu telefon możesz robić, jak chcesz, ale do tego czasu utkniesz z pierwotnym operatorem sieci.

Dlaczego blokować smartfon?

Chociaż z pewnością miało sens, że operator chciałby zablokować funkcje swoich konkretnych modeli, sprawiło to, że odsprzedaż lub odnawianie smartfonów było skomplikowanym procesem dla każdego, kto nie był geniuszem technologicznym na wysokim poziomie, co skutkowało mnóstwem odpadów smartfonów.

Większość przewoźników sprzedaje Ci urządzenie na raty lub program leasingowy. Dopóki ten telefon nie zostanie opłacony, pozostanie zablokowany w sieci tej firmy. Starsze telefony nie zawsze były kompatybilne z innymi operatorami, ponieważ zawierały atrybuty specyficzne dla operatora.

Z biegiem lat coraz więcej telefonów jest oferowanych jako odblokowane, co oznacza, że ​​są one wolne od operatorów. Jednak posiadanie odblokowanego telefonu nie oznacza automatycznie, że możesz korzystać z dowolnego telefonu w dowolnej sieci. Trochę zbierania informacji oszczędzi Ci wiele frustracji, więc pamiętaj, aby poznać historię urządzenia i który operator początkowo je zablokował.

Twój operator może odblokować telefon po spełnieniu określonych kryteriów lub możesz kupić odblokowane urządzenie. Bezpieczniej jest kupić odblokowane urządzenie bezpośrednio od producenta, ale te kompatybilne telefony komórkowe można znaleźć w niższej cenie w serwisie eBay i innych witrynach sprzedawców zewnętrznych.

Ponieważ nie wszystkie telefony są odblokowane u producentów oryginalnego sprzętu (OEM), ważne jest, aby wiedzieć, czy istniejące urządzenie działa poza obecnym operatorem.

Jaka jest zaleta odblokowanego telefonu?

Blokowanie lub odblokowywanie telefonu nie ma żadnego wpływu na instalowanie aplikacji lub wykonywanie rutynowych zadań na smartfonie, takich jak wysyłanie wiadomości tekstowych, wykonywanie połączeń telefonicznych i przeglądanie sieci. To powiedziawszy, istnieją inne różnice między odblokowanym i zablokowanym urządzeniem.

Podczas gdy Apple obsługuje aktualizacje wszystkich swoich telefonów bezpośrednio, aktualizacje Androida są zazwyczaj wypychane przez operatora po zakończeniu przez producenta tworzenia oprogramowania dla urządzenia. Aktualizacje systemu operacyjnego dla urządzeń z Androidem mogą zostać wciągnięte w „testy operatorów”, podczas gdy odblokowane urządzenia i urządzenia innych operatorów już zakończyły aktualizację.

Udział Apple w rynku jest tak potężny, że może zasadniczo ominąć ograniczenia operatorów takich jak Verizon i AT&T. Producenci Androida nie mają takiego wpływu na operatorów. Oni potrzebować sprzedawać swoje urządzenia w sklepach, aby zarabiać pieniądze i są gotowi doładować swój telefon aplikacjami firmowanymi przez operatora i sponsorowanymi nadprogramami. Wielu fanów Androida odinstalowuje lub wyłącza te dodatki na swoich urządzeniach.

Odblokowane urządzenia nie zawsze mają jednak ulepszone wsparcie w stosunku do modeli przewoźnika. Odblokowane wersje Galaxy S7 i S7 Edge były, niesławnie, pozostawione w systemie operacyjnym Android 6.0 Marshmallow przez kilka miesięcy dłużej niż modele dostawców usług.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś wielbicielem Apple, jedyną różnicą między odblokowanym i zablokowanym iPhonem jest możliwość korzystania z urządzenia na alternatywnych operatorach. W systemie Android aktualizacje oprogramowania będą pojawiać się w różnym czasie, a Twoje urządzenie będzie zawierać wstępnie zainstalowane aplikacje, które mogą Cię zainteresować lub nie.

Twój smartfon może mieć logo operatora z tyłu lub, w niektórych przypadkach, z przodu urządzenia. Jednak niektórzy producenci w końcu zaczynają od tego odchodzić. Oczywiście będziesz mógł korzystać z urządzenia u wybranego operatora, a jednocześnie korzystać z funkcji, takich jak połączenia Wi-Fi i głos HD.

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon jest odblokowany?

Jeśli telefon został kupiony u operatora z dwuletnią umową lub abonamentem miesięcznym, telefon jest zablokowany u tego usługodawcy, nawet jeśli obsługuje inne firmy świadczące usługi telefoniczne. Ponieważ zawarłeś umowę z tym konkretnym przewoźnikiem, będziesz musiał trzymać się ich, dopóki umowa się nie skończy lub plan płatności zostanie w pełni opłacony. Następnie możesz go odblokować, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i możesz go używać na wybranym przez siebie nośniku.

Jak sprawdzić, czy karta SIM Twojego urządzenia jest odblokowana po jej opłaceniu? Cóż, odpowiedź zależy od tego, jakiego telefonu używasz i czy akceptuje wielu operatorów. Przyjrzyjmy się dokładniej.

Czy mój iPhone jest odblokowany?

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, odpowiedź jest dość prosta. Kupiłeś urządzenie bezpośrednio od Apple (za pełną cenę lub w ramach programu aktualizacji iPhone'a), za pośrednictwem strony trzeciej (zakładając, że sprzedawca nie miał umowy z operatorem przed zakupem) lub za pośrednictwem Twojego operatora.

Wiedząc, gdzie go kupiłeś

Jeśli kupiłeś urządzenie bezpośrednio od Apple, miałeś wybór, czy kupić model od wybranego operatora, czy otrzymać iPhone'a bez karty SIM. Jeśli wybierzesz to drugie, Twoje urządzenie jest już odblokowane i możesz użyć dowolnej karty SIM i odebrać pełny sygnał u dowolnego operatora.

Sprawdź ustawienia – iOS 14

iOS 14 pozwala użytkownikom sprawdzić, czy istnieją jakieś ograniczenia SIM bezpośrednio z ustawień telefonu. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć „Ustawienia”, przewiń w dół i dotknij „Ogólne”, a następnie „Informacje”. Jeśli zobaczysz komunikat „Brak ograniczeń karty SIM” obok „Blokada operatora”, Twój iPhone jest odblokowany.

Wypróbuj inną kartę SIM

Możesz też wyłączyć telefon, włożyć nową kartę SIM (dla nowego operatora) do kieszeni SIM z boku iPhone'a, a następnie ponownie włączyć urządzenie.

Witryna wsparcia Apple dotycząca usuwania karty SIM

Spróbuj zadzwonić lub użyć komórkowej transmisji danych, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie obsługuje Twojego operatora, ale najpierw upewnij się, że masz aktywną usługę. Jeśli telefon wykonuje połączenia, możesz używać go w innej sieci. Jeśli tak się nie stanie lub jeśli pojawi się komunikat „Nie rozpoznano karty SIM”, telefon jest zablokowany.

Czy mój telefon z Androidem jest zablokowany?

Niestety, Android nie ma możliwości sprawdzenia ograniczeń karty SIM w ustawieniach, tak jak robią to nowe iPhone'y. Ale to nie znaczy, że nie masz szczęścia.

Wypróbuj inną kartę SIM

System operacyjny Android jest używany w szerokiej gamie urządzeń producenta, więc nieco trudniej jest podać instrukcje dla każdego modelu. Zasadniczo, jeśli Twój telefon ma zdejmowany tył, kartę SIM znajdziesz pod baterią lub w ramce obok niej.

Jeśli Twój telefon nie ma wymiennej baterii, gniazdo karty SIM znajdziesz z boku lub u góry telefonu. Poszukaj otworka zamkniętego w obrysie tacy. Za pomocą zatrzasku karty SIM, kolczyka lub spinacza do papieru otwórz tacę i włóż kartę SIM innego operatora.

//www.verizon.com/support/knowledge-base-174243/

Zadzwoń do swojego operatora

W pewnym momencie mogliśmy wprowadzić nasz numer IMEI dla Androida na stronie internetowej innego operatora, aby określić stan blokady. Jednak nasze ostatnie testy z maja 2021 r. wykazały, że jest to niewiarygodnie niewiarygodne. Używając zablokowanej notatki 20, wszyscy główni operatorzy zwrócili status kwalifikujący się do urządzenia. Wyraźnie tak nie jest.

Najlepiej więc zadzwonić do swojego obecnego operatora, aby dowiedzieć się, jaki jest status IMEI. Jeśli kupujesz urządzenie od strony trzeciej, zalecamy spotkanie z drugą osobą w wybranym przez siebie sklepie przewoźnika, aby upewnić się, że będzie ono działać prawidłowo przed wymianą pieniędzy.

Zmiana operatorów

Chociaż Twój telefon jest odblokowany, może nie działać poprawnie z innym operatorem. Istnieje kilka powodów, dla których Twój konkretny smartfon lub ten, który kupujesz, nie będzie działać.

Oto dwa najważniejsze powody, dla których odblokowany telefon nie może aktywować się u określonego operatora.

  • Na czarnej liście: Przed zakupem telefonu sprawdź, czy numer IMEI nie znajduje się na czarnej liście. Urządzenie umieszczone na czarnej liście jest zwykle zgłaszane jako skradzione lub zgubione, dlatego nie zostanie aktywowane u żadnego operatora.
  • CDMA a GSM: Niektóre modele nie są kompatybilne z różnymi sieciami. AT&T/T-Mobile (GSM) iPhone X nie jest kompatybilny z Verizon lub Sprint Network (CDMA).

Należy również pamiętać, że niektóre funkcje nie będą działać poprawnie, jeśli telefon został zakupiony od operatora GSM i aktywowany u operatora CDMA. Ta sama sytuacja jest na odwrót.

Czy mój telefon jest kompatybilny z innym operatorem?

Każdy z czterech czołowych operatorów umożliwia sprawdzenie aktualnego numeru IMEI na swojej stronie internetowej. Jeśli jesteś obecnie klientem Verizon, który chce przejść do Sprint, możesz odwiedzić witrynę Sprint, wprowadzić swój IMEI, a on poinformuje Cię, czy Twoje urządzenie będzie działać, czy nie. Uważaj tylko, że jeśli witryna twierdzi, że jest zgodna, nie oznacza to wyłącznie, że jest odblokowana.

Aby sprawdzić zgodność z IMEI, odwiedź wybraną witrynę:

  • Sprint (Tmobilny z powodzeniem nabyty Sprint 1 kwietnia 2020 r., więc skorzystaj z poniższego linku T-Mobile)
  • Verizon
  • AT&T
  • T Mobile

Użytkownicy pre-paid mogą również sprawdzić swój numer IMEI, korzystając z wybranej przez siebie strony internetowej nowego przewoźnika. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Boost, Straight Talk czy innego dostawcy, odwiedź witrynę tej firmy, aby sprawdzić kompatybilność.

Jak znaleźć mój IMEI

Jeśli nie znasz numeru IMEI swojego telefonu, istnieją trzy sposoby jego znalezienia na urządzeniach z Androidem i Apple.

Taca SIM – Zajrzyj do tacy SIM, zakładając, że jest to oryginalny element urządzenia, a zobaczysz numer IMEI z boku. Znaki będą bardzo małe, więc chwyć lupę lub użyj aparatu w telefonie, aby powiększyć tekst.

Ustawienia – Użytkownicy iPhone'a mogą korzystać „Ustawienia -> Ogólne -> Informacje” aby znaleźć ich IMEI. Użytkownicy Androida mogą przejść do „Ustawienia -> Informacje o telefonie”.

Tył Twojego urządzenia – Starsze urządzenia z systemem Android i iPhone wyświetlały numer IMEI z tyłu urządzenia. Jeśli Twój IMEI tam jest, będzie znajdować się u dołu, zakładając, że nie wymieniłeś tylnej części telefonu. Naprawdę stare modele umieszczały IMEI pod wymienną baterią.

Jak mogę odblokować mój smartfon?

Jeśli Twoje urządzenie ma możliwość odbierania różnych sieci poza tą, dla której zostało zaprojektowane, możesz włożyć dowolną kartę SIM do swojego urządzenia.

Oto, co wszyscy czterej krajowi przewoźnicy mieli do powiedzenia na temat tego, czy urządzenia zakupione w ich sklepach (lub za pośrednictwem sprzedawców, takich jak Best Buy) obsługują innych przewoźników.

Czy mój telefon Verizon jest odblokowany?: Co zaskakujące, Verizon jest dość zrelaksowany, jeśli chodzi o klientów, którzy mają odblokowane smartfony. Wszystkie urządzenia sprzedawane przez Verizon mają 60-dniowy zablokowany okres oczekiwania po aktywacji, ale zostanie odblokowany.

Verizon umożliwi nawet zamianę karty SIM w urządzeniu na innego operatora w ramach umowy. Oczywiście nadal będziesz musiał płacić miesięczny rachunek Verizon. Nie ma numeru, pod który można zadzwonić, ani kodu odblokowującego do wprowadzenia — prawie każde urządzenie sprzedawane przez operatora może być używane bez żadnego wysiłku z Twojej strony. Verizon miał historię bycia jednym z bardziej zablokowanych operatorów w 2000 roku przed uruchomieniem ich sieci LTE, więc ich łączna liczba 180 na urządzeniach odblokowujących jest odświeżana i mile widziana.

Czy mój telefon AT&T jest odblokowany?: Kliknięcie tego linku pozwoli Ci sprawdzić stan odblokowania i dostępność. Ogólna zasada jest taka, że ​​możesz używać dowolnego urządzenia zakupionego za pośrednictwem AT&T u innego operatora, o ile urządzenie to obsługuje. Niestety, aby się tam dostać, będziesz musiał przeskoczyć kilka obręczy.

Numer IMEI Twojego urządzenia nie może zostać zgłoszony jako skradziony lub zaginiony, Twoje konto musi być w dobrej kondycji, bez nieodebranych płatności lub dużych należnych sald, a Twoje urządzenie musi być aktywne w AT&T przez 60 dni. Zakładając, że spełniasz wymagania firmy, które możesz znaleźć na jej portalu internetowym, możesz odblokować swoje urządzenie dla dowolnego innego obsługiwanego operatora. Złe wiadomości: AT&T pozwala na odblokowanie tylko pięciu urządzeń rocznie z Twojego konta. Być może będziesz musiał poczekać kilka dni, zanim Twoja prośba zostanie ostatecznie przetworzona. To trochę ból głowy, ale przynajmniej możesz używać swojego urządzenia na innych nośnikach po zakończeniu procesu.

Czy mój telefon T-Mobile może zostać odblokowany?: Stanowisko „Uncarrier” w sprawie odblokowywania jest ironicznie podobne do tego, co widzieliśmy w AT&T. Twoje urządzenie musi być produktem T-Mobile, nie może być zgłoszone jako skradzione lub zaginione, musi być połączone z kontem o dobrej reputacji i musi być aktywne przez 40 dni w sieci T-Mobile.

Jednak jeśli chodzi o odblokowanie limitów, T-Mobile jest znacznie bardziej rygorystyczny. Każdego roku możesz odblokować tylko dwa urządzenia, co utrudnia rodzinie opuszczenie przewoźnika. Ponadto musisz upewnić się, że Twoje płatności T-Mobile na urządzeniu są w pełni opłacone. Zakładając, że spełniasz te wymagania, możesz skontaktować się z obsługą T-Mobile, aby poprosić o kod odblokowujący dla swojego urządzenia. To trochę archaiczne, zwłaszcza dla przewoźnika, który reklamuje się jako przewoźnik, który łamie zasady, ale to obecny system.

A co z odblokowaniem telefonu Sprint?: Wytyczne Sprint (obecnie połączone z T-Mobile) dotyczące odblokowywania urządzenia są podobne do T-Mobile i AT&T. Będziesz musiał korzystać z urządzenia w sieci Sprint przez 50 dni, upewnić się, że umowa dobiegła końca lub że opłata leasingowa na Twoje urządzenie została opłacona, posiadać konto w dobrym stanie i oczywiście mieć urządzenie, które nie zostały zgłoszone jako skradzione lub zaginione.

Dokumentacja Sprint na ten temat stwierdza, że telefony kupione po lutym 2015 będą automatycznie odblokowane gdy urządzenie spełnia te standardy, co oznacza, że ​​po spłacie dzierżawy może nie być konieczne w ogóle kontaktowanie się ze Sprintem. Jeśli uważasz, że spełniłeś wszystkie standardy wymienione w ich wytycznych, a Twój telefon nie został odblokowany, będziesz musiał skontaktować się z obsługą klienta, aby uzyskać więcej informacji.

Aby powtórzyć, nadal musisz upewnić się, że Twoje urządzenie będzie działać na nośniku, zanim przejdziesz do innego. To powiedziawszy, zazwyczaj łatwo jest znaleźć te wyniki w Google. Wyszukaj nazwę swojego urządzenia za pomocą operatora, od którego zacząłeś, i operatora, do którego się przenosisz, a następnie zapoznaj się z różnymi dostępnymi źródłami.

Gdzie mogę kupić odblokowane urządzenia?

Jeśli chcesz kupić odblokowane urządzenie, warto omijać sklepy operatorów. Może to zabrzmieć nieprzyjemnie lub frustrująco, zwłaszcza jeśli zawsze kupowałeś swoje urządzenia od operatorów na podstawie umów lub planów płatności. Pamiętaj, że każde urządzenie kupione za pośrednictwem operatora komórkowego pozostanie zablokowane do czasu, gdy zapłacisz pełną cenę detaliczną urządzenia lub do czasu wygaśnięcia umowy telefonicznej. Oprócz sklepów operatora masz trzy możliwości wyboru miejsca odbioru telefonu.

Kup odblokowane telefony na Amazon

Odblokowane telefony Amazon obejmują wszystko, od urządzeń budżetowych po flagowe modele, takie jak Google Pixel. Ponadto Amazon oferuje również serię telefonów „Prime-exclusive” w cenie 300 USD dla obecnych członków Prime.

Kupowanie odblokowanego telefonu na amazon.com nie wymaga wybrania operatora podczas zakupu. Finansowanie nie wymaga wypłaty, aby uzyskać status odblokowany.

Odblokowane telefony w Best Buy

Odblokowane telefony Best Buy są podzielone na producenta, markę i typ, aby ułatwić zakupy. Jeśli chcesz sfinansować swój telefon zamiast płacić za niego jednorazowo, będziesz musiał wykupić Kartę Best Buy Citi, która pozwala płacić za urządzenie przez 12, 18 lub 24 miesiące. Status odblokowany pozostaje w ramach planu płatności Citi Card, ale zostaje zablokowany, jeśli zdecydujesz się na aktywację na bestbuy.com.

Inne odblokowane opcje smartfona

Jeśli interesuje Cię finansowanie i nie masz nic przeciwko pominięciu ekskluzywnych modeli i kolorów „dostawcy”, możesz udać się bezpośrednio do producenta, aby kupić odblokowany telefon. Apple będzie sprzedawać Ci odblokowanego iPhone'a bez karty SIM za tę samą cenę, jaką sprzedaje modele swoich operatorów, a dzięki programowi aktualizacji iPhone'a możesz zapłacić podobne ceny, które widzieliśmy u operatorów, a jednocześnie uzyskać dostęp do 12-miesięcznych aktualizacji iPhone'a i mając AppleCare+ w cenie.

To wcale nie jest zła oferta i chociaż nie sprawi, że Twoje urządzenie będzie tańsze, w porównaniu z zakupem urządzenia przez operatora, przynajmniej czerpiesz korzyści z posiadania programu rozszerzonej gwarancji jakości. Producenci Androida również sprzedają swoje urządzenia na swoich stronach internetowych. Jeśli szukasz odblokowanych modeli urządzeń marki, znajdziesz je na liście obok wersji operatora. Na przykład Samsung ma swoją linię Galaxy na swojej stronie internetowej do kupienia, z opcją finansowania telefonu przez 24 miesiące.

Ostatnią metodą zakupu urządzeń jest rynek oparty na sprzedawcach, taki jak eBay lub Swappa.

Możesz odebrać odnowione urządzenia w tych witrynach, tuż obok zupełnie nowych telefonów, a aukcje w serwisie eBay zazwyczaj informują, czy telefon jest odblokowany. Jeśli nie masz pewności, czy wymieniony telefon jest modelem odblokowanym, sprawdź numer modelu w Internecie.

Na przykład seria Galaxy Samsunga ma dziesiątki numerów modeli odnoszących się do określonych krajów i przewoźników, ale odblokowany model ma na końcu numeru modelu U1, aby odróżnić inne wersje przewoźnika. Pamiętaj, aby zbadać sprzedawców. Jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, aby była prawdziwa lub sprzedawca jest nowym kontem, możesz kupić urządzenie, które zostało oznaczone jako skradzione lub zaginione, co oznacza, że ​​może mieć trudności z rejestracją w dowolnej sieci, niezależnie od jej status zablokowany lub odblokowany.

Często Zadawane Pytania

Odblokowanie telefonu komórkowego może być stresujące. Na szczęście przy odpowiednich informacjach jest to znacznie płynniejszy proces. W tej sekcji odpowiemy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Co mogę zrobić po odblokowaniu telefonu?

Po odblokowaniu telefonu od operatora możesz przenieść się do innego wybranego dostawcy komórkowego, o ile Twoje urządzenie może odbierać sygnał od tego dostawcy.Możesz zabrać swój telefon za granicę, o ile obsługuje sieć GSM (sieć globalna), co oznacza, że ​​nie musisz już płacić za plany międzynarodowe podczas podróży.

To powiedziawszy, karty SIM nie dostarczają żadnych innych informacji poza połączeniem komórkowym dla twojego urządzenia (chociaż w niektórych przypadkach możesz zapisać niewielkie ilości danych na karcie SIM telefonu, na przykład na karcie microSD). Na przykład, jeśli umieścisz kartę SIM współmałżonka w swoim urządzeniu, telefon dostosuje się do linii telefonicznej współmałżonka, w tym do numeru, z którego ludzie się z nim kontaktują.

To wszystko — wszystko inne, w tym aplikacje, zdjęcia i muzyka, jest powiązane z kontem Apple lub Google w telefonie. Jeśli próbujesz skonfigurować stare urządzenie dla współmałżonka, najpierw zechcesz wyczyścić to urządzenie i skonfigurować je jako nowy telefon; poza numerem telefonu nie uzyskasz żadnych innych danych z karty SIM.

Kupiłem telefon, ale mówi, że jest zablokowany. Co się dzieje?

Jeśli kupiłeś telefon od osoby trzeciej lub osoby fizycznej i jest on zablokowany, nie masz wielu opcji u operatora. Twój telefon jest nadal zablokowany, ponieważ ktoś go nie odblokował lub ktoś go nie opłacił.

Niestety sprzedawca będzie musiał Ci pomóc w korzystaniu z telefonu. Jeśli nie chcą, nadal możesz aktywować go u pierwotnego przewoźnika, o ile nie znajduje się on na czarnej liście. Przed zakupem telefonu w serwisie eBay, Craigslist lub Facebook Marketplace sprawdź, czy IMEI będzie działać, lub, jeszcze lepiej, poproś go o spotkanie u wybranego przewoźnika, aby sprawdzić aktywację przed zapłaceniem.

O ile nie masz informacji o koncie pierwotnego właściciela, przewoźnik nie będzie zbyt pomocny. Nawet jeśli chcesz zapłacić za odblokowanie.

***

Różnica między zakupem zablokowanego modelu nośnika urządzenia a odblokowaną wersją nigdy nie była wyraźniejsza. Ponieważ większość operatorów nie oferuje już dwuletnich dopłat do urządzeń, konsumenci w końcu zaczynają płacić pełną cenę za swoje telefony, co daje im większą swobodę przemieszczania się między operatorami komórkowymi. Wraz z powszechnością LTE w Stanach Zjednoczonych coraz więcej telefonów w końcu obsługuje wszystkich czterech krajowych dostawców jednocześnie, dając konsumentom większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej. Zanim zaktualizujesz swoje urządzenie w ramach planu płatności, przeanalizuj odblokowane modele swoich ulubionych urządzeń.

Na dłuższą metę wybór odblokowanego modelu z planem płatności przez producenta może być lepszym wyborem dla Ciebie i Twojego portfela, zwłaszcza jeśli planujesz kiedykolwiek zmienić operatora.