Jak sprawdzić częstotliwość odświeżania telewizora Samsung?

Istnieje wiele zamieszania wokół częstotliwości odświeżania i nowoczesnych telewizorów. Ale do czego dokładnie odnosi się ten termin? Cóż, częstotliwość odświeżania reprezentuje liczbę klatek, które telewizor może wyświetlić w ciągu jednej sekundy. Gdy częstotliwość odświeżania jest wyższa, obraz jest gładszy i mniej migocze.

Jak sprawdzić częstotliwość odświeżania telewizora Samsung?

Jak więc sprawdzić, jaką częstotliwość odświeżania ma Twój telewizor Samsung? A czy jest sposób, aby to zmienić? W tym artykule ujawnimy wszystko, co musisz wiedzieć.

Sprawdzanie częstotliwości odświeżania telewizorów Samsung

Twój telewizor Samsung będzie miał częstotliwość odświeżania 60 Hz lub 120 Hz, co oznacza, że ​​będzie odtwarzał 60 klatek na sekundę lub 120 klatek na sekundę. Jeśli masz starszy model telewizora Samsung, istnieje prawdopodobieństwo, że obsługuje on tylko częstotliwość odświeżania 60 Hz.

Ale to doskonale nadaje się do oglądania codziennych rzeczy, takich jak filmy, wiadomości, programy telewizyjne. Nowsze modele telewizorów Samsung obsługują częstotliwość odświeżania 120 Hz i istnieje konkretny powód, dla którego ta prędkość jest przydatna.

Jeśli jesteś fanem wydarzeń sportowych na żywo lub używasz konsoli do gier z telewizorem Samsung, częstotliwość odświeżania 120 Hz zapewni wyraźniejszy obraz.

Nie będzie opóźnień, rozmycia ani jakiegokolwiek migotania. Jeśli masz telewizor Samsung, który obsługuje wyższą częstotliwość odświeżania, możesz przełączać się między 60 Hz a 120 Hz, aby uzyskać optymalne wrażenia podczas oglądania.

Telewizor Samsung

Auto Motion Plus

Większość telewizorów Samsung, które możesz teraz kupić, ma funkcję Auto Motion Plus. Oznacza to, że możesz odpowiednio dostosować ustawioną częstotliwość odświeżania, w zależności od tego, co oglądasz. Ale jak znaleźć opcję Auto Motion Plus? Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać następujące kroki:

  1. Naciśnij przycisk Home na pilocie telewizora Samsung.
  2. Użyj strzałki w lewo, aby znaleźć „Ustawienia”.
  3. Następnie naciśnij strzałkę w górę i więcej strzałkę w prawo, aż zobaczysz „Auto Motion Plus”.
  4. Zobaczysz trzy opcje. „Auto”, „Niestandardowy” i „Wyłącz”.

Możesz polegać na ustawieniach „Auto”, jeśli chcesz, aby telewizor Samsung rozpoznawał, że oglądasz film lub sportową akcję na żywo. Ale o to chodzi – czasami Twój smart TV nie odbiera poprawnych ustawień.

A potem możesz skończyć z „efektem opery mydlanej” podczas oglądania filmu, programu telewizyjnego lub czegokolwiek, co wiąże się z twarzami ludzi z bliska. Taki obraz może być odpychający i wydawać się dość nienaturalny. Dlatego zaleca się wyłączenie funkcji Auto Motion Plus.

A jeśli chcesz się upewnić, że gra na żywo, której szukasz, nie ma żadnych rozmytych ani niestabilnych obrazów, możesz przejść do „Niestandardowe”. Opcja niestandardowa daje trzy opcje:

Redukcja rozmycia – Użyj klawiszy strzałek na pilocie, aby dostosować ustawienia rozmycia.

Redukcja migotania – Używasz klawiszy strzałek na pilocie, aby dostosować ustawienia Judder.

Wyraźny ruch LED – Możesz włączyć lub wyłączyć podświetlenie LED, aby wyostrzyć ultraszybko poruszające się obrazy.

Sprawdź częstotliwość odświeżania telewizora Samsung

Wyższe częstotliwości odświeżania

Częstotliwość odświeżania lub częstotliwość ruchu, jak to określa Samsung, może wynosić tylko 60 Hz lub 120 Hz w USA. 60 klatek na sekundę to minimum, jakie będzie miał płaski ekran LCD, niezależnie od wieku.

Jednak często zdarza się, że reklamowane są wyższe częstotliwości odświeżania. Niektórzy producenci telewizorów mogą ustawić 240 Hz lub nawet 480 Hz.

To wszystko brzmi świetnie, ale w rzeczywistości te liczby nic nie znaczą. Zwykle nie ma żadnej rzeczywistej poprawy wydajności, nawet jeśli telewizor obsługuje częstotliwość ruchu 240 Hz.

Znajomość prawidłowego tempa ruchu

Wysokie częstotliwości odświeżania w telewizorze Samsung nie są najważniejszą cechą jakości obrazu. Jasne, dobrze jest wiedzieć, jak dostosować funkcję Audio Motion Plus, jeśli masz jeden z nowszych modeli telewizorów.

Możesz łatwo dostosować częstotliwość odświeżania za pomocą pilota telewizora Samsung. Tylko nie zapomnij wyłączyć tej funkcji, gdy skończysz oglądać mecz piłki nożnej. W przeciwnym razie zbliżenia ulubionych aktorów mogą wydawać się nieco dziwne.

Czy zauważyłeś różnicę po przejściu z jednej częstotliwości odświeżania na inną? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.