Jak sprawdzić prędkość Internetu pod kątem Roku

Czy uważasz, że wszystkie urządzenia do przesyłania strumieniowego są takie same, jeśli chodzi o szybkość przesyłania strumieniowego? Jeśli tak, to się mylisz bardziej niż myślisz. Urządzenia do przesyłania strumieniowego nie korzystają z tych samych technologii. Oznacza to, że jedne będą szybsze od innych i dotyczy to również urządzeń z tej samej serii i tego samego producenta.

Jak sprawdzić prędkość Internetu pod kątem Roku

Jak więc urządzenia Roku mają się do innych? Jedne są lepsze, inne gorsze. Ale nie tylko o urządzenie Roku powinieneś się martwić, ponieważ o wiele więcej czynników wpływa na szybkość połączenia internetowego urządzenia. Oto, co musisz wiedzieć o zalecanych prędkościach oraz jak i czy możesz samodzielnie przetestować prędkość.

Przygotowania do korzystania z urządzeń Roku

Jeśli zastanawiasz się nad użyciem urządzenia Roku po raz pierwszy, najlepiej pamiętaj o kilku bardzo prostych rzeczach. Przede wszystkim Roku oferuje treści w standardowej rozdzielczości i HD. Zalecane prędkości dla tych formatów to odpowiednio 1,5 Mb/s i 3 Mb/s.

Przed zamówieniem urządzenia Roku możesz użyć czegoś takiego jak speedtest.net. Pamiętaj jednak, że są to minimalne zalecane prędkości i prawdopodobnie powinieneś mieć co najmniej dwa razy więcej, jeśli chcesz cieszyć się płynnym odtwarzaniem i szybkim przeglądaniem.

Speedtest wybierz stronę trzecią

Powinieneś również upewnić się, że używasz wysokiej jakości routera, który nie jest umieszczony zbyt daleko od telewizora, zwłaszcza jeśli używasz kija strumieniowego Roku. Siła połączenia bezprzewodowego określa, jak przyjemne lub złe będzie oglądanie.

Pożegnanie z wbudowanym kanałem SpeedTest Roku

Roku miał wbudowany test prędkości. Do 2018 r., gdybyś przeglądał listę kanałów Roku, znalazłbyś kanał SpeedTest.

Z jakiegoś powodu ta funkcja została porzucona. Więc co możesz zrobić? Naprawdę niewiele. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, urządzenia Roku nie pozwalają na korzystanie z przeglądarek internetowych. Oznacza to, że nie będziesz mógł korzystać z urządzenia Roku, aby uzyskać dostęp do internetowych usług testowania prędkości, takich jak speedtest.net.

Możesz przetestować prędkość swojego smart TV, jeśli nie masz smart TV Roku. Załóżmy, że masz zwykły telewizor Smart TV z Androidem. W takim przypadku, gdy urządzenie Roku jest wyłączone, możesz uruchomić swoją ulubioną przeglądarkę z ekranu głównego, wprowadzić adres internetowy ulubionej usługi testowania prędkości i przetestować prędkość połączenia.

Ale czy to naprawdę da ci dokładną reprezentację? Nie cały czas. Jest jeszcze jedna sztuczka, której możesz użyć.

Korzystanie z wbudowanych testów szybkości platform strumieniowych

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem konta Netflix, możesz użyć platformy Netflix do przetestowania swojej szybkości.

  1. Uruchom telewizor i uruchom urządzenie Roku.
  2. Uruchom swój kanał Netflix.
  3. Przejdź do menu Ustawienia.
  4. Wybierz opcję Uzyskaj pomoc.
  5. Wybierz opcję Sprawdź swoją sieć.

    zdjęcie z testu prędkości netflixa osoby trzeciej

To da ci przyzwoite przybliżenie twojej prędkości. Co więcej, fajne jest to, że Netflix pozwala używać tego również z innymi urządzeniami. Jeśli masz kij Amazon Fire, możesz go podłączyć, zalogować się na swoje konto Netflix i skorzystać z funkcji testu prędkości.

Może to być bardzo pomocne w ustaleniu, które urządzenie do przesyłania strumieniowego ma lepszą technologię bezprzewodową. Jeśli masz szansę przetestować i porównać wiele urządzeń, możesz zauważyć, że urządzenia Roku nie mają najlepszej technologii bezprzewodowej.

Stąd powód, dla którego bliskość routera jest prawie niezbędna do przyjemnego oglądania na Roku, niezależnie od tego, czy oglądasz filmy SD z YouTube, telewizję na żywo, czy filmy HD lub 4K na Netflix.

Czy użycie testu prędkości na laptopie da dokładny wynik?

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że urządzenia Roku i ogólnie wszystkie urządzenia do przesyłania strumieniowego nie mają takich samych możliwości jak laptopy lub komputery. Siła sygnału sieci bezprzewodowej będzie w znacznie większym stopniu zależeć od bliskości, a prędkości transferu zawsze będą bardziej ograniczone.

Na przykład to, co otrzymujesz na swoim laptopie w wyniku przeprowadzenia internetowego testu prędkości, w żaden sposób nie odzwierciedla prędkości, jaką może osiągnąć Twoje urządzenie Roku. W pewnym sensie można na to spojrzeć jak na strategię marketingową.

Usuwając kanał SpeedTest z kratki, Roku bardzo utrudnił użytkownikom porównywanie ich usług z usługami i wydajnością urządzeń konkurencji.

Wskazówki dotyczące poprawy doświadczenia z Roku

Istnieją dwa lub trzy sposoby, dzięki którym możesz upewnić się, że maksymalnie wykorzystujesz przepustowość podczas korzystania z urządzenia Roku. Przede wszystkim, jeśli używasz telewizora Roku lub telewizora Smart TV z podłączonym kijem Roku, spróbuj przenieść kabel LAN z routera do telewizora.

Wyeliminuje to potrzebę grania na siłę sygnału sieci bezprzewodowej i zapewni najlepsze wrażenia podczas oglądania.

Jeśli użycie kabla LAN nie wchodzi w rachubę, spróbuj dodać drugi router obok telewizora. To kolejna najlepsza rzecz, ale będzie zależeć od wystarczającej przepustowości, wysokiej klasy routera i niezawodnego dostawcy usług internetowych (ISP).

Wreszcie, jeśli masz zamiar zostać użytkownikiem Roku, możesz rozważyć korzystanie z urządzeń najnowszej generacji. Nie zadowalaj się starszymi urządzeniami, nawet jeśli mogą być znacznie tańsze. Zawsze używaj najlepszego urządzenia Roku, na które możesz sobie pozwolić, zwłaszcza jeśli nie ufasz swojemu dostawcy usług internetowych, aby zapewnić najlepsze prędkości.

speedtest oficjalne zdjęcie na facebooku

Czy urządzenia Roku są nadal warte Twoich pieniędzy?

Może korzystanie z urządzenia Roku nie jest idealną opcją dla wszystkich. Jeśli mieszkasz w obszarze bez przyzwoitej prędkości pobierania, być może urządzenia Roku nie powinny być Twoim priorytetem w rozwiązaniach domowej rozrywki.

Ale pod koniec dnia Roku nadal oferuje wiele treści, które, jeśli możesz uzyskać dostęp i pozwolić na wstępne ładowanie, może po prostu nadrobić słabszą technologię bezprzewodową używaną w urządzeniach Roku. Czy wystąpiły problemy z połączeniem, niepotrzebne wstrzymywanie lub długie sesje buforowania na urządzeniu Roku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej i daj nam znać, jak Twoim zdaniem urządzenia Roku radzą sobie z konkurencją.