Jak sprawdzić, czy mój telefon Sprint jest odblokowany?

Kupowanie telefonu za pośrednictwem operatora ma wiele zalet, głównie związanych z oszczędnościami. Jednak prędzej czy później większość osób będzie chciała korzystać z telefonu z inną kartą SIM.

Jak sprawdzić, czy mój telefon Sprint jest odblokowany?

W przypadku większości operatorów musisz spełnić zestaw wymagań, zanim będziesz mógł odblokować telefon, a Sprint nie jest wyjątkiem. W tym artykule pokażemy Ci trzy sposoby sprawdzenia, czy Twój telefon Sprint jest odblokowany, czy nie.

Metoda nr 1: Sprawdź w ustawieniach

Najszybszym sposobem, ale mniej niezawodnym, jest przejście do Ustawień telefonu i sprawdzenie, czy możesz korzystać z innych operatorów sieci lub opcji komórkowej transmisji danych. Ta metoda nie jest gwarantowana, ale daje ogólne pojęcie o tym, czy Twój telefon jest odblokowany, czy nie. Możliwe, że jeśli zobaczysz kilku dostawców na liście, Twój smartfon jest odblokowany.

Sprawdź ustawienia, aby sprawdzić, czy Twój iPhone jest odblokowany

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Stuknij w Sieć komórkowa.
 3. Wybierz Dane komórkowe.
 4. Jeśli widzisz Opcje danych komórkowych, prawdopodobnie oznacza to, że Twój telefon jest odblokowany.

Sprawdź ustawienia, aby sprawdzić, czy Twój smartfon z Androidem jest odblokowany

 1. otwarty „Ustawienia”.

 2. Stuknij w „Sieć i internet” lub "Sieci komórkowe" w zależności od wersji Androida.

 3. Wybierać "Operatorzy sieci" na starszych telefonach lub "Sieć mobilna" w nowszych wersjach Androida.

 4. W starszych telefonach przejdź do „Krok 6.” W nowszych wersjach Androida kontynuuj, dotykając "Zaawansowany."

 5. Wybierać „Automatycznie wybierz sieć”. Nie musisz używać suwaka — po prostu dotknij wiersza w dowolnym miejscu.

 6. Jeśli widzisz na liście kilku dostawców sieci, najprawdopodobniej Twój smartfon Sprint jest odblokowany.

Jak wcześniej wspomniano, powyższa metoda zwykle pokazuje, czy Twój telefon Sprint jest odblokowany, czy nie, ale nie jest w 100% dokładna. W razie wątpliwości przejdź do innych opcji.

Jeśli mój telefon Sprint jest odblokowany

Metoda #2: Włóż inną kartę SIM i spróbuj

Jeśli masz kartę SIM innego operatora lub możesz ją pożyczyć, to jest to idealny moment, aby z niej skorzystać. Ta metoda gwarantuje 99,9% potwierdzenia, jeśli smartfon jest odblokowany, ponieważ jeśli dostawca usług ładuje (nie pokazuje żadnej usługi), telefon jest odblokowany. Jeśli to nie działa, powie Ci „Karta SIM nie została rozpoznana” lub coś podobnego.

Z drugiej strony prawdopodobnie nadal jest zablokowany, jeśli nie możesz wykonać żadnej z powyższych czynności. To przy założeniu, że karta SIM działa. Upewnij się, że używasz działającej alternatywnej karty SIM dla tej metody.

Metoda nr 3: Zadzwoń do działu obsługi klienta

Zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta Sprint i poprosić o sprawdzenie tego za Ciebie. Otrzymasz najdokładniejsze informacje, a także sugestie, co zrobić, aby odblokować telefon lub aktywować nową kartę SIM. Nie możesz wykonać tej procedury przez e-mail lub czat, więc musi zostać wykonana przez telefon. Oto numery obsługi klienta Sprint.

Notatka: Być może będziesz musiał zadzwonić do nich za pomocą karty SIM Sprint, aby udowodnić, że jesteś klientem. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze możesz skontaktować się z dostawcą za pomocą smartfona, nawet jeśli nie masz ustanowionej usługi .

Wymagania dotyczące odblokowania telefonu Sprint

Każdy operator ma inne wymagania dotyczące odblokowania telefonu. Niestety Sprint może mieć jedne z najsurowszych zasad. Oto wymagania:

 1. Musisz korzystać z sieci Sprint przez co najmniej 40 dni.
 2. Wszystkie umowy rozliczeniowe, salda usług, raty leasingowe i raty telefoniczne muszą zostać spełnione.
 3. Twój telefon jest w stanie odblokować kartę SIM. Innymi słowy, gniazdo SIM powinno być włączone.

Oto dobra wiadomość. Według serwisu Sprint, Twój telefon zostanie odblokowany automatycznie (bez interwencji użytkownika), gdy spełnisz wszystkie powyższe wymagania! Jeśli Twój smartfon się nie odblokowuje i uważasz, że się kwalifikujesz, skontaktowanie się z obsługą klienta jest zawsze dobrym pomysłem.

Jeśli kwalifikujesz się, mogą odblokować Twój telefon, co zawsze jest o wiele bezpieczniejszą opcją niż próba odblokowania go samodzielnie lub przy użyciu strony trzeciej. Mogą jednak potrzebować do 72 godzin na zrealizowanie Twojej prośby.

Sprawdź, czy telefon Sprint jest odblokowany

Odblokowany czy telefon operatora?

Trwa niekończąca się debata na temat tego, czy lepiej kupić odblokowany telefon, czy zablokowany telefon komórkowy. To zależy od oferty, którą otrzymujesz. Jeśli nie chcesz z góry płacić ceny detalicznej za najnowszy iPhone, wiesz już, co powinieneś zrobić. W każdym razie przed podjęciem decyzji sprawdź wszystkie dostępne opcje.