Jak dodać swój Amazon Fire Stick do telewizora Samsung [wrzesień 2021]

Strumieniowe przesyłanie wideo powoli staje się najpopularniejszym sposobem oglądania telewizji na świecie. Dzięki różnym gadżetom użytkownik może uzyskać dostęp do usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Amazon Prime, Hulu i wielu innych.

Jak dodać swój Amazon Fire Stick do telewizora Samsung [wrzesień 2021]

Wśród tych gadżetów jednym z najpopularniejszych jest Amazon Fire Stick. Jest łatwy w użyciu i można go sparować z prawie każdym telewizorem. Jeśli posiadasz telewizor Samsung i chcesz go wyposażyć w Fire Stick, nie szukaj dalej. Tutaj uzyskasz wszystkie niezbędne informacje.

Kompatybilność Fire TV Stick z telewizorami Samsung

Amazon's Fire Stick jest dostępny w trzech wersjach: Lite, standardowe i 4K, każdy z indywidualną ceną i specyfikacją. Jeśli chcesz kupić jeden do swojego telewizora Samsung i nie masz pewności, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni, oto Twój wybór.

 • Lite: ten nowy podstawowy model Fire Stick zaczyna się już od 29 USD i ułatwia przejście do streamingu. Pilot nie obsługuje telewizora Samsung ani żadnego telewizora.
 • Standard: ten model to klasyczny Fire Stick. Przesyła strumieniowo w rozdzielczości 1080p i zawiera lepszy pilot z obsługą telewizora, a także szybszy procesor zapewniający płynniejsze działanie.
 • 4K: Ten model to „Król królów”. Ulepszony procesor pozwala na obsługę strumieniowania 4K w porównaniu ze standardowym modelem. Pilot obsługuje również telewizor.

Bez względu na wybraną wersję, nowy Fire Stick to urządzenie, które umożliwia strumieniowe przesyłanie różnych treści telewizyjnych, do którego dzieli Cię nie więcej niż kilka kliknięć. Urządzenie oferuje usługi takie jak Amazon Prime Video, Netflix, YouTube i wiele innych, z których wszystkie są pełne niesamowitych treści. Jednak w przeciwieństwie do wielu konkurentów Fire Stick jest wyposażony w zintegrowane polecenia głosowe — nawet w wersji Lite. Tak, oznacza to, że możesz się zrelaksować i kontrolować za pomocą urządzenia obsługującego Alexa. Wygląda na to, że przyszłość streamingu wideo jest na wyciągnięcie ręki.

Wymagania dotyczące telewizorów Samsung i kompatybilność z kijami Fire TV Sticks

1. Kompatybilność lub adaptacyjność HDMI

Przed przystąpieniem do procesu konfiguracji należy upewnić się, że telewizor spełnia wymagania i zgodność z Fire TV Stick. Po pierwsze, Twój telewizor Samsung musi być zgodny z HD z portem HDMI, aby cieszyć się rozdzielczościami HD (1080p, 1080i, 4K lub 8K). Jeśli nie ma żadnych wejść HDMI ze względu na stan vintage, możesz użyć adaptera HDMI, który konwertuje starsze sygnały, takie jak S-Video, Component, DVI lub RGB na HDMI. Zwróć uwagę, że adapter nie zapewnia rzeczywistych rozdzielczości HD, chyba że oryginalne wejście przenosi sygnały wysokiej rozdzielczości (na przykład wejście DVI). Mimo to będzie działać, abyś mógł iść.

2. Niezawodne połączenie internetowe

Oczywiście Fire Stick wymaga połączenia z Internetem, aby przesyłać strumieniowo filmy, teledyski i programy telewizyjne. Musi również znać Twoją lokalizację, ponieważ oferuje różne funkcje w różnych krajach. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo filmy HD, musisz podłączyć Fire Stick do silnej i stabilnej sieci Wi-Fi.

3. Zarejestrowane konto Amazon

Aby korzystać z Fire TV Stick, musisz zarejestrować go na koncie Amazon. iJeśli zamówiłeś Fire Stick za pośrednictwem konta Amazon, zostanie on wstępnie zarejestrowany na tym koncie, ale nie zapominaj, że w razie potrzeby możesz zmienić używane konto.

Konfigurowanie Firestick na telewizorze Samsung

Po upewnieniu się, że telewizor Samsung jest kompatybilny z Fire Stick, nadszedł czas, aby przejść do rzeczywistej konfiguracji. Cała transakcja jest stosunkowo prosta i bardzo intuicyjna.

Podłączanie Firestick

 1. Najpierw podłącz dostarczony przewód USB do portu micro USB w Fire TV Stick.
 2. Podłącz drugi koniec kabla do zasilacza. Następnie podłącz zasilacz do gniazdka elektrycznego.
 3. Podłącz Fire Stick do „Port HDMI” na telewizorze Samsung lub do przejściówki, takiej jak S-Video na HDMI, SVGA na HDMI lub DVI na HDMI. Jeśli Twój telewizor ma wiele wejść, zapamiętaj numer portu, taki jak HDMI 1, Input 1, PC itp.
 4. Włącz telewizor i przejdź do menu wyboru kanału wejściowego HDMI. Wybierz port HDMI lub port wideo, do którego podłączono Fire Stick i poczekaj. Zobaczysz ekran ładowania Fire Stick.

Konfigurowanie pilota Firestick

 1. Otwórz tylną płytkę pilota i włóż dwie baterie AAA dołączone do opakowania. Powinno to skłonić pilota do sparowania z Fire Stick.
 2. Jeśli urządzenia nie parują się automatycznie, naciśnij i przytrzymaj „Dom" na pilocie przez około 10 sekund. Fire Stick przejdzie w „tryb wykrywania” i powinien automatycznie sparować się z Fire Stick.
 3. naciskać „Odtwórz/wstrzymaj” aby rozpocząć proces konfiguracji.
 4. Wybierz preferowany język, podświetlając go i naciskając „Wybierz/OK” przycisk.
 5. Może być konieczne sparowanie pilota z telewizorem, jeśli chcesz korzystać z regulacji zasilania i głośności.

Podłączanie Fire Stick do Wi-Fi

 1. Zobaczysz listę dostępnych sieci Wi-Fi wyświetlaną na ekranie telewizora.
 2. Wybierz ten, który chcesz i wprowadź hasło. Spowoduje to połączenie Fire Stick z siecią Wi-Fi.
ognisty kij

Rejestracja Fire Stick w Amazon

Jeśli zamówiłeś Fire Stick bezpośrednio od Amazon za pomocą konta, jest on już zarejestrowany na tym konkretnym koncie. Alternatywnie, jeśli uzyskałeś Fire Stick w inny sposób lub chcesz użyć innego konta, możesz go łatwo zarejestrować/wyrejestrować. Oto jak.

 1. Jeśli Fire Stick nie jest jeszcze zarejestrowany na Twoim koncie Amazon, na ekranie zobaczysz dwie opcje konta.
 2. Wybierać „Mam już konto Amazon lub „Jestem nowy w Amazon”.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Kończąc

Po zakończeniu wszystkich kroków konfiguracji Fire Stick zaoferuje kilka dodatkowych opcji. Oto co robić.

 1. Firestick wyświetli monit o zapisanie danych logowania do konta na koncie Amazon.
 2. Wybierać "Tak" aby zapisać dane logowania do użycia na wszystkich urządzeniach Amazon lub wybrać "Nie" jeśli używasz tylko Fire TV Stick lub nie lubisz swoich danych logowania w chmurze.
 3. Firestick poprosi o włączenie kontroli rodzicielskiej. Wybierać "Tak" jeśli masz dzieci i chcesz ograniczyć użytkowanie i zawartość lub wybrać "Nie" jeśli nie chcesz żadnych ograniczeń, przejdź do „Kroku 5.”.
 4. Jeśli włączyłeś kontrolę rodzicielską, Firestick wyświetli monit o skonfigurowanie osobistego numeru identyfikacyjnego (PIN). Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać kod PIN do Firestick.
 5. Jeśli zdecydujesz się nie konfigurować kontroli rodzicielskiej, Firestick pominie opcję PIN, a następnie wyświetli pozostałe monity dotyczące konfiguracji.
 6. Firestick zapyta, czy chcesz wyświetlić samouczek. Wybierać "Tak" lub "Nie" aby zakończyć proces konfiguracji.

Ciesz się strumieniowaniem na telewizorze Samsung

Zaraz po zakończeniu procesu konfiguracji uzyskasz pełny dostęp do zalet Fire Stick. Przyzwyczajenie się do tego może zająć trochę czasu, ale szybko się z tym opanujesz. Jak widać powyżej, instalacja Fire TV Stick na dowolnym telewizorze z płaskim ekranem Samsung jest możliwa, o ile masz wejście HDMI lub adapter, aby je uzyskać. Możesz również użyć portu USB (jeśli jest dostępny) do zasilania Fire TV Stick, ale adapter jest najlepszą opcją dla maksymalnej wydajności zasilania.