Jak sprawdzić, czy ktoś inny używa Twojego konta Netflix

Pomimo rosnącej konkurencji ze strony Amazon, Hulu, Disneya, Apple, NBC i innych, Netflix nadal jest domyślną usługą przesyłania strumieniowego dla większości widzów. Jednym z głównych czynników, który doprowadził do popularności Netflix, jest udostępnianie haseł. Udostępnianie haseł sprawiło, że Netflix znalazł się w prawie każdym gospodarstwie domowym — nawet w tych, które nie płacą za usługę.

Jak sprawdzić, czy ktoś inny używa Twojego konta Netflix

Chociaż Netflix twierdzi, że zamierza rozprawić się z nieautoryzowanym użyciem haseł, co jest korzyścią dla większości z nas, którzy są uzależnieni od usługi wideo. Jasne, możesz nie mieć nic przeciwko, jeśli współlokator lub członek rodziny korzysta z Twojego konta, zwłaszcza jeśli głupio zostawiłeś siebie zalogowanego na swoim urządzeniu. Dopóki masz wystarczająco dużo dostępnych strumieni, aby nie zostać uruchomionym w środku własnego maratonu, i dopóki nie znają hasła ani go nie udostępniają, jaka jest szkoda?

Ale co, jeśli ktoś inny używa Twojego konta Netflix bez Twojej zgody? Skąd w ogóle wiesz, a co ważniejsze, jak możesz sprawić, by przestali? Nikt nie chce, aby obcy korzystali z nich i potencjalnie mieli dostęp do poufnych danych osobowych.

Jeśli martwisz się, że ktoś uzyska dostęp do Twojego konta Netflix bez pozwolenia, chętnie Ci pomożemy. Ten samouczek pokaże Ci, jak sprawdzić, czy ktoś inny używa Twojego konta Netflix i co z tym zrobić.

Jak sprawdzić, czy ktoś inny używa Twojego konta Netflix?

Po pierwsze: skąd wiesz, czy ktoś korzysta z Twojego konta Netflix bez pozwolenia?

Jeśli widzisz „Kontynuuj oglądanie…” dla programów, których nigdy nie widziałeś, lub widzisz komunikat „Brak dostępnych strumieni”, coś może być nie tak.

Oczywiście mogłoby to być rozsądne wytłumaczenie. Może zostawiłeś konto zalogowane, a twój młodszy brat wpadł w szał kreskówek. Może twój kot chwycił pilota i trzepocząc nim, zdołał obejrzeć pół sezonu strasznego reality show. Nie ma problemu.

Czasami jednak ktoś mógł włamać się na całe Twoje konto lub uzyskać hasło od kogoś innego bez Twojej zgody. Członkowie zespołu Netflix doskonale zdają sobie sprawę z możliwości włamania na konta, dlatego usługa zapewnia proste narzędzie, które pokazuje dokładnie, co się dzieje z Twoim kontem.

Oto jak sprawdzić:

Sprawdź zalogowane urządzenia

Zaloguj się do Netflix i wybierz ikonę swojego konta w prawym górnym rogu. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Wybierz ikonę swojego profilu i kliknij Rachunek.

 2. Wybierać Ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzenia.

 3. Sprawdź wszystkie urządzenia, które nie należą do Ciebie.

Sprawdź swoją historię oglądania

Na ekranie konta postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Kliknij strzałkę w dół obok swoich profili.

 2. Kliknij Pogląd obok Aktywność oglądania.

Ostatnia aktywność przesyłania strumieniowego urządzeń powinna pokazywać, jakie urządzenie było używane, w tym przeglądarki internetowe, telewizory Smart TV i aplikacje na telefon. Listy będą również zawierać adres IP urządzenia, lokalizację, godzinę i datę, w której nieznane urządzenie uzyskało dostęp do Twojego konta Netflix.

Sprawdź to, aby zidentyfikować wpisy, których nie rozpoznajesz. Jeśli jest tu wpis, którego nie rozpoznajesz lub nie możesz zidentyfikować, ktoś inny może używać Twojego konta Netflix. Na przykład, jeśli mieszkasz w Kalifornii i widzisz, że ktoś zalogował się na Twoje konto z Wisconsin, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje konto zostało przejęte.

Jeśli rozpoznajesz urządzenie lub adres IP jako kogoś, kogo znasz, ale kto nie powinien używać Twojego konta, rozmowa może być w porządku. W przeciwnym razie po prostu wyrzuć je z konta Netflix i zablokuj je.

Na szczęście nieproszony gość nie ma możliwości usunięcia tych informacji, więc po zalogowaniu zobaczysz je tutaj.

Zabezpieczanie konta Netflix

Po ustaleniu, że ktoś inny korzysta z Twojego konta Netflix bez pozwolenia, ważne jest, abyś podjął kroki w celu wyrzucenia tej osoby i zabezpieczenia swojego konta.

Zabezpieczenie konta Netflix wymaga trochę koordynacji, ale dopóki możesz korzystać z przeglądania w kartach, zajmuje to mniej niż minutę. Jedna karta otworzy Twoje konto Netflix i ustawi zmianę hasła, podczas gdy inna karta usunie wszystkie urządzenia z konta i wdroży zmianę hasła, zanim te urządzenia będą mogły się ponownie zalogować.

Chociaż jest to najdokładniejszy sposób zapewnienia bezpieczeństwa Netflix, robienie rzeczy w ten sposób uniemożliwia osobie, która w danym momencie korzysta z Twojego konta, ponowne zalogowanie się przed zakończeniem zapisywania zmiany hasła. To drobiazg, ale może mieć duże znaczenie. Netflix ostrzega, że ​​usunięcie wszystkich urządzeń z konta może zająć do ośmiu godzin, ale ogólnie działa znacznie szybciej.

 1. Zaloguj się do serwisu Netflix za pomocą przeglądarki na komputerze.
 2. Wybierać Rachunek.

 3. Przewiń do Członkostwo i rozliczenia.

 4. Wybierać Zmień hasło.

 5. Wprowadź swoje obecne i przyszłe hasła. Nie ratuj ich jeszcze.
 6. Pod miejscem, w którym wpisałeś swoje hasła, zaznacz pole „Wymagaj, aby wszystkie urządzenia logowały się ponownie przy użyciu nowego hasła”.

 7. Zapisz zmianę hasła.

To może wydawać się przesadą, ale jeśli ktoś używa w tym momencie Twojego konta Netflix, teoretycznie może zalogować się ponownie przy użyciu istniejącego hasła, zanim zapiszesz zmianę. W ten sposób nikt nie ma czasu na zalogowanie się, więc nie powinien mieć dostępu do Twojego konta.

Po wykonaniu tych kroków Twoje konto powinno być bezpieczne. Pamiętaj, aby okresowo sprawdzać aktywność na swoim koncie, aby upewnić się, że nikt inny nie korzysta z Twojego konta bez Twojej zgody.

Bezpieczeństwo konta Netflix

Netflix nadal nie wdrożył uwierzytelniania dwuskładnikowego, mimo że stwierdzili, że w końcu to zrobią i byli mocno lobbowani przez użytkowników i ekspertów ds. Bezpieczeństwa, aby to wprowadzić. Plotka głosi, że Netflix zamierza rozprawić się z udostępnianiem haseł w sposób „przyjazny dla konsumenta”, ale nie ma żadnych szczegółów na temat tego, co to właściwie oznacza. W międzyczasie to do nas należy wymyślenie silnych haseł i ich ścisłe strzeżenie.

Jedną z rzeczy, które Netflix robi, jest aktywne monitorowanie Internetu pod kątem złamanych kont, list kont Netflix na sprzedaż i tym podobnych. Tak więc, podczas gdy wciąż czekamy na 2FA, firma pracuje nad ochroną Twojego konta za kulisami.

Zawsze opowiadam się za używaniem hasła zamiast tylko hasła. Zbiór słów, zdanie, tytuł ulubionego filmu lub piosenki albo coś innego. Im bardziej skomplikowane możesz stworzyć swoje hasło, tym będzie ono bezpieczniejsze. Hasło nie będzie odporne na atak słownikowy, ale złamanie jednego słowa zajmie dużo więcej czasu.

Jeśli obawiasz się, że ktoś używa Twojego konta Netflix, po prostu wykonaj te krótkie kroki, aby przejrzeć dane konta i zablokować je, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Często Zadawane Pytania

Czy Netflix powiadomi mnie, jeśli ktoś zaloguje się na moje konto?

Tak. Zakładając, że Twój adres e-mail jest aktualny na Twoim koncie, powinieneś otrzymać powiadomienie z informacją o zalogowaniu. Jednak ważne jest, aby te informacje kontaktowe były aktualne. Jeśli otrzymasz nowy adres e-mail lub ktoś zmieni adres na Twoim koncie, nie otrzymasz tych powiadomień.

Czy Netflix powiadomi mnie, jeśli ktoś inny będzie oglądał?

Nie będziesz wiedzieć, czy ktoś inny ogląda filmy na Twoim koncie Netflix, chyba że wszystkie Twoje strumienie są używane jednocześnie. W zależności od posiadanego planu możesz jednocześnie oglądać tylko na 2-4 urządzeniach.u003cbru003eu003cbru003eNetflix poinformuje Cię, że aby kontynuować oglądanie, musisz zwolnić strumień. Poza tym jedynym sposobem sprawdzenia, czy ktoś inny jest zalogowany, jest wykonanie powyższych kroków.

Co mogę zrobić, aby uniemożliwić komuś zalogowanie się?

Oprócz metod opisanych powyżej, użytkownicy mogą zgłaszać aktywność za pomocą u003ca href=u0022//help.netflix.com/en/contactusu0022u003eNetflix Contact Us pageu003c/au003e. Zespół pomocy Netflix odpowie e-mailem, aby udzielić dalszej pomocy. u003cbru003eu003cbru003eKontaktując się z serwisem Netflix, dołącz zrzuty ekranu i przygotuj się z informacjami o koncie, aby uzyskać lepszą pomoc.