Recenzja Chillblast Fusion Quasar

Recenzja Chillblast Fusion Quasar

Obraz 1 z 5

Chillblast Fusion Quasar

Chillblast Fusion Quasar
Chillblast Fusion Quasar
Chillblast Fusion Quasar
Chillblast Fusion Quasar
600 £ Cena podczas przeglądu

Chillblast nie jest obcy w serwowaniu wydajnych komputerów stacjonarnych, więc mieliśmy duże oczekiwania wobec najnowszego komputera stacjonarnego Fusion. Dzięki mocnym pokazom we wszystkich kategoriach, Fusion Quasar nie zawodzi.

Chillblast nie skąpił podstawowego sprzętu. Zaczyna się od sporej dawki chrząkania w grach. Zamiast polegać na nieco anemicznej grafice Intela na procesorze, Quasar ma dyskretną kartę graficzną AMD Radeon R7 260X marki Sapphire. R7 260X wyszedł z rozmachem w naszym teście graficznym Crysis, osiągając średnio 123 kl./s na ustawieniach średniej jakości i 71 kl./s na wysokiej. To świetne wyniki jak na komputer w tej cenie.

Chillblast Fusion Quasar

Ten system to jednak nie tylko granie, o czym świadczy włączenie procesora Haswell Intel Core i5-4670K podkręconego do 4,3 GHz i obsługiwanego przez dwa pendrive'y 4 GB pamięci RAM DDR3. Ta konfiguracja dała ogólny wynik 1,14 w naszych testach porównawczych w świecie rzeczywistym, umieszczając Fusion Quasar na pierwszym miejscu pod względem wydajności aplikacji.

Jednak nie wszystko zależy od procesora; Istotną rolę odgrywa również wybór miejsca do przechowywania Chillblast. Zamiast standardowego mechanicznego dysku twardego Quasar jest wyposażony w hybrydowy dysk twardy do komputerów stacjonarnych. Ten dysk „SSHD” łączy pamięć podręczną SSD o pojemności 8 GB z dyskiem mechanicznym o pojemności 1 TB 7200 obr./min i sprytnym oprogramowaniem układowym, które przyspiesza ładowanie typowych plików, takich jak pliki wykonywalne aplikacji. Ma to wpływ na zwiększenie wyniku systemu w elemencie Responsywności naszych testów do poziomów zbliżonych do SSD, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Kompilacja

Potężne komponenty Fusion Quasar są umieszczone w prostej obudowie typu tower Zalman Z3 Plus. Ale chociaż projekt nie przyciąga wzroku, skupia się na praktyczności.

Zewnętrznie osiąga się to dzięki przyzwoitej liczbie portów. W górnej części obudowy znajdują się gniazda audio i mikrofonowe 3,5 mm oraz jeden port USB 3 i dwa porty USB 2. Z tyłu znajdziesz Gigabit Ethernet, dwa dodatkowe porty USB 2 i cztery porty USB 3. Na płycie głównej znajdują się również wyjścia wideo HDMI, VGA i DVI, z dwoma wyjściami DVI, jednym HDMI i wyjściem DisplayPort na tej karcie graficznej.

Chillblast Fusion Quasar

Odkręć śruby skrzydełkowe, a panele boczne z łatwością zsuną się, odsłaniając przestronne i uporządkowane wnętrze. Płyta główna jest zamontowana na tacy, która pozostawia około cala odstępu między nią a tylną ścianą, która została tutaj użyta do schowania kabli schludnie poza zasięgiem wzroku.

Przy takim podejściu istnieje niebezpieczeństwo, że dostęp do kabli zasilających będzie trudniejszy, gdy trzeba będzie dodać napędy, ale tak nie jest. Zdejmij prawy panel, a zobaczysz, że wszystko, co musisz zrobić, aby uwolnić odpowiedni kabel, to rozciąć opaskę lub dwie zamka błyskawicznego.

W dolnej części obudowy, z przodu, znajduje się niewymagająca narzędzi, czterownękowa klatka na dyski. Dla tych, którzy chcą dodać dodatkowe dyski lub ulepszyć już zainstalowany dysk hybrydowy, Fusion Quasar ma Cię w zasięgu.

Chillblast Fusion Quasar

Płyta główna Gigabyte GA-Z87-HD3 ma również duży potencjał rozbudowy dzięki pięciu gniazdom SATA/600, dwóm wolnym gniazdom pamięci RAM, wolnym złączu PCI Express x4 i dwóm wolnym konwencjonalnym gniazdom PCI. Po raz kolejny jest dużo miejsca na rozbudowę, jeśli chcesz.

Tam, gdzie Chillblast naprawdę imponuje, jest kontrola hałasu. Wentylatory wlotowe i wylotowe układu chłodzenia wytwarzają niewiele więcej niż delikatny podmuch powietrza, nawet przy rozładowanych procesorach i GPU.

Werdykt

Chillblast Fusion Quasar oferuje świetny, wszechstronny pakiet: niezrównaną moc obliczeniową, świetne możliwości w grach i dobrze zbalansowaną konstrukcję z dużym potencjałem ulepszeń.

To niesamowicie dobry komputer za 600 funtów i w rezultacie zajmuje pierwsze miejsce na liście A dla najlepszego komputera budżetowego.

Gwarancja

Gwarancja 5 lat powrotu do bazy

Podstawowe specyfikacje

Całkowita pojemność dysku twardego 1000 GB
Pojemność pamięci RAM 8,00 GB

Edytor

Rodzina procesorów Intel Core i5
Częstotliwość nominalna procesora 3,40 GHz
Częstotliwość przetaktowania procesora 4,30 GHz
Gniazdo procesora LGA 1150
HSF (radiator-wentylator) Arctic Chłodzenie Zamrażarka 7 Pro

Płyta główna

Płyta główna Gigabajt GA-Z87-HD3
Konwencjonalne gniazda PCI za darmo 2
Łącznie konwencjonalne gniazda PCI 2
Wolne gniazda PCI-E x16 0
Łącznie gniazda PCI-E x16 1
Wolne gniazda PCI-E x8 0
Łącznie gniazda PCI-E x8 0
Wolne gniazda PCI-E x4 1
Łącznie gniazda PCI-E x4 1
Wolne gniazda PCI-E x1 1
Łącznie gniazda PCI-E x1 2
Wewnętrzne złącza SATA 0
Wewnętrzne złącza PATA 0
Wewnętrzne złącza stacji dyskietek 0
Prędkość adaptera przewodowego 1000 Mb/s

Pamięć

Typ pamięci DDR3
Wolne gniazda pamięci 2
Całkowita liczba gniazd pamięci 4

Karta graficzna

Karta graficzna AMD Radeon HD R7 260X
Wiele kart SLI/CrossFire? nie
Ustawienia wydajności 3D Niski
Karta graficzna RAM 2,00 GB
Wyjścia DVI-I 3
Wyjścia HDMI 2
Wyjścia VGA (D-SUB) 1
Wyjścia DisplayPort 1
Liczba kart graficznych 1

Dysk twardy

Dysk twardy Seagate Desktop ST1000DX001 SSHD
Pojemność 1,00 TB
Wewnętrzny interfejs dysku SATA/600
Prędkość wrzeciona 7200 obr./min
Rozmiar pamięci podręcznej 64 MB

Sprawa

Podwozie Zalman Z3 Plus
Format sprawy Pełna wieża
Wymiary 192x465x430mm (WDH)

Zasilacz

Zasilacz FSP Aurum 80 Plus FSP600-50ARN
Moc zasilania 600W
Sprawność zasilania 80%

Wolne kieszenie na dyski

Wolne kieszenie na panel przedni 5,25 cala 2

Porty tylne

Porty USB (pobieranie) 4
Port myszy PS/2 nie
Modem nie

Porty przednie

Porty USB na panelu przednim 3
Czytnik kart pamięci na panelu przednim nie

System operacyjny i oprogramowanie

Rodzina systemów operacyjnych Windows 8

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 41W
Szczytowe zużycie energii 252W

Testy wydajności

Wydajność 3D (kryzys) niskie ustawienia 204fps
Ustawienia wydajności 3D Niski
Ogólny wynik w Real World Benchmark 1.14
Wynik responsywności 1.01
Punktacja medialna 1.29
Wynik wielozadaniowości 1.11