Jak odblokować zablokowane pobieranie w Chrome

Nie możesz przeglądać Internetu bez swojej ulubionej przeglądarki. A jeśli oznacza to dla Ciebie Google Chrome, wcale nie jest to zaskakujące. Chrome to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych dostępnych przeglądarek. Czemu? Ponieważ jest przyjazny dla użytkownika, elegancki i szybki.

Jak odblokować zablokowane pobieranie w Chrome

Ale nawet wielkie rzeczy nie są do końca idealne. Od czasu do czasu Chrome jest znany z błędów i zawieszania się. Jedną z rzeczy, które ma na to Chrome, jest to, że odgrywa aktywną rolę w ochronie Twojego urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem. Dlatego czasami blokuje pobieranie. Więc co możesz z tym zrobić?

Odblokowywanie pobierania

Kiedy Google Chrome pojawił się po raz pierwszy, ludzie byli, co zrozumiałe, zaniepokojeni jego bezpieczeństwem. Ale od jakiegoś czasu nie było to problemem. Chrome korzysta z różnych narzędzi, takich jak skanowanie szkodliwego oprogramowania i procesy w izolowanych witrynach, aby upewnić się, że jest to jedna z najbezpieczniejszych przeglądarek, z których możesz korzystać.

Jest również czujny, jeśli chodzi o ochronę komputera lub innego urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem. Automatycznie zablokuje pliki, które uzna za niebezpieczne do pobrania. I na pewno jest to bardzo praktyczna i przydatna funkcja. Ale problem pojawia się, gdy Ty i Chrome nie zgadzacie się co do bezpieczeństwa źródła pobierania. Wiesz na pewno, że jest w porządku, ale Chrome po prostu to blokuje. Oto jak rozwiązać ten problem:

  1. Otwórz menu Chrome (trzy kropki w prawym górnym rogu).
  2. Przejdź do Ustawień i wybierz „Zaawansowane”.
  3. Przejdź do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” i wyłącz przełącznik obok Bezpieczne przeglądanie.

    Zablokowano Chrome

Teraz wiesz, jak pomyślnie pobrać wszystko, co chcesz, za pomocą Chrome. Pamiętaj jednak, że pobieranie zostało zablokowane w pierwszej kolejności z dwóch potencjalnych powodów. Po pierwsze: że próbowałeś pobrać złośliwe oprogramowanie lub że próbowałeś pobrać zwodnicze oprogramowanie. Przynajmniej według Google. A po drugie: że próbujesz pobrać coś ze strony internetowej znanej z rozpowszechniania złośliwego oprogramowania.

Rzeczy do rozważenia

Całkowicie rozsądne jest ominięcie tego ograniczenia w Chrome, gdy ufasz źródłu pobierania. Ale ogólnie rzecz biorąc, ta funkcja ma Cię chronić. Dlatego jeśli musisz wyłączyć bezpieczne przeglądanie, prawdopodobnie najlepiej zrobić to na krótki czas, a następnie ponownie włączyć.

Bezpieczne przeglądanie chroni również przed niebezpiecznymi witrynami. Z tego powodu przed wejściem na stronę internetową zobaczysz komunikat ostrzegawczy, który może narazić Cię na szkodliwe oprogramowanie. Ta funkcja obejmuje również wyniki wyszukiwania Google. Ponadto identyfikuje niebezpieczne linki w wiadomościach e-mail na Twoim koncie Gmail.

Co jest takiego wspaniałego w Chrome?

Możesz się trochę zirytować, gdy Chrome blokuje Ci dostęp do strony internetowej lub nie pozwala Ci czegoś pobrać. Ale jest prosta poprawka i nadal jest to najlepsza przeglądarka do użycia. Oto kilka rzeczy, które sprawiają, że Chrome jest tak atrakcyjny dla użytkowników?

Jak odblokować

Niezależność

Większość przeglądarek internetowych jest tworzonych wyłącznie dla jednego systemu operacyjnego. Tak nie jest w przypadku Chrome. Nie jest z niczym związany. Chrome można znaleźć na większości urządzeń. Jest dostępny na telefonach z Androidem, systemach opartych na systemie Linux, a także na systemach Mac OS. To niezwykle wszechstronne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szerszy zasięg.

Prędkość

Czego chcesz od przeglądarki? Prędkość. A w porównaniu z innymi Chrome nadal jest na topie. Pomyśl o stronach z dużą ilością grafik i filmów. Cóż, Chrome otwiera je naprawdę szybko. Nie oznacza to, że inni są powolni. Ale jeśli chodzi o przeglądanie Internetu, liczy się każda milisekunda.

Prostota

Zaraz po szybkości pojawia się design. A chodzi o prostotę i przyjazny interfejs użytkownika. Chrome nie upiększa, służy tylko do wyszukiwania. Jest łatwy w nawigacji i ma wiele narzędzi, które mogą ci pomóc, ale nie za wiele, abyś poczuł się, jakbyś próbował rozwiązać zagadkę.

Bezpieczeństwo

Wreszcie wszystko sprowadza się do bezpieczeństwa. Google ma wiele produktów internetowych przeznaczonych do zapewnienia bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Chrome ma częste i łatwe do zainstalowania aktualizacje. Zwykle zawierają łatki bezpieczeństwa i poprawki błędów, więc nie są podejmowane żadne złośliwe próby na komputerze.

Pobieranie zablokowane przez Chrome

Pobieraj ostrożnie

Bez względu na to, jak bardzo jesteś obeznany z Internetem, nikt nie jest w stanie całkowicie przygotować się na naruszenia bezpieczeństwa. Bycie w Internecie oznacza ujawnienie się. Ale to nie znaczy, że bycie nieostrożnym jest również ostrożne. Jeśli Chrome blokuje pobieranie, może warto sprawdzić, dlaczego. Możliwe, że Chrome jest trochę paranoidalny. W takim przypadku możesz ominąć ograniczenie. Z drugiej strony Bezpieczne przeglądanie niewątpliwie bardzo Ci pomaga i prawdopodobnie najlepiej o tym pamiętać.

Daj nam znać, co myślisz o bezpiecznym przeglądaniu i zablokowanym pobieraniu w sekcji komentarzy poniżej.