Chromebook nie łączy się z hotelową siecią Wi-Fi — co robić

Masz dziwne problemy, nie możesz połączyć się z siecią Wi-Fi w hotelu, w którym się zatrzymujesz? Nie jesteś sam. Chromebooki mogą mieć problemy z połączeniem bezprzewodowym, które przerywają połączenie co kilka sekund lub minut. Czasami połączenie wygasa po różnym czasie, w zależności od tego, który hotel odwiedzasz.

Chromebook nie łączy się z hotelową siecią Wi-Fi – co robić

Oto, co możesz zrobić, aby rozwiązać ten frustrujący problem.

Odśwież Wi-Fi

Czasami wszystkie aplikacje i urządzenia mają problemy z łącznością. Może to zabrzmieć trywialnie, ale rozwiązanie problemu może być tak proste, jak włączenie i wyłączenie Wi-Fi. W prawym dolnym rogu Chromebooka przejdź do paska stanu i kliknij go. Teraz przejdź do Ustawienia. W menu Ustawienia przewiń w dół, aż zobaczysz Połączenie internetowe nagłówek. Wyłącz połączenie Wi-Fi za pomocą odpowiedniego przycisku.

Nie włączaj natychmiast Wi-Fi. Zaleca się wyłączenie Chromebooka, pozostawienie go tak na 5-10 minut i ponowne włączenie. Wróć do strony Ustawienia i włącz połączenie Wi-Fi.

Chromebook

Uruchom ponownie router

Zawsze możesz zadzwonić do obsługi pokoju i poprosić o ponowne uruchomienie routera(ów). Zajmie to w sumie tylko kilka minut, co nie powinno stanowić problemu. Jeśli jednak to nie zadziała, spróbuj zresetować router w swoim pokoju. Większość hoteli oferuje przedłużacze Wi-Fi, aby zapewnić swoim pokojom lepsze połączenie. Te przedłużacze Wi-Fi są zasadniczo routerami i jako routery mogą czasami występować usterki.

Zresetuj router / przedłużacz w swoim pokoju, odłączając go. Poczekaj kilka minut przed podłączeniem i włącz ponownie.

Wypróbuj inną sieć

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, być może masz bardziej złożony problem. Spróbuj zalogować się do innej sieci, przechodząc do Ustawień połączenia w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli nie masz żadnej innej sieci w pobliżu danego hotelu, użyj telefonu, aby utworzyć hotspot. Po skonfigurowaniu hotspotu spróbuj podłączyć do niego Chromebooka, tak jak w przypadku każdej innej sieci bezprzewodowej.

Jeśli to zadziała, prawdopodobnie oznacza to, że Twój Chromebook z jakiegoś powodu nie połączy się z hotelową siecią bezprzewodową. Najprawdopodobniej wynika to z problemu „Portal przechwytujący”. Nie martw się, ponieważ istnieje rozwiązanie tego problemu, chociaż konfiguracja i używanie może być nieco frustrujące.

Problem z portalem przechwytującym

Na niektórych Chromebookach mogą występować problemy z publicznymi sieciami Wi-Fi. To tak, jakby urządzenia nie ufały bezpieczeństwu sieci publicznych, co może być dość irytujące.

Wygląda na to, że portale przechwytujące „przechwytują” Twoje połączenie, przekierowując Cię na ich stronę połączenia. W rzeczywistości jest to dobre, solidne zabezpieczenie, które oferuje wiele miejsc publicznych, takich jak lotniska, kawiarnie i lobby hotelowe. Jednak Chromebooki wykrywają te przekierowania jako zagrożenia bezpieczeństwa, co powoduje, że uniemożliwiają łączenie się z hotelową siecią Wi-Fi, a przynajmniej nie pozwalają na przeglądanie, gdy jest z nią połączone. Portale, z których zwykle korzystają hotele, co kilka sekund przekierowują Cię z niezabezpieczonych stron do danego portalu. Za każdym razem, gdy zostaniesz przekierowany do tego portalu, Twój Chromebook postrzega to przekierowanie jako zagrożenie bezpieczeństwa, ponownie uniemożliwiając Ci połączenie z siecią bezprzewodową. W ten sposób skonfigurowana jest większość hotelowych sieci Wi-Fi i dlatego występuje ten problem.

Tak więc, jeśli przeglądasz Internet za pomocą hotelowego Wi-Fi, trafisz na bezpieczną stronę internetową (jak większość z nich), a Twoja przeglądarka Chrome wyświetli przerażający komunikat „Nie można uzyskać dostępu do tej witryny”.

Spróbuj odświeżyć stronę za każdym razem, gdy zostaniesz przekierowany z powrotem do portalu. Przez krótką chwilę będziesz mógł zobaczyć stronę internetową, którą chciałeś odwiedzić, aż do ponownego przekierowania na stronę portalu hotelu.

połącz się z hotelowym wifi

Na szczęście istnieją rozszerzenia Chrome z funkcją automatycznego odświeżania. Nie musisz znać JavaScript, aby korzystać z tych aplikacji i nie będziesz potrzebować terminala. Auto Refresh Plus to dobry przykład rozszerzenia Chrome, które może rozwiązać ten problem.

To rozszerzenie działa poprzez ponowne ładowanie adresu URL portalu. Jednak rozszerzenie robi to co trzy sekundy, niezależnie od tego, czy zostałeś przekierowany do portalu, czy nie.

Przygotuj się również na ręczne wyczyszczenie wielu wyskakujących okienek. Może to być bardzo denerwujące, ale znowu może rozwiązać problem z portalem przechwytującym.

Powerwash

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała, możesz chcieć wykonać Powerwash, co zasadniczo oznacza przywrócenie ustawień fabrycznych na Chromebooku. Zanim to zrobisz, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkiego, czego potrzebujesz.

Gdy upewnisz się, że chcesz wykonać powerwash, przejdź do Ustawienia menu na swoim Chromebooku. Przewiń w dół i wybierz Zaawansowany. W sekcji Zaawansowane zobaczysz Powerwash menu. Wybierać Powerwash > Uruchom ponownie. W wyskakującym okienku wybierz Powerwash > Kontynuuj. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami i wykonaj powerwash.

Wstecz online

Chromebooki są znane z problemów z łącznością w hotelach, ale rozwiązanie to zwykle polega na szybkim ponownym uruchomieniu Wi-Fi i ponownym uruchomieniu urządzenia. Oczywiście na wszelki wypadek powinieneś zrestartować router. Jeśli masz problem z portalem przechwytującym, rozwiązaniem może być rozszerzenie przeglądarki. Jeśli problem nie ustąpi, wykonaj Powerwash. Oczywiście zawsze możesz skontaktować się z pomocą techniczną Chromebooka.

Czy Ty też doświadczyłeś tego problemu? W którym hotelu się zatrzymałeś? Czy udało Ci się rozwiązać problem? Porozmawiaj o tym w sekcji komentarzy poniżej.