Jak sprawdzić, czy wiadomość tekstowa została dostarczona?

Żyjąc w świecie z setkami aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych, prawie niemożliwe jest, aby nie zobaczyć wiadomości od razu. Dlatego oczekiwanie na odpowiedź, gdy wiesz, że wiadomość została wysłana, może być denerwujące, a czasami może nawet sprawić, że poczujesz się lekceważony.

Jak sprawdzić, czy wiadomość tekstowa została dostarczona?

Ale co, jeśli Twoja wiadomość tekstowa nie została nawet dostarczona? Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy wiadomość tekstowa została dostarczona na najpopularniejszych platformach komunikacyjnych.

Snapchat

Możesz szybko sprawdzić, czy Twoja wiadomość na Snapchacie została dostarczona. Jeśli przejdziesz do skrzynki odbiorczej, możesz zobaczyć zarówno „Odebrane”, jak i „Dostarczone”. Co to znaczy? Gdy wyślesz Snap z aplikacji na serwer, wyświetli się „Wysłane”. Następnie, gdy serwer potwierdzi, że wysłałeś wiadomość, wyświetli „Otrzymano”. Snap zostanie następnie wysłany do odbiorcy, a aplikacja wyświetli komunikat „Dostarczono”.

Snapchat ma również opcję „Otwarty”. Twoja wiadomość mogła zostać dostarczona, ale nie została jeszcze otwarta. Znacznik „Otwarty” pojawi się tylko wtedy, gdy odbiorca zobaczy Twój Snap. Należy o tym pamiętać, ponieważ wiadomości na Snapchacie wygasają i są usuwane po pewnym czasie.

Instagram

Na Instagramie, gdy wyślesz wiadomość, zobaczysz status wiadomości jako „Wysłane” lub „Wyświetlone”. Gdy tylko wyślesz wiadomość, zostanie ona oznaczona jako „Wysłane”. Ale nie ma możliwości sprawdzenia, czy rzeczywiście została dostarczona. Na przykład, jeśli odbiorca nie ma włączonego telefonu lub ma dostęp do internetu, wiadomość nie zostanie dostarczona. Ale zostanie oznaczony jako „Wysłane” przez Instagram. Jedyną zmianą statusu w Twojej wiadomości będzie zmiana z „Wysłane” na „Wyświetlone” i wtedy możesz być w 100% pewien, że odbiorca otworzył Twoją wiadomość.

Android

W zależności od używanego urządzenia z Androidem możesz widzieć swoje wiadomości jako „Wysłane” i „Dostarczone” w aplikacji do obsługi wiadomości, której używasz. Jeśli nie widzisz ich jako „Dostarczone”, możesz zrobić jedną rzecz: Włącz raport doręczenia SMS-ów. Dzięki temu za każdym razem, gdy wyślesz wiadomość tekstową, otrzymasz kolejną wiadomość informującą o udanym/nieudanym dostarczeniu. Ta funkcja jest zwykle domyślnie wyłączona, ale możesz ją łatwo włączyć w swojej aplikacji do obsługi wiadomości.

Ponadto na rynku dostępnych jest kilka aplikacji do raportowania dostaw, więc możesz wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Sygnał

Signal jest prosty, jeśli chodzi o wysyłane, dostarczane i przeglądane wiadomości, a Ty możesz łatwo sprawdzić status swojej wiadomości. Jeśli Twoja wiadomość została dostarczona do odbiorcy, ale jeszcze jej nie otworzył, zobaczysz dwa małe białe kółka z szarymi znakami zaznaczenia. Jeśli widzisz dwa małe szare kółka z białymi znakami zaznaczenia, oznacza to, że Twoja wiadomość została dostarczona, a odbiorca ją otworzył.

Ważne jest również, aby wspomnieć o znikających wiadomościach, ponieważ trwają one tylko przez ograniczony czas. Gdy znikną, nie będziesz mógł sprawdzić ich statusu.

WhatsApp

Sprawdzenie, czy Twoja wiadomość na Whatsappie została dostarczona, jest bardzo prosta. Jeśli zobaczysz dwa szare znaki wyboru tuż pod wiadomością, możesz mieć pewność, że wiadomość została dostarczona do adresata, ale nie została jeszcze otwarta. Gdy odbiorca go otworzy, znaki zaznaczenia zmienią kolor na niebieski. Jeśli widzisz tylko jeden szary znacznik wyboru, oznacza to, że Twoja wiadomość nie została jeszcze dostarczona.

Jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie statusu wiadomości w Whatsapp i dokładne sprawdzenie, kiedy wiadomość została dostarczona i przeczytana przez odbiorcę:

  1. Dotknij i przytrzymaj wysłaną wiadomość.

  2. Stuknij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

  3. Dotknij „Informacje”.

Telegram

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy Twoje wiadomości zostały dostarczone przez Telegram. Tutaj, gdy zobaczysz jeden niebieski znacznik wyboru tuż pod wiadomością, oznacza to, że wiadomość została wysłana, a gdy zobaczysz dwa, oznacza to, że wiadomość została otwarta przez odbiorcę.

W przeciwieństwie do Whatsapp, Telegram może być używany na wielu urządzeniach jednocześnie, więc śledzenie dostarczanych wiadomości nie jest możliwe.

komunikator facebookowy

W komunikatorze Facebook, jeśli zobaczysz wypełnione kółko ze znacznikiem wyboru tuż pod wysłaną wiadomością, możesz być pewien, że Twoja wiadomość została dostarczona do odbiorcy, ale nie została jeszcze otwarta. Jeśli ten krąg nie jest wypełniony, oznacza to, że Twoja wiadomość nie została jeszcze dostarczona.

W tej aplikacji możesz również sprawdzić, czy dana osoba otworzyła Twoją wiadomość. Jeśli korzystasz z aplikacji na telefonie, wyświetli się komunikat „Widziałem” tuż pod wysłaną wiadomością. Jeśli używasz aplikacji na komputerze, po otwarciu wiadomości zobaczysz miniaturową wersję zdjęcia profilowego odbiorcy.

iMessage

Jeśli wysyłasz wiadomości przez iMessage, będziesz mógł sprawdzić status swoich wiadomości. Tuż pod wiadomością zobaczysz „Dostarczono”, jeśli dostawa się powiodła. Jeśli przesuniesz palcem w lewo, zobaczysz dokładny czas dostarczenia wiadomości. Jeśli nic nie widzisz pod swoją wiadomością, oznacza to, że wiadomość nie została dostarczona.

Należy podkreślić, że ta zasada dotyczy tylko urządzeń Apple. Jeśli wysyłasz wiadomość do kogoś, kto nie używa urządzenia Apple, zobaczysz komunikat „Wysłano jako wiadomość tekstową” tuż pod Twoją wiadomością. W takich przypadkach nie będziesz w stanie sprawdzić, czy Twoje wiadomości zostały dostarczone.

Możesz również łatwo odróżnić te wiadomości po kolorze: iMessages są niebieskie, a wiadomości SMS są zielone.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak powiedzieć, kiedy zostałeś zablokowany?

Snapchat

Możesz dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Cię na Snapchacie na kilka sposobów. Stuknij lupę i wyszukaj imię osoby lub nazwę użytkownika. Jeśli nie możesz ich znaleźć, istnieje duża szansa, że ​​Cię zablokowali, ale pamiętaj, że może to również oznaczać, że usunęli swoje konto.

Jeśli chcesz mieć pewność, że ktoś Cię zablokował, możesz poprosić znajomego o pomoc w wyszukiwaniu. Jeśli mogą znaleźć osobę na platformie, najprawdopodobniej oznacza to, że zostałeś zablokowany.

Instagram

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy zostałeś zablokowany na Instagramie. Najpierw możesz spróbować wyszukać nazwę użytkownika osoby na pasku wyszukiwania. Jeśli nie możesz znaleźć profilu, może to oznaczać, że zostałeś zablokowany.

Możesz także spróbować znaleźć stare komentarze danej osoby lub rozmowę czatu. Jeśli jesteś w stanie je znaleźć, kliknij nazwę użytkownika. Jeśli zostałeś zablokowany, nie będziesz mógł zobaczyć żadnych ich postów, podstawowych informacji ani obserwatorów. Może pojawić się powiadomienie „Nie znaleziono użytkownika” i wtedy możesz być pewien, że zostałeś zablokowany.

Android

Nie ma możliwości, abyś wiedział na pewno, czy Twój numer został zablokowany przez kogoś korzystającego z Androida. Istnieje jednak kilka opcji, które możesz wypróbować. Najbardziej oczywistym jest pytanie osoby, czy cię zablokowała. Jeśli nie jest to możliwe lub po prostu nie chcesz tego robić, oto coś, czego możesz spróbować.

1. Przejdź do „Kontaktów”.

2. Stuknij w kontakt, który mógł Cię zablokować.

3. Stuknij przycisk z trzema kropkami.

4. Kliknij „Usuń”.

5. Otwórz ponownie „Kontakty”.

6. Jeśli nie widzisz ich imienia zgodnie z sugestią, może to oznaczać, że Cię zablokowali.

Możesz też spróbować zadzwonić do tej osoby z innego numeru telefonu. Jeśli jesteś w stanie się z nimi skontaktować, najprawdopodobniej oznacza to, że Twój pierwotny numer został zablokowany.

Sygnał

Signal nie informuje o zablokowaniu. Oznacza to, że możesz wysyłać wiadomości do osoby, która Cię zablokowała, ale ona ich nie otrzyma. Nawet jeśli Cię odblokują, nigdy nie będą mogli wyświetlić wiadomości, które wysłałeś, gdy byłeś zablokowany.

Ponadto, jeśli zostałeś zablokowany, nie będziesz mógł wyświetlić nazwy profilu i zdjęć tej osoby.

WhatsApp i telegram

Możesz znaleźć kilka wskazówek, że ktoś mógł Cię zablokować. Przede wszystkim nie będziesz mógł zobaczyć ich statusu w oknie czatu. Wszystkie wiadomości, które spróbujesz wysłać na ten numer, będą miały tylko jeden znacznik wyboru, co oznacza, że ​​wiadomość nie została dostarczona. Ponadto, jeśli spróbujesz zadzwonić pod numer, który Cię zablokował, połączenia nie zostaną zrealizowane.

komunikator facebookowy

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy zostałeś zablokowany w Facebook Messengerze, spróbuj znaleźć profil osoby w pasku wyszukiwania. Następnie spróbuj wysłać im wiadomość. Jeśli otrzymasz powiadomienie, takie jak „Wiadomość nie została wysłana” lub „Ta osoba nie otrzymuje w tej chwili wiadomości”, być może zostałeś zablokowany.

iMessage

Jeśli zastanawiasz się, czy ktoś zablokował Cię w iMessage, oto jak możesz to sprawdzić: jeśli zostaniesz zablokowany, Twoje wiadomości zostaną wysłane, ale nie zostaną dostarczone. W takim przypadku możesz spróbować wysłać im SMS-a. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, najprawdopodobniej zostałeś zablokowany.

Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu?

Snapchat, Instagram i Facebook Messenger

Chociaż nie ma możliwości wyłączenia potwierdzeń odczytu dla tych aplikacji, istnieje sposób na ich obejście.

Na przykład, jeśli próbujesz zobaczyć wiadomości na Snapchacie bez powiadamiania nadawcy, że je widziałeś, wykonaj następujące kroki:

1. Stuknij ikonę tekstową, aby uzyskać dostęp do wszystkich nieprzeczytanych Snapów.

2. Włącz tryb samolotowy.

3. Wróć do Snapchata, aby wyświetlić nieprzeczytane Snapy.

4. Przejdź do Ustawienia, następnie Akcje konta, następnie Wyczyść pamięć podręczną, a następnie Wyczyść wszystko.

5. Teraz możesz wyłączyć tryb samolotowy i włączyć Wi-Fi.

6. Wszystkie Snapy oglądane w trybie samolotowym pozostaną nieprzeczytane.

Tę samą zasadę można zastosować do Instagrama i Facebook Messengera:

1. Przejdź do skrzynki odbiorczej/wiadomości odbiorczej, aby załadować nieprzeczytane wiadomości, ale upewnij się, że ich nie otwierasz.

2. Włącz tryb samolotowy.

3. Wróć, aby wyświetlić swoje wiadomości.

4. Wyczyść pamięć podręczną.

5. Wyłącz tryb samolotowy i włącz Wi-Fi.

6. Wszystkie wiadomości, które przeglądałeś w trybie samolotowym, pozostaną nieprzeczytane.

Android

Na urządzeniach z Androidem zwykłe wiadomości nie mają opcji otrzymywania raportów przeczytania, ale wiadomości multimedialne mają.

Możesz to wyłączyć, wykonując kilka prostych kroków:

1. Przejdź do aplikacji do obsługi wiadomości.

2. Wybierz „Ustawienia”.

3. Wybierz „Wiadomości multimedialne”.

4. Wyłącz raporty odczytu.

Sygnał

Ponieważ potwierdzenia odczytu w Signal są opcjonalne, możesz to wyłączyć.

1. Przejdź do „Ustawienia” w aplikacji.

2. Wybierz „Prywatność”.

3. Wybierz „Potwierdzenia odczytu” i wyłącz je.

WhatsApp

Możesz także wyłączyć potwierdzenia odczytu w Whatsapp:

1. Stuknij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu aplikacji.

2. Przejdź do „Ustawienia”.

3. Wybierz „Konto”.

4. Wybierz „Prywatność”.

5. Wyłącz potwierdzenia odczytu.

iMessage

Jeśli chodzi o wyłączenie potwierdzeń odczytu w iMessage, możesz to zrobić dla każdej wysyłanej wiadomości lub możesz wyłączyć to dla określonych kontaktów.

Jeśli chcesz wyłączyć wszystkie potwierdzenia odczytu:

1. Przejdź do „Ustawienia”.

2. Wybierz „Wiadomości”.

3. Wyłącz potwierdzenia odczytu.

Jeśli chcesz wyłączyć potwierdzenia odczytu dla konkretnego kontaktu:

1. Przejdź do „Wiadomości”.

2. Kliknij wątek czatu osoby, którą chcesz sprawdzić.

3. Kliknij ikonę profilu osoby.

4. Dotknij „Informacje”.

5. Wyłącz potwierdzenia odczytu tylko dla tego kontaktu.

Wiadomość otrzymana!

Teraz nauczyłeś się, jak sprawdzić, czy wiadomość tekstowa została dostarczona na różnych platformach. Jeśli chcesz mieć pewność, że ludzie otrzymali Twoją wiadomość, skorzystaj z instrukcji wymienionych powyżej, a nie pomylisz się. Po prostu wybierz platformę do przesyłania wiadomości, którą lubisz najbardziej i ciesz się.

Jaką platformę do przesyłania wiadomości preferujesz i dlaczego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.