Jak dodawać znajomych w Apex Legends

Apex Legends to gra zespołowa i chociaż możesz grać solo, niektóre rzeczy są lepsze z przyjaciółmi. Możesz grać z losowymi zespołami lub załadować się z dwoma znajomymi, aby zacząć działać. Ten samouczek pokaże Ci, jak dodawać znajomych do meczu w Apex Legends i jak być dobrym członkiem drużyny w grze.

Aspekt drużynowy to jedna z istotnych cech Apex Legends, która odróżnia ją od innych gier typu battle royale. PUBG i Fortnite mają gry dla jednego gracza i chociaż możesz współpracować z innymi, nie ma integralnego aspektu zespołowego, jak tutaj. Wczytujesz grę, a jeśli nie masz dwóch znajomych, automatycznie zostaniesz połączony z dwoma nieznajomymi do gry.

W wielu grach współpraca z losowymi graczami nigdy nie kończy się dobrze, ale z jakiegoś powodu działa dobrze w Apex Legends. System ping bardzo pomaga, ale jest też niewielki poziom odpowiedzialności za grę zespołową. Wiesz, że nie musisz grać zespołowo, ale wiesz też, że przetrwasz znacznie dłużej, jeśli to zrobisz. Oznacza to, że często aktywnie uczestniczysz w grze zespołowej, nawet jeśli zwykle nie jest to twoja sprawa.

Dodawanie znajomych w Apex Legends

Dodawanie znajomych w Apex Legends ma dwa etapy.

Najpierw dodajesz znajomych z Origin do programu startowego Origin, aby móc zobaczyć, kiedy są online.

Następnie dodajesz znajomych z Origin i innych użytkowników korzystających z różnych urządzeń lub usług do Apex Legends, aby móc dodać ich do następnego meczu — w tym Origin, Steam, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S i X oraz Nintendo Przełącznik. Jedyną wadą wieloplatformowych znajomych i gry jest to, że twoje postępy nie są przenoszone z jednego urządzenia na drugie — przynajmniej jeszcze nie.

Jak dodać znajomych z Origin do programu uruchamiającego Origin?

 1. Otworzyć "Pochodzenie" program uruchamiający i wybierz "Przyjaciele" menu u góry.

 2. Wybierać "Dodaj znajomego… " z menu rozwijanego.

 3. Wpisz w polu jego nazwę użytkownika Origin, rzeczywiste imię i nazwisko lub adres e-mail, a następnie kliknij "Szukaj" aby otrzymać wyniki na podstawie wprowadzonych kryteriów.

 4. Znajdź znajomego w wynikach wyszukiwania i kliknij "Zobacz profil."

 5. Potwierdź, że masz właściwą osobę, a następnie kliknij „Wyślij zaproszenie do znajomych” w swoim profilu.

 6. Zostanie wyświetlone potwierdzenie prośby, zawierające komunikat „Wysłano prośbę o dodanie do znajomych” na ich stronie profilu.

Znajomi pomyślnie dodani za pomocą powyższych kroków mogą grać z tobą w dowolną grę, nie tylko w Apex Legends.

Jak dodawać znajomych tylko do Apex Legends

Dodawanie znajomych Steam do Apex Legends

 1. Uruchom Apex Legends.

 2. Kliknij na mały "Przyjaciele" ikona (ikona 3 osób) w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Połącz swoje konto Steam z Apex Legends, klikając „POŁĄCZ KONTO STEAM”. Jeśli już połączyłeś Steam, przejdź do „Kroku 8.”.

 4. W nowym oknie kliknij „Zaloguj się przez STEAM” przycisk.

 5. Otworzy się okno Steam. Wprowadź swoje dane logowania do Steam i kliknij "Zaloguj."

 6. Pojawi się okno potwierdzające, że Twoje konto Steam jest pomyślnie połączone z Apex Legends.

 7. Jeśli nie widzisz powyższego okna potwierdzenia lub Apex Legends nie wyświetla jeszcze Twojego połączonego konta Steam, spróbuj ponownie "Kroki 3-6". Okno logowania Steam pojawi się jeszcze raz, ale powinno pokazywać twoje konto zamiast ekranu logowania.

 8. Na wyświetlonym ekranie Apex twoi znajomi Steam pojawiają się na liście „Znajomi”, a połączone konto Steam wyświetla się w lewej dolnej części ekranu. Wyświetlani są tylko gracze Steam, którzy zarejestrowali się w Apex.

Dodawanie znajomych na PC i konsole (przyjaciół międzyplatformowych) do Apex Legends

 1. Uruchomić „Legendy Apex”.

 2. Kliknij na "Przyjaciele" w prawym dolnym rogu.

 3. Kliknij "Znajdź przyjaciela" w lewej dolnej części.

 4. W polu wyszukiwania wpisz „nazwa profilu, prawdziwe nazwisko lub adres e-mail” znajomego, którego chcesz dodać do Apex Legends, a następnie wybierz "SZUKAJ." Nazwa profilu może pochodzić ze Steam, Origin, Playstation, Xbox lub Nintendo.

 5. Wyniki wyszukiwania pojawią się pod wpisanym tekstem. Ikona obok każdego profilu reprezentuje urządzenie profilu (PC/Mac lub konsola do gier).

 6. Najedź na wybrany profil i "lewy przycisk myszy" go, aby wysłać zaproszenie do znajomych.

 7. Pojawi się ekran potwierdzenia, pokazujący, że zaproszenie do znajomych zostało wysłane.

 8. Gdy znajomy zaakceptuje twoją prośbę, przejdź do głównej strony Apex i kliknij “+” ikonę po lewej lub prawej stronie twojej postaci, aby dodać ją do swojej drużyny lub dołączyć do ich drużyny.

Przypuszczalnie konfiguracja jest zasadniczo taka sama na wszystkich urządzeniach.

Gra ze znajomymi w Apex Legends

Gra zespołowa jest centralną częścią Apex Legends, która jest ważniejsza niż w wielu innych grach. Tak, to strzelanka, ale to także bitwa royale, a niektórzy gracze, z którymi się spotkasz, są naprawdę dobrzy. Jeśli potrafisz grać zespołowo i koordynować swoje ataki, błyskawicznie zostaniecie mistrzami! W tym scenariuszu dodawanie znajomych do Epic Legends jest niezbędne. Zbierz swój zespół, ruszaj w drogę i baw się w stylu królewskim!