Jak używać klawiszy F na Chromebooku

Klawiatury Chromebooka w niczym nie przypominają standardowych klawiatur. Ale niech to nie zniechęci Cię do wypróbowania Chromebooka. Wkrótce odkryjesz, że klawiatura jest bardziej funkcjonalna, niż się wydaje.

Jak używać klawiszy F na Chromebooku

Jeśli jednak nadal nie możesz znaleźć niektórych kluczy na Chromebooku, ten artykuł jest dla Ciebie. Pokażemy Ci, jak używać klawiszy F i wiele więcej.

Gdzie są moje klawisze F?

Po latach używania tradycyjnej klawiatury możesz być nieco zszokowany, gdy po raz pierwszy zobaczysz klawiaturę Chromebooka. Brakuje wielu kluczy, a niektóre nowe klucze są dołączone, takie jak pasek wyszukiwania. I nie zawracaj sobie głowy szukaniem klawiszy F, bo ich nie znajdziesz.

Po usunięciu niektórych klawiszy projektanci Chromebooków uważają, że nowa klawiatura jest bardziej funkcjonalna i wygodna. Prawdopodobnie teraz tak nie myślisz, ale z czasem zobaczysz niektóre korzyści.

Najtrudniejszą częścią było usunięcie klawiszy F bez utraty podstawowych funkcji. Przybyli z innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala korzystać z tych funkcji i nie tylko. W tym artykule omówimy wszystkie dostępne opcje.

chromebook używa klawiszy f

Jak używać klawiszy F?

Pokażemy Ci teraz najszybszy sposób korzystania z klawiszy F na Chromebooku. Jak zobaczysz, rozwiązanie jest szybkie i proste.

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Szukaj.
 2. Naciśnij numer potrzebnego klawisza funkcyjnego.

Otóż ​​to! Jeśli potrzebujesz klawisza F5, po prostu naciśnij jednocześnie przycisk Szukaj i numer pięć. Wkrótce stanie się to naturalne, tak jakbyś zawsze robił to w ten sposób.

chromebook jak używać klawisza f

Więcej trwałych rozwiązań

Pierwsze rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które tylko sporadycznie potrzebują klawiszy F. Ale niektóre zawody, takie jak programiści, często wymagają klawiszy F. Nie oznacza to, że programiści muszą zrezygnować z Chromebooka i zamiast tego używać innego urządzenia. Możesz dostosować swoją klawiaturę do swoich potrzeb.

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowanie Chromebooka umożliwia trwałe włączenie klawiszy F na klawiaturze. W ten sposób będziesz mógł używać klawiszy z górnego rzędu jako klawiszy funkcyjnych. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Ustawienia Chrome.
 2. Otwórz menu Urządzenie.
 3. Kliknij Klawiatura.
 4. Włącz opcję „Traktuj klawisze górnego rzędu jako klawisze funkcyjne”.

Masz to! Możesz teraz używać klawiszy funkcyjnych tak, jak kiedyś.

Jest jednak jeden minus. Po włączeniu tej opcji nie będzie można używać skrótów Chromebooka z klawiszami w górnym rzędzie. Od Ciebie zależy więc, których skrótów potrzebujesz więcej.

Skróty Chromebooka mogą być przydatne do regulacji głośności lub robienia zrzutów ekranu. Z drugiej strony klawisze F są niezbędne w niektórych zawodach, szczególnie jeśli jesteś programistą lub programistą. Niestety nie możesz mieć obu jednocześnie. Dlatego będziesz musiał dokonać wyboru.

Notatka: Można to zrobić tylko w najnowszym systemie operacyjnym Chromebook. Jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś swojego systemu, zrób to teraz, a ta opcja powinna być dla Ciebie dostępna.

Najlepsze skróty do Chromebooków

Jeśli jesteś nowicjuszem na Chromebooku, być może tracisz jego pełny potencjał. Chromebook ma wiele fajnych skrótów, które pozwalają zrobić wiele rzeczy w kilka sekund. Najczęstszym sposobem aktywacji skrótu jest naciśnięcie Ctrl lub Alt, a następnie innego klawisza. Oto niektóre z najlepszych:

 1. Caps Lock – Być może zauważyłeś, że Twój Chromebook nie ma klawisza Caps Lock, tak powszechnego na innych urządzeniach. Jeśli chcesz włączyć lub wyłączyć Caps Lock, wystarczy nacisnąć jednocześnie Alt i Wyszukaj.
 2. Maksymalizuj/Minimalizuj okna – Kolejna fajna funkcja pozwala wyświetlać więcej okien w tym samym czasie i przełączać się w mgnieniu oka. Jeśli chcesz zminimalizować okno, naciśnij jednocześnie Alt i „–” (klawisz minus). Alternatywnie, jeśli chcesz zmaksymalizować okno, naciśnij klawisz Alt i „=”.
 3. Przełączaj się między kartami w Chrome – jeśli masz dużo otwartych kart, możesz łatwo przełączać się między nimi, naciskając Ctrl i cyfrę od 1 do 9. Numer 1 przeniesie Cię do pierwszej karty, numer 2 do drugiej itp.
 4. Zablokuj ekran — jeśli musisz wyjść, ale nie chcesz zamykać wszystkiego, możesz zablokować ekran. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć jednocześnie Szukaj i „L”. Twój monitor zostanie zablokowany, więc nikt inny nie będzie miał do niego dostępu. Musisz podać swoje hasło, aby je odblokować, a znajdziesz wszystko tak, jak je zostawiłeś.
 5. Pomoc — jest to przydatny skrót, gdy potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy. Po prostu naciśnij Ctrl i „?” i pojawi się okno pomocy. Możesz przeglądać pytania lub obejrzeć samouczek.

Na Chromebooku jest ponad pięćdziesiąt skrótów. Oczywiście wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz i czy używasz Chromebooka do pracy, czy po prostu surfujesz dla zabawy.

Poznaj swoją klawiaturę!

Przejście z jednego systemu na inny może być nieco stresujące. Zwłaszcza jeśli tęsknisz za funkcjami, z których korzystałeś wcześniej. Jednak klawiatura Chromebooka jest dość intuicyjna i praktyczna. Pokazaliśmy tylko niektóre z interesujących nas funkcji. Możesz teraz odkrywać i odkrywać wiele fajnych funkcji, o których istnieniu nigdy nie wiedziałeś.

Czy podoba Ci się klawiatura Chromebooka? Jak długo zajęło ci przyzwyczajenie się do tego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.