Chromebook nie akceptuje hasła – co robić

Nie możesz uzyskać dostępu do tabletu lub laptopa Chromebook bez danych logowania do poczty e-mail. Jednak Twój Chromebook może odrzucić Twój adres e-mail lub hasło i uniemożliwić Ci zalogowanie się. Możesz otrzymać szereg komunikatów o błędach z podpowiedziami, gdzie leży problem.

Chromebook nie akceptuje hasła — co robić

Na szczęście istnieją poprawki i rozwiązania dla każdego komunikatu o błędzie, który możesz otrzymać. Omówimy je jeden po drugim, a następnie zbadamy opcje odzyskiwania.

Problemy z weryfikacją hasła i konta

Jeśli nie możesz połączyć się z Chromebookiem, możesz napotkać jeden z wielu komunikatów o błędach. Są jednak trzy, które wskazują konkretnie na problemy z weryfikacją hasła i konta. Obejmują one:

 1. "Złe hasło. Spróbuj ponownie"
 2. „Nie udało się znaleźć Twojego konta Google”
 3. „Przepraszamy, nie udało się zweryfikować Twojego hasła”

Jeśli zobaczysz jeden z nich po nieudanej próbie logowania, najpierw upewnij się, że wprowadziłeś poprawną nazwę i hasło do konta Google. Wpisz ponownie oba i naciśnij Enter. Jeśli to się nie powiedzie, sprawdź, czy Chromebook jest połączony z internetem oraz czy połączenie jest silne i stabilne.

Jeśli ostatnio zmieniłeś hasło do swojego konta, możesz spróbować zalogować się za pomocą starego. Nie każdy, kto korzysta z Chromebooka, ma też konto Google. Jeśli nie, sprawdź dwa razy, czy poprawnie wpisałeś adres e-mail.

Na koniec, jeśli wszystko inne zawiedzie, przejdź do strony odzyskiwania konta Google.

Problemy z łącznością

Jeśli Twój Chromebook ma problemy z Wi-Fi, po nieudanej próbie zalogowania się może pojawić się następujący komunikat o błędzie: „Twoja nazwa użytkownika lub hasło nie mogą zostać zweryfikowane w tej bieżącej sieci”. Zasadniczo Chromebook próbuje Ci powiedzieć, że istniejąca sieć Wi-Fi nie jest wystarczająco silna ani stabilna.

Aby temu zaradzić, rozważ zresetowanie Wi-Fi Chromebooka. Oto jak to się robi.

 1. Kliknij ikonę Wi-Fi w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Kliknij suwak włączania i wyłączania, aby dezaktywować Wi-Fi.

  Wyłącz Wi-Fi

 3. Kliknij go jeszcze raz, aby aktywować Wi-Fi.
 4. Poczekaj, aż Chromebook zaloguje się do Twojej sieci i spróbuj się zalogować.

Jeśli to nie pomoże, możesz wylogować się z bieżącej sieci i zalogować się do innej. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

 1. Kliknij ikonę Wi-Fi w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Kliknij sieć na liście, w której nie jesteś zalogowany.
 3. Podaj hasło, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Jeśli nadal nie ma wyników, możesz wypróbować inne metody wymienione na tej stronie.

Konto usunięte lub wyłączone

Jeśli zobaczysz komunikat o błędzie „Twoje konto mogło zostać usunięte lub wyłączone”, jedynym rozwiązaniem jest zalogowanie się na inne konto.

Wyłączone i usunięte konta nie mogą logować się do żadnych usług Google. Zamiast powyższego komunikatu o błędzie możesz zostać przekierowany na tę stronę. Ewentualnie Google może powiadomić Cię SMS-em lub e-mailem, że konto, na które próbujesz się zalogować, jest wyłączone lub usunięte.

Możesz poprosić Google o zwrot konta. Oto jak to zrobić.

 1. Spróbuj zalogować się na wyłączone lub usunięte konto.
 2. Następnie wybierz opcję „Spróbuj przywrócić”.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcją.

Możesz też przejść do tej strony i wypełnić oficjalny formularz przywracania konta Google.

Brak uprawnień

Jeśli nie jesteś właścicielem Chromebooka, na którym próbujesz się zalogować, może pojawić się następujący komunikat o błędzie: „Przepraszamy, nie masz uprawnień do logowania”. Może się tak zdarzyć, jeśli właściciel cofnął Twoje prawa do logowania, przypadkowo lub celowo.

Brak uprawnień

Są tu tylko dwa wyjścia z kłopotów. Pierwszym z nich jest rozmowa z właścicielem urządzenia i przekonanie go, aby przyznał ci brakujące uprawnienia. Jeśli właściciela nie ma w pobliżu lub nie możesz się z nim skontaktować, możesz zalogować się jako gość. Aby to zrobić, kliknij przycisk Przeglądaj jako gość na ekranie logowania. Powinien znajdować się u dołu ekranu.

Problemy z aktywacją sieci

W rzadkich przypadkach Chromebook może nie aktywować sieci Wi-Fi przed próbą zalogowania. Jeśli podczas próby logowania pojawi się komunikat o błędzie „Zanim się zalogujesz, rozpocznij sesję gościa, aby aktywować sieć”, powinieneś zalogować się jako gość. Chromebook poprowadzi Cię następnie przez konfigurację sieci.

Jeśli komunikat pojawi się ponownie po nawiązaniu połączenia, spróbuj połączyć się z inną dostępną siecią.

Twardy reset

Niezależnie od wyświetlanego komunikatu o błędzie, zawsze możesz spróbować wykonać twardy reset. Ta prosta i skuteczna metoda rozwiązuje wiele problemów związanych z oprogramowaniem na Chromebooku. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

 1. Całkowicie wyłącz Chromebooka.
 2. Naciśnij jednocześnie przyciski zasilania i odświeżania na klawiaturze.

  Naciśnij przycisk zasilania i odśwież

 3. Przytrzymaj przycisk Odśwież, aż urządzenie uruchomi się ponownie.

Oto jak mocno zresetować tablet Chromebook.

 1. Naciśnij jednocześnie przyciski zasilania i zwiększania głośności.
 2. Trzymaj je przynajmniej przez 10 sekund.
 3. Zwolnij przyciski i poczekaj na ponowne uruchomienie urządzenia.

Niektóre urządzenia Chromebook mają specjalne procedury ponownego uruchamiania. Sprawdź sekcję „Inne sposoby” na tej stronie. Jeśli Twój model znajduje się na liście, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej jego nazwy.

Po ponownym uruchomieniu Chromebooka spróbuj ponownie się zalogować.

Nie pozostawaj w zamknięciu

Laptopy i tablety Chromebook mogą uniemożliwiać użytkownikom logowanie z powodu różnych problemów z oprogramowaniem i siecią. Jednak metody przedstawione w tym artykule powinny rozwiązać Twój problem. Jeśli nadal nie możesz się połączyć, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Google.

Czy kiedykolwiek zostałeś zablokowany na swoim Chromebooku? Jak rozwiązałeś problem? Jeśli przegapiliśmy dobrą metodę rozwiązywania problemów, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.