Chromebook nie łączy się z drukarką — jak to naprawić

Drukarki przeszły długą drogę od drogich i skomplikowanych urządzeń do usprawnionych i niedrogich akcesoriów, które ma prawie każdy właściciel komputera. Jednak o ile dobrze jest kupić drukarkę i ją rozpakować, niepodłączenie jej do Chromebooka może być dość rozczarowujące. Jest jednak kilka rzeczy, których możesz spróbować. Sprawdźmy je.

Chromebook nie łączy się z drukarką — jak to naprawić

Podłącz drukarkę do Internetu

W dzisiejszych czasach nawet drukarki mogą łączyć się z Internetem. Jeśli Twój może połączyć się z siecią przewodową lub bezprzewodową, ważne jest, aby zrobić to najpierw.

 1. Włącz drukarkę.
 2. Podłącz go do sieci domowej.

  Uwaga: zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki, aby dowiedzieć się, jak podłączyć ją do Internetu.

 3. Zaloguj się do Chromebooka i podłącz go do tej samej sieci, co drukarka. W przeciwnym razie nie będziesz mógł ich połączyć.
 4. Następnie kliknij godzinę w prawym dolnym rogu ekranu.
 5. Pojawi się okno. Wybierz Ustawienia. Znajdują się w górnej części okna i są reprezentowane przez ikonę koła zębatego.
 6. Przewiń w dół i wybierz „Zaawansowane”.
 7. To rozszerzy ustawienia. Znajdź sekcję „Drukowanie” i przejdź do „Drukarki”.
 8. Kliknij przycisk „Dodaj drukarkę”.
 9. Znajdź swoją drukarkę na liście urządzeń i kliknij przycisk „Dodaj”.

Jeśli drukarka nie może połączyć się z Wi-Fi, ale sieć działa prawidłowo, spróbuj wyłączyć i ponownie włączyć drukarkę. Możesz też spróbować ponownie zresetować sieć bezprzewodową.

połącz się z drukarką

Podłącz drukarkę bez Internetu

Jeśli chcesz podłączyć drukarkę do Chromebooka bez korzystania z Internetu, możesz pominąć krok, w którym łączysz ją z siecią domową. Zacznij od kliknięcia godziny na ekranie Chromebooka i postępuj zgodnie z metodą opisaną w poprzedniej sekcji.

 1. Zaloguj się do Chromebooka, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i kliknij godzinę w prawym dolnym rogu ekranu.
 2. Otwórz Ustawienia.
 3. Kliknij przycisk „Zaawansowane”, aby je rozwinąć.
 4. W sekcji „Drukowanie” wybierz „Drukarki”.
 5. Kliknij przycisk „Dodaj drukarki w pobliżu”, aby szybko dodać drukarkę. Jeśli nie widzisz swojej drukarki na liście, wybierz „Dodaj ręcznie”.
 6. Wpisz wymagane informacje o drukarce: nadaj drukarce nazwę i wpisz jej adres IP w polu „Adres”. Najpopularniejszym protokołem jest „IPP”, więc najpierw spróbuj z tym. Zazwyczaj kolejka to „ipp/print”.
 7. Na koniec kliknij „Dodaj”.
 8. Jeśli Twój Chromebook nie obsługuje drukarki, wykonaj czynności opisane w plikach PPD i konfiguracji drukarki. Chromebook poprosi o wybranie producenta i numeru modelu drukarki. Informacje te znajdują się na etykiecie drukarki lub w instrukcji obsługi.
 9. Jeśli Twoja drukarka nie jest w pełni obsługiwana, możesz skorzystać z trasy konfiguracji zaawansowanej. Przeglądaj informacje o drukarce pod kątem „emulacji” lub „języka drukarki”. Następnie wybierz opcję „Ogólny”. Na koniec kliknij przycisk „Dodaj”.

Uwaga: Jeśli problem będzie się powtarzał, znajdź plik PostScript Printer Description (PPD). Wykonując poprzednie kroki, zobaczysz opcję "Lub określ PPD drukarki" i pole obok niej. Tutaj znajduje się przycisk „Przeglądaj”. Kliknij go, znajdź odpowiedni plik PPD i wybierz „Otwórz”.

Zaktualizuj swojego Chromebooka

Twój Chromebook może odmówić współpracy, ponieważ od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś systemu operacyjnego.

Jeśli Twój Chromebook jest ustawiony na automatyczne pobieranie aktualizacji, w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się powiadomienie „Aktualizuj”, a po nim strzałka skierowana w górę. Kliknij go i wybierz „Uruchom ponownie, aby zaktualizować”, aby zakończyć proces instalacji. Twój Chromebook uruchomi się ponownie.

Sprawdź ręcznie aktualizacje

 1. Kliknij na czas i wejdź w Ustawienia.
 2. Kliknij trzy poziome linie w lewym górnym rogu.
 3. Wybierz „Informacje o systemie operacyjnym Chrome”.
 4. Wybierz „Sprawdź aktualizacje”. Jeśli aktualizacja jest dostępna, rozpocznie się ona automatycznie.
 5. Przycisk „Uruchom ponownie” pojawi się w miejscu poprzedniego przycisku po zainstalowaniu aktualizacji. Kliknij go, aby zakończyć proces instalacji i ponownie uruchomić Chromebooka.

Problemy z podłączoną drukarką

Jeśli udało Ci się podłączyć drukarkę, ale nadal nie działa tak, jak powinna, możesz spróbować jeszcze jednej rzeczy.

 1. W prawym dolnym rogu ekranu kliknij godzinę.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia.
 3. Przewiń w dół i wybierz „Zaawansowane”.
 4. Przejdź do sekcji „Drukowanie” i wybierz „Drukarki”.
 5. Poszukaj nazwy drukarki i kliknij przycisk „Więcej” (trzy kropki). Stamtąd wybierz "Edytuj".
 6. Sprawdź, czy nie popełniłeś błędu w jakiejkolwiek części informacji o drukarce. Jeśli nie ma żadnych literówek, wyjmij drukarkę i dodaj ją ponownie. Aby to zrobić, kliknij „Więcej” i wybierz „Usuń”.
 7. Następnie skonfiguruj go ponownie.

Drukowanie strony

Jeśli udało Ci się podłączyć drukarkę, jedyne, co pozostaje, to ją przetestować. Odbywa się to poprzez wydrukowanie pierwszej strony.

 1. Naciśnij Ctrl + P podczas przeglądania dokumentu.
 2. Poszukaj sekcji „Miejsce docelowe” i kliknij przycisk strzałki w dół obok niej.
 3. Wybierz „Zobacz więcej…”
 4. Wybierz swoją drukarkę. Jeśli nie pojawi się na liście drukarek, kliknij "Zarządzaj".
 5. Na koniec kliknij przycisk „Drukuj”.

  drukarka

Przygotuj swój papier

Jeśli Twój Chromebook nie może połączyć się z drukarką, nie martw się, istnieje wiele rozwiązań. Upewnij się, że stosujesz je kolejno. Jeśli nic nie działa, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do producenta drukarki.

Jak radzi sobie twoja drukarka? Może znasz metodę, którą przegapiliśmy? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.