Chromecast miga na czerwono – co robić

Chromecast to tanie i wygodne urządzenie do strumieniowego przesyłania muzyki i plików wideo za pośrednictwem aplikacji mobilnych i internetowych. Obecnie istnieją trzy generacje Chromecasta, ale ponieważ jest to wciąż nowe urządzenie, użytkownicy mogą napotkać drobne problemy.

Chromecast miga na czerwono – co robić

Zanim zdecydujesz, że ten mały klucz nie jest dla Ciebie, upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie możliwe przyczyny problemu. Przez większość czasu użytkownicy doświadczają ciągłego migania czerwonego światła urządzenia. Powinno to sygnalizować problem z Chromecastem lub połączeniem.

Co oznacza migające czerwone światło?

Każda generacja Chromecasta ma inne sygnały dla różnych rodzajów problemów. Pierwsza generacja Chromecasta ma białe i czerwone sygnały, a druga i trzecia mają białe i pomarańczowe światła. Jeśli Twój Chromecast miga na czerwono, oznacza to, że masz Chromecasta pierwszej generacji.

Istnieją cztery możliwe scenariusze:

 • Jeśli Chromecast miga na czerwono i widać, że aktualizuje się w tle, wszystko jest w porządku. Nie należy odłączać urządzenia ani próbować go używać, dopóki wszystko się nie skończy.
 • Jeśli miga na czerwono, a ekran wydaje się być w porządku, problem mógł wystąpić podczas instalowania aktualizacji.
 • Jeśli miga na czerwono, a ekran jest czarny, oznacza to, że wystąpił błąd. Może być konieczne zresetowanie urządzenia.
 • Jeśli świeci się na czerwono (nie miga), może to oznaczać również błąd urządzenia, mimo że ekran działa normalnie. Może być konieczne ponowne uruchomienie urządzenia.

Pojawienie się migającego czerwonego światła w dowolnej formie na Twoim Chromecaście może być niepokojące. W większości przypadków jednak możesz ręcznie naprawić wszelkie problemy.

Jak to zatrzymać?

Możesz wypróbować różne metody, aby zatrzymać miganie. Czasami wystarczy zwykły restart. Innym razem może być konieczne wykonanie pełnego resetu do ustawień fabrycznych.

Oto jak spróbować go zatrzymać.

Unikanie HDCP

Czasami problemem może być protokół HDCP (High-Bandwidth Digital Connection Protocol), który zapobiega odtwarzaniu dźwięku i/lub wideo na nieautoryzowanych urządzeniach. Ten protokół może czasami zakłócać działanie Chromecasta.

Oto, co możesz zrobić, aby sprawdzić, czy tak jest:

 1. Spróbuj podłączyć Chromecasta do innego urządzenia. Nie wszystkie urządzenia mają HDCP, więc możesz sprawdzić z pierwszej ręki, czy to jest przyczyną błędu.
 2. Spróbuj podłączyć Chromecasta do innego portu HDMI.
 3. Możesz także użyć przedłużacza HDMI, aby ominąć ten problem.

W internecie krążą opinie, że przejście na kabel USB wyższej jakości może rozwiązać problem z portem USB.

Ponowne uruchamianie urządzenia

Istnieją dwa sposoby ponownego uruchomienia urządzenia. Możesz wykonać normalne ponowne uruchomienie lub przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli zdecydujesz się na przywrócenie ustawień fabrycznych, pamiętaj, że spowoduje to usunięcie wszystkich ustawień, preferencji i innych zapisanych danych.

Normalny restart

Normalne ponowne uruchomienie spowoduje ponowne uruchomienie urządzenia i wznowienie od miejsca, w którym zostało przerwane.

Aby ponownie uruchomić urządzenie:

 1. Wyłącz telewizor i odłącz go od źródła zasilania.
 2. Odłącz Chromecasta od portu HDMI i gniazdka ściennego.
 3. Ponownie włącz telewizor.
 4. Podłącz Chromecasta do źródła zasilania, ale nie do telewizora.
 5. Poczekaj pół minuty.
 6. Podłącz Chromecasta do portu HDMI.
 7. Zmień telewizor na wejście HDMI (ten sam port, co Chromecast).

Jeśli po raz pierwszy spotkałeś się z migającym czerwonym światłem i to na stałe rozwiązuje problem, to świetnie. Jeśli czerwone światło pojawi się ponownie, może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych.

Ponowne uruchomienie fabryczne

Przywracanie ustawień fabrycznych przywraca Chromecasta z powrotem do jego podstawowych preferencji.

Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Google Home.
 2. Wybierz urządzenie, które chcesz ponownie uruchomić w menu i dotknij go.
 3. W prawym górnym rogu naciśnij ikonę „Ustawienia”.
 4. Następnie dotknij „Więcej” (trzy pionowe kropki).
 5. Naciśnij „Uruchom ponownie”.

Twardy reset

reset Chromecasta

Każde urządzenie Chromecast ma wbudowany przycisk do ręcznego resetowania. Gdy jest podłączony do telewizora, należy nacisnąć przycisk i przytrzymać go przez około 30 sekund. Białe światło powinno zacząć migać, a ekran telewizora powinien stać się czarny. Oznacza to, że rozpoczął się reset.

Jeśli używasz Chromecasta na PC

Jeśli na komputerze jest zainstalowany Chromecast pierwszej generacji, możesz przywrócić ustawienia fabryczne w aplikacji internetowej Chromecast.

Logo Chromecasta
 1. Otwórz aplikację internetową Chromecast.
 2. Po otwarciu okna kliknij „Ustawienia”.
 3. Kliknij przycisk „Przywracanie ustawień fabrycznych” w dolnej części okna.
 4. Pojawi się ostrzeżenie. Jeśli chcesz kontynuować, po prostu naciśnij „Resetuj”.

Resetowanie Chromecasta

Często Zadawane Pytania

Jak naprawić Chromecasta, jeśli nie zaktualizował się prawidłowo?

Jak wspomniano powyżej, migające czerwone światło oznacza, że ​​Twój Chromecast się aktualizuje. Aktualizacje pojawiają się, gdy twórcy oprogramowania próbują naprawić błędy i ulepszyć protokół bezpieczeństwa. Jeśli Chromecast nadal miga na czerwono dłużej niż zwykle (ponad dziesięć minut), wypróbuj jedną z powyższych metod, aby go ponownie uruchomić.

Jeśli zrestartowałeś urządzenie, ale nadal nie dokończy ono aktualizacji, użyj aplikacji Google Home, aby sprawdzić połączenie Wi-Fi. Zakłócenie połączenia może oznaczać, że połączenie internetowe uniemożliwia pomyślną aktualizację.

Mój Chromecast nie łączy się z internetem. Co się dzieje?

Twój Chromecast jest tak prostym urządzeniem, że jego rozwiązywanie może być trudne. Ponieważ jest sparowany z aplikacją Google Home na smartfonie, upewnij się, że oba urządzenia są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Najpierw przejdź do ustawień w telefonie (lub tablecie) i kliknij ikonę WiFi. Sprawdź zarówno nazwę połączenia Wi-Fi, jak i pasmo (2,4 Ghz lub 5 Ghz).

Następnie przejdź do aplikacji Google Home i dotknij swojego Chromecasta (jeśli się nie pojawi, wyszukaj nowe urządzenie i kliknij Chromecasta z listy dostępnych urządzeń).

Jeśli używasz routera Nighthawk, może być konieczne wyłączenie kontroli dostępu, a następnie przejdź do ustawień gościa w aplikacji Google Home i włącz opcję „Pozwól gościom widzieć się nawzajem i uzyskiwać dostęp do mojej sieci lokalnej”.

Na koniec upewnij się, że aplikacja Google Home jest aktualna, a Twój internet działa poprawnie na innych urządzeniach.

Co zrobić, jeśli nic nie rozwiąże problemu

Jeśli wszystko jest w porządku i udało Ci się rozwiązać problem, ciesz się transmisją strumieniową!

Ale jeśli migające czerwone światło nie zniknie po wypróbowaniu wszystkich metod opisanych w tym artykule, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Google. Wyjaśnij szczegóły swojego problemu i poproś o pomoc.