Jak wyświetlać swoje zdjęcia na telewizorze za pomocą Chromecasta

Google Chromecast jest jednym z najtańszych obecnie dostępnych urządzeń do strumieniowego przesyłania multimediów. Muszę przyznać, że po niedawnym zdobyciu jednego z nich jestem pod wrażeniem. Bycie gadżetem i specjalistą od technologii nie jest warunkiem korzystania z tego małego klejnotu. Z Chromecastem można zrobić tak wiele; rozwala mi mózg.

Jak wyświetlać swoje zdjęcia na telewizorze za pomocą Chromecasta

Chromecast jest zdecydowanie najłatwiejszym i najbardziej zróżnicowanym urządzeniem do strumieniowego przesyłania multimediów, z jakim się spotkałem. Za cenę 35 USD i różnorodność zastosowań nie będziesz rozczarowany zakupem.

Oczywiście wszystkie aplikacje Google współpracują z Google Chromecast. Pełną listę kompatybilnych aplikacji do pobrania można również znaleźć tutaj. Mają wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić sobie rozrywkę i zajęcie przez wiele godzin. Oglądaj telewizję, filmy lub sport; posłuchać muzyki; grać w gry . . . i lista jest długa. Już jestem uzależniony – a ty też będziesz.

Chociaż jest wiele rzeczy, które możesz zrobić z Google Chromecastem, ten post będzie jedynie samouczkiem na temat korzystania z Chromecasta do przeglądania zdjęć na telewizorze.

Wyświetlaj zdjęcia na telewizorze z przeglądarki Chrome na swoim komputerze

Upewnij się, że komputer i Google Chromecast są w tej samej sieci Wi-Fi, jeśli masz więcej niż jedną. Większość domów ma połączenie Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz. Sugeruję połączenie 5 GHz, aby uzyskać najlepszą wydajność.

  1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome na swoim komputerze i zainstaluj rozszerzenie Google Cast ze sklepu Chrome Web Store.Rozszerzenie Google Cast
  2. Zaloguj się na swoje konto Google w przeglądarce Chrome. Kliknij ikonę Google Apps i wybierz aplikację Zdjęcia.Zdjęcia Google
  3. Wybierz ikonę Google Cast i wybierz urządzenie Chromecast. Boom — jesteś połączony.

Wybór Chromecasta

  • Jeśli masz otwartych więcej niż jedną kartę w przeglądarce Chrome, wybierz „Prześlij tę kartę”.

Twój telewizor powinien teraz wyświetlać kartę Zdjęcia Google z Chrome na telewizorze za pośrednictwem Chromecasta. Widzisz, to było łatwe, prawda? Teraz przeglądaj swoje zdjęcia w wolnym czasie.

Przejdźmy do drugiego sposobu, w jaki możesz wykorzystać Google Chromecast do wyświetlania zdjęć na telewizorze.

Wyświetlaj zdjęcia na telewizorze z telefonu komórkowego (iPhone lub Android)

Musisz mieć zainstalowaną aplikację Zdjęcia Google. Nie masz tego? Nie ma problemu — przejdź do Google Play lub Apple App Store i pobierz aplikację Zdjęcia Google na swój telefon.

  1. Otwórz aplikację Zdjęcia Google na smartfonie z systemem Android lub Apple.Aplikacja Zdjęcia Google
  2. Kliknij ikonę przesyłania Chromecasta, aby połączyć się z urządzeniem Chromecast.Podłącz urządzenie
  • Zacznij przewijać zdjęcia w telefonie, a zobaczysz je również na ekranie telewizora.
  • Kiedy będziesz gotowy do odłączenia telefonu od Chromecasta, po prostu dotknij ikony przesyłania jeszcze raz i dotknij "Odłącz".Odłącz urządzenie

To wszystko — dwa wygodne sposoby udostępniania lub po prostu oglądania zdjęć na telewizorze za pomocą Google Chromecast.