Źródło Chromecasta nie jest obsługiwane? Spróbuj tego!

Nowoczesne telewizory smart TV pozwalają na bezproblemową integrację z różnymi urządzeniami zewnętrznymi, umożliwiając rozrywkę na różne sposoby. Jedną z popularnych opcji jest przesyłanie filmów na telewizor bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Możesz nawet przesyłać treści z komputera stacjonarnego.

Źródło Chromecasta nie jest obsługiwane? Spróbuj tego!

Jeśli Twój telewizor nie obsługuje tej funkcji, możesz użyć urządzeń do przesyłania strumieniowego, aby nawiązać to połączenie. Jednym z takich urządzeń jest Chromecast firmy Google. Wyposażony w wiele aplikacji do przesyłania strumieniowego, możesz go używać do przesyłania treści nawet z przeglądarki Google Chrome. Niestety czasami Chromecast może nie być w stanie wykryć źródła, z którego próbujesz skorzystać.

Źródło ChromeCast nie jest obsługiwane

W tym artykule omówimy kilka sprawdzonych wskazówek, jak przejść przez błąd „Źródło nieobsługiwane”, który często pojawia się podczas próby dublowania jednego urządzenia na drugim.

Źródło nieobsługiwane

Może być wiele powodów, dla których nie możesz przesyłać na telewizor przez Chromecasta. W aplikacji, z której korzystasz, może wystąpić sporadyczny błąd. Twoje połączenie internetowe może w danym momencie nie przesyłać wystarczającej przepustowości.

A może coś jest nie tak z ustawieniami urządzenia mobilnego, routera lub sieci Wi-Fi, z którą jesteś połączony. Bez względu na przyczynę, postępuj zgodnie z poradami dotyczącymi rozwiązywania problemów przedstawionymi w poniższych sekcjach.

Uruchom ponownie sprzęt

W przypadku urządzeń inteligentnych prosty restart może pomóc w przywróceniu niektórych funkcji. Co więcej, możesz chcieć je całkowicie wyłączyć, odczekać chwilę, a następnie uruchomić je ponownie. W ten sposób wszystkie procesy w tle rozpoczną się od nowa, potencjalnie usuwając wszelkie awarie, o których nawet nie wiesz.

  1. Wyłącz telewizor.
  2. Teraz odłącz Google Chromecast od telewizora.
  3. Następnie wyłącz modem internetowy i router Wi-Fi. Jeśli używasz modemu ze zintegrowanym routerem Wi-Fi, będziesz mieć o jedno urządzenie mniej do ponownego uruchomienia.
  4. Poczekaj pół minuty.
  5. Teraz włącz modem. Niech robi całą swoją magię startową przez co najmniej minutę lub dwie.
  6. Następnie możesz włączyć router Wi-Fi. Ponownie odczekaj do dwóch minut, aż ustabilizuje połączenie z routerem i innymi urządzeniami, które obsługuje.
  7. Włącz telewizor i poczekaj około 20 sekund.
  8. Teraz podłącz Chromecasta do telewizora.
  9. Chromecast zostanie teraz zainicjowany, więc ponownie odczekaj 20-30 sekund, aż nawiąże wszystkie połączenia.

Gdy wszystkie urządzenia są online i gotowe do pracy, spróbuj przesłać tę samą zawartość, z którą miałeś problem. W ten sposób dowiesz się, czy restart załatwił sprawę. Jeśli nie, możesz wypróbować następujące sugestie.

Sprawdź sieci Wi-Fi

Ponieważ niektóre routery Wi-Fi mają możliwość jednoczesnego tworzenia kilku sieci Wi-Fi, warto sprawdzić, z której sieci korzystają Twoje urządzenia. Na przykład router może mieć dwie działające jednocześnie sieci — „Dom 1” i „Dom 2”. Jeśli Twój Chromecast jest podłączony do "Dom 1", a Twój telefon korzysta z sieci "Dom 2", nie będą mogli się znaleźć. Chociaż oba używają tego samego routera fizycznego, w rzeczywistości znajdują się w dwóch zupełnie różnych sieciach, które nie mogą się ze sobą komunikować.

Aby upewnić się, że wszystkie urządzenia są w tym samym Wi-Fi, sprawdź odpowiednie ustawienia Wi-Fi i poszukaj nazwy sieci, z której aktualnie korzystają. Jeśli korzystają z różnych sieci Wi-Fi, po prostu przełącz je na to, z którym jest połączony Twój Chromecast.

Sprawdź aplikację, której używasz do przesyłania

W zależności od aplikacji używanej do przesyłania może w tej chwili nie działać prawidłowo. W takim przypadku najlepiej zrestartować samą aplikację. Jeśli próbujesz przesyłać z laptopa lub komputera stacjonarnego, po prostu zamknij problematyczną aplikację i uruchom ją ponownie.

Źródło ChromeCast

Jeśli przesyłasz ze smartfona lub tabletu z Androidem, uruchom ponownie aplikację za pomocą „Menedżera aplikacji”. Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że jeśli aplikacja nie przechowuje ustawień użytkownika online, ta akcja może przywrócić wartości domyślne. Ponadto, gdy skończysz, może być konieczne ponowne zalogowanie się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających, więc upewnij się, że wiesz, jakie one są.

  1. Otwórz folder „Aplikacje”.
  2. Stuknij ikonę „Ustawienia”.
  3. Teraz musisz otworzyć „Menedżera aplikacji”. W zależności od używanej wersji Androida postępuj zgodnie z jedną z tych ścieżek:
    1. Starsze wersje – dotknij zakładki „Ogólne”, a następnie „Menedżer aplikacji”.
    2. Nowsze wersje – przewiń w dół do „Menedżera aplikacji” lub „Aplikacji”. Jeśli znalazłeś opcję "Aplikacje", po jej dotknięciu powinieneś zobaczyć "Menedżer aplikacji" wśród dostępnych opcji.
  4. Teraz przewiń w dół do aplikacji, z którą miałeś problemy z przesyłaniem na telewizor. Gdy znajdziesz aplikację, dotknij jej.
  5. W menu aplikacji dotknij "Wymuś zatrzymanie".
  6. W sekcji „Pamięć” dotknij „Wyczyść dane”.
  7. W sekcji „Pamięć podręczna” dotknij „Wyczyść pamięć podręczną”.
  8. Teraz wróć do ekranu głównego i uruchom ponownie aplikację.

Powinno to rozwiązać wszelkie problemy wynikające z niestabilności aplikacji. Jeśli przesyłasz bezpośrednio z przeglądarki Chrome i nadal masz problemy z komunikatem „Źródło nieobsługiwane”, wypróbuj poniższą sugestię.

Włącz dublowanie w Chrome

Jeśli nie możesz przesyłać strumieniowo do Chromecasta za pomocą przeglądarki Chrome na laptopie lub komputerze stacjonarnym, upewnij się, że opcja dublowania Chrome jest włączona. Jeśli Chrome otrzymał ostatnią aktualizację, mogło to spowodować domyślnie wyłączenie usług dublowania. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj poniższe czynności:

  1. Otwórz przeglądarkę Chrome na swoim laptopie/komputerze.
  2. Wpisz „chrome://flags” w pasku adresu przeglądarki.
  3. Naciśnij Ctrl+F na klawiaturze, aby wyświetlić pole „Znajdź”.
  4. Wpisz „Odbicie lustrzane”.
  5. Teraz powinieneś zobaczyć sekcję „Usługa dublowania”.
  6. Z rozwijanego menu po prawej stronie wybierz "Włącz".
  7. Zamknij Chrome i uruchom go ponownie.

Jeśli dublowanie było powodem, dla którego nie można było przesyłać z przeglądarki Chrome, powinno to zdecydowanie rozwiązać problem.

Inne rzeczy do wypróbowania

Jeśli próby przesyłania nadal się nie powiodą, przed skontaktowaniem się z zespołem pomocy technicznej należy wypróbować kilka innych rzeczy.

Jeśli korzystasz z systemu Windows, niektórzy użytkownicy uznali za pomocne wyłączenie programu Windows Defender. Chociaż nie chcesz narażać komputera na wirusy, program Windows Defender może powodować problemy między komputerem a Chromecastem.

Inni użytkownicy stwierdzili, że musieli ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę. Chociaż nie byliśmy w stanie odtworzyć tej poprawki, warto spróbować, jeśli nic innego nie działa.

Kolejną ostatnią deską ratunku jest przywrócenie ustawień fabrycznych Chromecasta. Możesz to zrobić w aplikacji Home na swoim urządzeniu mobilnym. Tylko uważaj, wszelkie zapisane dane lub ustawienia zostaną usunięte i będziesz musiał zacząć od nowa.

Chromecasting jest świetny!

Przesyłanie strumieniowe do telewizora z dowolnego urządzenia zewnętrznego to naprawdę świetny sposób na słuchanie muzyki lub przeglądanie filmów w YouTube. Dzięki Chromecastowi możesz to zrobić, nawet jeśli Twój telewizor domyślnie nie obsługuje tej opcji. Następnym razem, gdy Twoi znajomi przyjdą z wizytą, możesz pozwolić im dodać ulubione utwory do telewizyjnej listy odtwarzania bezpośrednio ze swoich smartfonów.

Udało Ci się rozwiązać problemy z castingiem? Jaka była przyczyna problemu? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.