Chrome zawiesza się podczas oglądania filmów z YouTube – co robić

Co możesz zrobić, jeśli Chrome zawiesza się podczas oglądania filmów z YouTube? Ten problem dotyczy nie tylko YouTube. Może się to również zdarzyć w filmach z innych witryn. Może to być tak proste, jak zacinanie się, zanim odtwarzanie zostanie wznowione do wielosekundowej pauzy przed ponownym odtworzeniem wideo. Chociaż jest to drobny problem, może być niesamowicie denerwujący.

Chrome zawiesza się podczas oglądania filmów z YouTube — co robić

Większość z nas cały czas ogląda filmy online, więc każde spowolnienie lub przerwa w odtwarzaniu będzie dużym problemem. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Wiele zależy od tego, co dzieje się nie tak, więc jak zwykle w przypadku tego rodzaju rzeczy, warto wykonać wszystkie te kroki w kolejności i zatrzymać się, gdy zostanie to naprawione.

Chrome zawiesza się podczas oglądania filmów na YouTube

Zamrożenie lub jąkanie może wystąpić w różnych sytuacjach. Czasami jest to odtwarzanie na pełnym ekranie, które zatrzymuje się lub nie jest odtwarzane. Innym razem może to być standardowe okno YouTube, które ciągle się zawiesza. Odtwarzanie może się zacinać podczas odtwarzania i może nie mieć nic wspólnego z połączeniem internetowym.

Oto kilka rzeczy, które można rozwiązać, aby naprawić zawieszanie się Chrome podczas oglądania filmów z YouTube. Lub jakikolwiek film w tej sprawie.

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

Na papierze, jeśli masz przyzwoitą kartę graficzną, korzystanie z akceleracji sprzętowej powinno być dobrą rzeczą. Nie zawsze tak jest i może faktycznie pogorszyć twoje wrażenia. Spróbuj go wyłączyć, aby zobaczyć, czy to pomaga.

 1. Otwórz Chrome i użyj menu ustawień z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz Ustawienia, przewiń w dół do Ustawienia zaawansowane i wybierz je.

 3. Przewiń do opcji System i wyłącz opcję Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna.

 4. Przetestuj ponownie za pomocą filmu.

Pozostaw menu ustawień otwarte przez minutę, ponieważ będziemy go potrzebować ponownie, jeśli to nie zadziała. Jeśli filmy nadal się zacinają, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną i pliki cookie.

Wyczyść pamięć podręczną i pliki cookie w Chrome

Nie mam pojęcia, dlaczego to może działać, ale widziałem z pierwszej ręki, że to działa. Ponieważ jest to prosta poprawka, równie dobrze możemy spróbować.

 1. Przewiń do Prywatność i bezpieczeństwo w Ustawieniach w Chrome.

 2. Wybierz Wyczyść dane przeglądania.

 3. Wybierz Cały czas i wybierz Wyczyść dane.

 4. Przetestuj ponownie w YouTube.

Jeśli to działa, świetnie, jeśli nie przechodzi do następnej poprawki.

Sprawdź swoje rozszerzenia do Chrome

Wiadomo, że niektóre rozszerzenia Chrome spowalniają przeglądarkę lub przerywają jej normalne użytkowanie. Może warto je sprawdzić. W Rozszerzeniach wyłącz jedno rozszerzenie na raz, przetestuj ponownie w YouTube, wypłucz i powtarzaj, aż przetestujesz je wszystkie lub znajdziesz to, które spowalnia działanie.

 1. Wpisz „chrome://extensions” w nowej karcie lub użyj Menu, Więcej narzędzi, Rozszerzeń.

 2. Użyj przełącznika w lewym dolnym rogu każdego pola rozszerzenia, aby włączyć lub wyłączyć.

 3. Przetestuj ponownie po wyłączeniu poszczególnych rozszerzeń, aby wyizolować te, które mogą blokować Twoje filmy.

Czasami, podczas próby przyspieszenia Chrome, możesz przypadkowo wyłączyć JavaScript. Upewnij się, że tak nie jest, ponieważ wyłączenie JavaScriptu może siać spustoszenie w Twoich doświadczeniach z YouTube.

Zresetuj Chrome

Zresetowanie Chrome przywraca wszystkie opcje do wartości domyślnych. Jeśli dostosowanie zakłóca odtwarzanie wideo, powinno to naprawić. Oznacza to, że po wykonaniu tej czynności będziesz musiał skonfigurować go zgodnie z własnymi upodobaniami.

 1. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu Chrome.

 2. Wybierz Ustawienia i przewiń w dół do Ustawienia zaawansowane i wybierz je.

 3. Wybierz Resetuj ustawienia i Resetuj.

 4. Ponownie przetestuj film, aby zobaczyć, co się stanie.

Użyj narzędzia do resetowania Chrome

Chociaż już sprawdziłeś, czy nie ma błędnych rozszerzeń i zresetowałeś, aby usunąć wszelkie dostosowania, które zakłócają filmy z YouTube, istnieje inna opcja. Narzędzie do resetowania Chrome. Służy to głównie do usuwania złośliwego oprogramowania lub poważnych błędów w przeglądarce, ale najwyraźniej działa również w przypadku zamrażania wideo.

 1. Otwórz Chrome i wybierz trzy kropki, a następnie Ustawienia.

 2. Wybierz Ustawienia i przewiń w dół do Ustawienia zaawansowane i wybierz je.

 3. W obszarze Resetuj i wyczyść wybierz opcję Wyczyść komputer.

 4. Wybierz Znajdź.

To narzędzie będzie szukać kodu, złośliwego oprogramowania lub innego, które może zakłócać działanie Chrome.

Zainstaluj ponownie Chrome

Jeśli resetowanie nie działa, główną opcją jest ponowna instalacja Chrome. Jest to opcja nuklearna, ale jeśli występuje uszkodzenie pliku lub ustawienie powodujące zamrożenie, powinno to naprawić.

 1. Odinstaluj Chrome z menu dezinstalacji systemu.

 2. Pobierz nową kopię Chrome z Google i zainstaluj ją.

 3. Przetestuj ponownie swój film.

Zaktualizuj wszystko

Jeśli żaden z tych kroków nie zadziała, aby zatrzymać Chrome zawieszanie się podczas oglądania filmów z YouTube, możesz spróbować zaktualizować sterowniki grafiki i dźwięku. Stare sterowniki wpływające na odtwarzanie wideo są mało prawdopodobne, ale biorąc pod uwagę, że wypróbowaliśmy wszystko inne, a nowe sterowniki przynoszą korzyści całemu komputerowi, warto spróbować.

Jeśli to nie zapobiegnie zawieszaniu się Chrome podczas oglądania filmów z YouTube, być może trzeba będzie wypróbować inną przeglądarkę!