Jak korzystać z VPN z Chromecastem [sierpień 2021]

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Internecie, nic nie działa lepiej niż VPN. Chociaż nie są one bezbłędne, VPN pomagają zachować ochronę, anonimowo kierując ruch przez serwery na całym świecie, aby Twoje ślady zniknęły. Niezależnie od tego, czy po prostu próbujesz uniknąć śledzenia przez reklamodawców, czy chcesz zmienić swoją lokalizację, aby przesyłać strumieniowo filmy Netflix spoza regionu, korzystanie z VPN podczas przeglądania Internetu jest oczywiste.

Oczywiście VPN nic ci nie da, jeśli zostawiasz okruchy chleba, które prowadzą prosto do twoich drzwi. Dokładnie to może się zdarzyć, jeśli użyjesz Chromecasta bez odpowiedniego zasięgu VPN. Możesz mieć swoją sieć VPN działającą na urządzeniu mobilnym, ale w chwili, gdy przesyłasz do telewizora na wieczór filmowy, ryzykujesz, że zostaniesz ponownie śledzony. Czy istnieje sposób na korzystanie z VPN z Chromecastem, czy jesteś skazany na złapanie bez względu na wszystko?

Jak podłączyć Chromecasta do VPN

Ta sekcja pokaże, jak podłączyć Chromecasta do VPN. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że aby to zrobić, musisz skonfigurować router lub sieć wirtualną na komputerze PC lub Mac. Poniżej wyjaśnimy, jak to zrobić.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Będziesz także musiał pobrać i skonfigurować aplikację Google Home na urządzeniu z systemem iOS lub Android. Po skonfigurowaniu musisz podłączyć Chromecasta do gniazdka ściennego i ekranu, z którym będziesz go używać. Następnie możesz wykonać te czynności, aby połączyć Chromecasta z VPN.

Notatka: Używamy sieci wirtualnej do połączenia naszego Chromecasta z naszą siecią VPN.

 1. Otwórz aplikację Google Home i wybierz urządzenie Chromecast, z którym pracujesz.
 2. Następnie pod Połącz Chromecasta z Wi-Fi, wybierz skonfigurowaną sieć VPN.

Korzystanie z VPN ze standardowymi Chromecastami

Oczywiście Twój Chromecast do prawidłowego działania wymaga połączenia internetowego działającego bezpośrednio w sieci domowej, aby umożliwić przesyłanie filmów, programów i muzyki z telefonu. W przeciwieństwie do urządzeń takich jak Amazon Fire Stick czy Apple TV, Google Chromecast nie uruchamia dedykowanych aplikacji (a przynajmniej nie używał ich – więcej na ten temat na końcu tego artykułu), więc nie ma możliwości zainstalowania aplikacji VPN na Twoim urządzeniu.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Podobnie nie ma sposobu, aby zagłębić się w ustawienia Chromecasta, aby zmienić jego ustawienia sieciowe tak, jakby był smartfonem, co oznacza, że ​​​​możesz nie mieć szczęścia.

A przynajmniej byłbyś, gdyby VPN nie były elastyczne. Chociaż nie możesz zainstalować VPN bezpośrednio na swoim urządzeniu, ty Móc skonfiguruj swoją sieć VPN, aby działała natywnie z routerem, przenosząc cały ruch w sieci domowej za pośrednictwem sieci VPN. Nie jest to tak proste, jak instalacja VPN na komputerze lub smartfonie, ale jeśli masz czas, naprawdę warto zabezpieczyć całą sieć.

Routery VPN

Możesz skonfigurować wirtualny router na komputerze z systemem Windows lub Mac, ale jeśli masz router z obsługą VPN, jest on bezpieczniejszy i łatwiejszy w użyciu. Domyślnie przekierowywanie całego ruchu internetowego przez router oznacza brak konfiguracji na komputerach, telefonach lub urządzeniach IoT w domu. Nie musisz instalować oprogramowania VPN i nie musisz pamiętać o jego włączeniu.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jeśli nie masz routera obsługującego VPN (i prawdopodobnie masz, ponieważ konfiguracja VPN jest w większości oparta na oprogramowaniu), możesz potencjalnie zaktualizować oprogramowanie układowe do DD-WRT lub Tomato. Każdy z nich współpracuje z różnymi markami i modelami routerów. Jeśli masz kompatybilny router, możesz zaktualizować oprogramowanie układowe do jednego z nich i zamienić router za 100 USD w coś, co normalnie kosztowałoby około 1000 USD.

Jak skonfigurować ExpressVPN za pomocą wirtualnego routera na komputerze Mac

ExpressVPN jest kompatybilny z wieloma różnymi routerami. Możesz sprawdzić, czy twój jest na liście na tej stronie. Zakładając, że masz kompatybilny router, możesz wykonać następujące kroki, aby używać VPN z Chromecastem:

 1. Zarejestruj adres IP swojego routera w ExpressVPN na tej stronie.
 2. Zaloguj się i kliknij Ustawienia DNS po lewej.

 3. Kliknij Zarejestruj mój adres IP obok adresu IP routera.

 4. Twój adres IP zostanie automatycznie zarejestrowany po wykonaniu tych kroków.

Następnie skonfigurujemy VPN na Twoim Macu. Oto jak:

 1. Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu komputera Mac i kliknij Preferencje systemu. Następnie kliknij Sieć.

 2. Kliknij symbol „+” w lewym dolnym rogu.

 3. Nazwij swoje połączenie (w tym przykładzie ExpressVPN), wybierz Domyślna obok Konfiguracja.

 4. Rodzaj 12345678 w polu Adres serwera.

 5. I na koniec wklej nazwę użytkownika pobraną ze strony ExpressVPN w powyższych instrukcjach.

 6. Zaznacz pole, aby Pokaż status VPN na pasku menu i kliknij Ustawienia uwierzytelniania.

 7. Wprowadź hasło, które skopiowaliśmy w powyższych instrukcjach. Następnie wpisz 12345678 obok Udostępnij sekret skrzynka.

 8. Kliknij Dobrze w wyskakującym okienku. Następnie na stronie Sieć kliknij Zaawansowany.

 9. Zaznacz pole, aby Przesyłaj cały ruch przez połączenie VPN. Następnie kliknij Dobrze.

 10. Na koniec kliknij Zastosować w prawym dolnym rogu.

Po zarejestrowaniu adresu IP czas skonfigurować udostępnianie na komputerze Mac. Nie martw się, ten proces jest łatwy. Oto, co należy zrobić:

 1. Otworzyć Preferencje systemu tak jak powyżej. Następnie kliknij Dzielenie się.

 2. Zaznacz pole obok Dzielenie internetu po lewej.

 3. Obok Udostępnij swoje połączenie z: wybierz skonfigurowaną sieć VPN.

 4. Na koniec sprawdź Wi-Fi pudełko obok Do komputera za pomocą:

Teraz możesz przejść do aplikacji Google Home na smartfonie i połączyć ją z właśnie utworzoną siecią. Po nawiązaniu połączenia możesz przesyłać strumieniowo zawartość do Chromecasta pod przykrywką VPN.

Jak skonfigurować ExpressVPN za pomocą wirtualnego routera na komputerze?

Komputer PC nie różni się zbytnio od komputera Mac, ponieważ również może pełnić rolę wirtualnego routera dla Twojej sieci VPN. Jest kilka informacji, które musisz uzyskać bezpośrednio od swojego dostawcy VPN. Po zebraniu danych wykonaj następujące kroki:

 1. Zainstaluj VPN na swoim komputerze. Następnie zaloguj się na swoje konto i uruchom VPN.
 2. Teraz otwarte Ustawienia i kliknij Sieć i Internet.

 3. Następnie kliknij Mobilny punkt dostępu, znajduje się w menu po lewej stronie ekranu. Strona Sieć i Internet
 4. Następnie kliknij Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom przycisk przełączania, aby go włączyć. Strona mobilnego punktu aktywnego
 5. Stąd kliknij Zmień opcje adaptera w menu po prawej stronie ekranu. Menu boczne strony Sieć i Internet
 6. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy adapter dla swojej sieci VPN i wybierz Nieruchomości.
 7. Następnie kliknij Dzielenie się w górnej części nowego okna. Właściwości karty sieciowej
 8. Następnie kliknij pole wyboru dla Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie internetowe tego komputera a następnie wybierz nowo utworzony hotspot z listy połączeń. Właściwości udostępniania karty sieciowej
 9. Wybierać ok kiedy skończysz.

Skonfigurowałeś teraz wirtualny router w systemie Windows 10.

Konfigurowanie VPN na routerze

Skonfigurowanie VPN na routerze będzie wymagało znajomości ustawień VPN od swojego dostawcy. Będziesz potrzebować adresu URL lub adresu IP serwera VPN, nazwy użytkownika, hasła i wszelkich ustawień bezpieczeństwa używanych przez dostawcę. To wszystko zwykle znajduje się w sekcji konta na stronie internetowej dostawcy.

Większość dobrych dostawców oferuje przewodniki i instrukcje dotyczące konfigurowania swoich usług na routerze. Sensowne jest podążanie za nimi, jeśli je mają. Niektórzy dostawcy routerów udostępniają własne oprogramowanie układowe, które można zainstalować na routerze, ale zamiast tego sugerowałbym użycie konfiguracji, ponieważ zachowuje ona kontrolę nad tym, co robi router.

Typowa konfiguracja routera powinna wyglądać mniej więcej tak:

 1. Dodaj ustawienia DNS i DHCP dostarczone przez dostawcę VPN do routera.
 2. Wyłączyć IPv6 Jeśli wymagane.
 3. Wybierz adres serwera VPN spośród dostępnych u Twojego dostawcy.
 4. Wybierać TCP lub UDP jako protokół tunelowy.
 5. Wybierz metodę szyfrowania (AES).
 6. Dodaj swoją nazwę użytkownika i hasło VPN.

Będziesz chciał spojrzeć na wybraną sieć VPN, aby zobaczyć szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji routera. Nasz najlepszy wybór dla VPN, ExpressVPN, ma swoje instrukcje właśnie tutaj.

Zablokuj Google DNS

Następnie musisz zablokować Google DNS, aby Chromecast działał poprawnie przez VPN. To jest bardziej konfiguracja routera, ale jest bardzo prosta. Zasadniczo tworzysz trasę statyczną, która omija Google DNS. To nie zadziała, jeśli już używasz Google DNS na swoim routerze. Jeśli chcesz korzystać z Chromecasta przez VPN, musisz najpierw zmienić DNS.

Ponownie, trudno jest być konkretnym, ponieważ konfiguracja routera różni się w zależności od producenta, ale na moim routerze Linksys musiałem to zrobić:

 1. Zaloguj się do routera i wybierz Łączność, a następnie Zaawansowany routing.
 2. Wybierz Dodaj trasę statyczną i nadaj jej nazwę.
 3. Dodaj docelowy adres IP jako 8.8.8.8 (adres Google DNS).
 4. Dodaj maskę podsieci jako 255.255.255.255.
 5. Dodaj adres bramy jako adres IP routera.
 6. Wybierz Zapisz.
 7. Powtórz dla innego adresu DNS Google 8.8.4.4

Po zapisaniu tej konfiguracji powinno być możliwe bezproblemowe przesyłanie strumieniowe przy użyciu Chromecasta. Zyskasz również na zwiększonym bezpieczeństwie całego ruchu internetowego. Twój dostawca usług internetowych, rząd i wszyscy inni, którzy są zainteresowani tym, co robisz w Internecie, nie będą już mogli zobaczyć, co robisz, a Ty zrobiłeś ogromny krok w kierunku poprawy swojej prywatności w Internecie.

Chromecast z Google TV

Minęło trochę czasu, odkąd otrzymaliśmy nowego Chromecasta, ale w końcu zeszłej jesieni zobaczyliśmy premierę nowego kija strumieniowego Google. Chociaż wciąż nazywa się go Chromecastem i zachowuje klasyczny kształt krążka, który znamy i kochamy, jest to całkowicie nowe urządzenie. W rzeczywistości jest to największa zmiana w Chromecastu, jaką widzieliśmy, łącząca użyteczność Google Cast z pilotem i zupełnie nowym interfejsem o nazwie „Google TV” opartym na Android TV.

Jeśli nie znasz Androida TV, to w porządku — oto, co jest dla Ciebie ważne. Właściciele tego nowego Chromecasta (który kosztuje 49 USD i obsługuje 4K i HDR po wyjęciu z pudełka, oznacza spadek ceny ze starszego Chromecasta Ultra) mogą uzyskać dostęp do Sklepu Play, który umożliwia pobranie wielu VPN dla Google TV , zawierające Ale nie ograniczone do:

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • Surfshark
 • CyberGhost
 • Znikanie IP

Oznacza to, że zamiast być zmuszonym do konfigurowania VPN za pomocą zewnętrznych środków, możesz polegać na podstawowych aplikacjach za pośrednictwem Androida, tak jak na większości innych inteligentnych urządzeń. Jest to godny uwagi dodatek i sprawia, że ​​uaktualnienie do nowego Chromecasta Google jest znacznie bardziej kuszącą propozycją.

O czym należy pamiętać podczas korzystania z VPN

Wadą VPN jest to, że cały ruch będzie kierowany przez VPN, chyba że wyłączysz VPN na poziomie routera. W większości przypadków nie powinno to powodować żadnych problemów, ale jeśli wybierzesz punkt końcowy VPN w innym kraju lub w pobliżu, każda witryna obsługująca lokalizację będzie zdezorientowana i będzie wymagać ręcznej interwencji. Ponownie, może to nie być dla ciebie problemem, ale warto zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Na przykład, jeśli robisz zakupy online, możesz otrzymać inne oferty i ceny niż w swoim kraju. To drobny problem — a jeśli ustawisz trasę VPN w swoim kraju ojczystym, który w ogóle nie będzie dla Ciebie ważny — ale o czym należy pamiętać w zależności od tego, jak korzystasz z Internetu.

Inną główną wadą sieci VPN są lokalizacje punktów końcowych. Punkty końcowe VPN to miejsca, w których kończy się bezpieczny tunel i powraca do standardowego połączenia internetowego. Większość dostawców VPN rozprowadza setki punktów końcowych w całym kraju, ale nadal dobrym pomysłem jest upewnienie się, że masz stabilne połączenie. Poszukaj dostawcy VPN, który ma punkty końcowe w Twoim mieście lub regionie, oprócz innych stanów i krajów. W ten sposób uzyskasz maksymalny rozrzut i możesz wybrać swoje lokalizacje w zależności od swoich potrzeb.

Szybkość była kiedyś problemem w VPN ze względu na obciążenie ruchu. Są to dodatkowe dane generowane przez bezpieczeństwo VPN i fakt, że ruch musi podróżować dalej. Teraz jest to mniejszy problem, zwłaszcza jeśli korzystasz z dobrej jakości dostawcy VPN. TechJunkie ma kilka artykułów na temat wyboru dostawcy VPN, który może w tym pomóc.