Jak dodać środki do Google Play

Niektóre treści w oficjalnym sklepie z aplikacjami Google Play na Androida są bezpłatne, ale inne wymagają płatności. Istnieją dwa główne sposoby płacenia w Google Play. Możesz dodać metodę płatności, co oznacza dodanie karty kredytowej/debetowej do swojego konta. Możesz też wykorzystać środki Google Play za pomocą kart podarunkowych.

Jak dodać środki do Google Play

Oto jak możesz dodać środki do Google Play.

Dodawanie metody płatności

Ta opcja działa podobnie do dodawania metody płatności do dowolnej witryny lub aplikacji eCommerce. Oto jak to zrobić w Google Play.

Otwórz aplikację Sklep Play, zwykle znajdującą się na ekranie głównym urządzenia z Androidem. Wewnątrz aplikacji przejdź do lewego górnego rogu i dotknij ikony menu hamburgera (reprezentowanej przez trzy poziome linie). Zobaczysz menu po lewej stronie ekranu.

Z tego menu wybierz Metody Płatności. Obok znajduje się ikona karty. Poprosi Cię o zalogowanie się na swoje konto Google Play. Jeśli ta akcja wyświetli monit o wybranie przeglądarki, wybierz tę, którą wolisz, i dotknij Tylko raz.

dodaj środki do Google Play

Na następnym ekranie wybierz Dodaj kartę kredytową lub debetową. Ta opcja umożliwia wprowadzenie wymaganych informacji o karcie. Pamiętaj, że możesz mieć możliwość dodania konta bankowego lub skorzystania w tym celu z systemu PayPal. To jednak będzie zależeć od Twojej lokalizacji, a także od wyboru sklepu.

Teraz wprowadź informacje o swojej karcie. Numer karty to 16-cyfrowy numer znajdujący się z przodu Twojej fizycznej karty. Następne pole przedstawia datę ważności karty (MM/RR). Następnie wprowadź swój kod CVC/CVV. Na Twojej karcie możesz znaleźć ten trzycyfrowy numer z tyłu lub z boku.

Na koniec wprowadź swój adres rozliczeniowy, który zawiera imię i nazwisko, kraj i kod pocztowy. Następnie dotknij Zapisać. Pamiętaj, że przed kontynuowaniem może być konieczne zweryfikowanie metody płatności.

Otóż ​​to! Teraz masz metodę płatności na swoim koncie Google Play.

Dodawanie kart podarunkowych do Google Play

Nie musisz podłączać karty/konta bankowego/konta PayPal do swojego konta, aby robić zakupy w Google Play. Możesz dodać saldo do Google Play za pomocą kart podarunkowych.

Pamiętaj jednak, że nie możesz przenosić ani dzielić środków między kontami Google Play. Dzielenie się środkami jest niemożliwe, nawet jeśli posiadasz oba konta Google Play.

google play jak dodać środki

Podobnie jak w innych witrynach i aplikacjach eCommerce, możesz dodać kartę podarunkową z określoną kwotą pieniędzy. Te karty podarunkowe są wygodne, ponieważ możesz je wysyłać innym osobom, aby mogły robić zakupy w Google Play. Karty upominkowe Google Play możesz kupić w całym internecie.

Aby zrealizować kartę upominkową Google Play, przejdź do aplikacji Sklep Play, dotknij menu hamburgera, a następnie dotknij Odkupić. Teraz wprowadź kod podany na karcie podarunkowej i dotknij Odkupić Ponownie.

W niektórych krajach możesz dodać gotówkę ze sklepu spożywczego do swojego salda Google Play. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na tę trasę, być może będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę.

Sprawdzanie salda

Saldo Google Play możesz sprawdzić w każdej chwili, o ile masz połączenie z internetem. Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Sklep Google Play. Następnie przejdź do menu hamburgerów, zaloguj się, jeśli zostaniesz o to poproszony, i dotknij Metody Płatności.

jak dodać fundusze do Google Play

Wydawanie pieniędzy w Google Play

Istnieją dwa główne sposoby dodawania środków do Google Play – dodanie karty do konta lub skorzystanie z kart podarunkowych. W niektórych krajach możesz dodawać gotówkę ze sklepów wielobranżowych. Użyj dowolnej z tych metod, które uznasz za najwygodniejsze, i ciesz się wysokiej jakości treściami z Google Play.

Jak dodać środki do Google Play? Rozważasz połączenie karty ze swoim kontem, czy wolisz karty podarunkowe? Jeśli masz jakiekolwiek pytania, odwiedź sekcję komentarzy poniżej.