Chrome nie prosi o zapisanie haseł – jak to naprawić

Dobrą praktyką bezpieczeństwa jest posiadanie unikalnego, trudnego do odgadnięcia hasła dla każdego używanego loginu. W teorii jest to w porządku, ale nie ma możliwości, abyśmy zapamiętali wszystkie loginy, których używamy na co dzień. Dlatego przeglądarki internetowe proponują zapamiętanie ich za Ciebie. Więc za każdym razem, gdy musisz się zalogować na stronie internetowej, robi to za Ciebie. Ale co się stanie, gdy Chrome nie poprosi o zapisanie hasła?

Chrome nie prosi o zapisanie haseł — jak to naprawić

Po pierwsze, naprawdę nie powinieneś polegać na swojej przeglądarce, aby zapamiętać loginy. Nie są one obecnie uważane za wystarczająco bezpieczne. O wiele lepiej byłoby użyć dedykowanego menedżera haseł. Za chwilę omówię je trochę więcej. Najpierw pozwól, że zajmę się pierwotnym problemem, przez co Chrome poprosi o ponowne zapisanie hasła.

Chrome nie prosi o zapisanie haseł

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy Chrome przestanie prosić o zapisanie haseł, jest upewnienie się, że ustawienie ich zapisywania nie zostało wyłączone. Nie powinno się to zdarzyć, chyba że udostępnisz dostęp do swojego komputera, ale jest to szybkie sprawdzenie, więc warto to zrobić najpierw.

 1. Otwórz Chrome i wpisz „chrome://ustawienia/hasła’ w pasku adresu URL. Pasek wyszukiwania Chrome
 2. Upewnić się Oferta zapisywania haseł jest włączony. Ustawienia hasła Chrome
 3. Sprawdź pod Nigdy nie zapisany dla witryny, do której się logujesz, usuń ją z listy, jeśli tam jest. Ustawienia hasła Chrome 2

Powinieneś zobaczyć listę zapisanych haseł pod sekcją Automatyczne logowanie, która powinna pokazywać ostatnio używane loginy, do których uzyskano dostęp przez Chrome. Sekcja Nigdy nie zapisano to lista witryn, do których prosiłeś Chrome, aby nie zapisywały haseł. Sprawdź tę listę dla witryny, na której się znajdujesz, która nie prosi o zapisanie hasła, na wszelki wypadek.

Jeśli Chrome jest ustawiony tak, aby prosić o zapisanie haseł, a konkretnej witryny nie ma na liście Nigdy nie zapisane, musimy zrobić trochę więcej rozwiązywania problemów.

Zaloguj się i wyloguj ponownie

Problem z hasłem może być problemem z synchronizacją między Chrome a kontem Google. Chociaż hasła są zapisywane lokalnie, są również synchronizowane z chmurą. Wyloguj się ze swojego konta Google i zaloguj się ponownie. Spróbuj się zalogować.

Wyczyść dane przeglądania

Pamięć podręczna Chrome może czasami powodować problemy z przeglądarką. Nie dotyczy to tylko Chrome i zdarza się we wszystkich przeglądarkach i dziesiątkach aplikacji. Aby wyczyścić pamięć podręczną w Chrome, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Chrome i wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Menu Chrome
 2. Wybierać Więcej narzędzi > Wyczyść dane przeglądania…Opcje menu Chrome
 3. Wybierz wszystkie opcje dla Cały czas a potem Wyczyść dane przycisk. Ustawienia historii Chrome
 4. Spróbuj ponownie zalogować się do serwisu.

Wyczyść folder haseł w systemie Windows

Bardziej skomplikowana poprawka wymaga odnalezienia istniejącego folderu haseł i usunięcia dwóch plików. Powinno to zmusić Chrome do pobrania nowych kopii i zresetować proces hasła.

 1. Nawigować do 'C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\AppData\Local\Google\Chrome\Dane użytkownika\Default’ za pomocą Eksploratora plików. Tam, gdzie widzisz [Nazwa użytkownika], wprowadź nazwę swojego profilu Windows. Eksplorator plików Windows
 2. Skopiuj dwa wymienione pliki, Dane logowania oraz Logowanie do dziennika danych i wklej je w bezpieczne miejsce. Folder danych aplikacji Chrome
 3. Usuń te dwa pliki z folderu pokazanego powyżej i poczekaj, aż skopiujesz je z powrotem.
 4. Wykonaj powyższy proces, aby usunąć dane przeglądania, ale wybierz Zaawansowany zakładka od czasu do czasu Hasła i inne dane do logowania. Ustawienia historii Chrome 2
 5. Odwiedź ponownie witrynę, do której znasz login, wprowadź swoje dane, aby się zalogować, a następnie zamknij Chrome.
 6. Skopiuj dwa pliki, które zapisałeś w bezpiecznym miejscu, z powrotem do ich pierwotnej pozycji. Chrome powinien odtworzyć pliki, ale powinieneś je zastąpić oryginałami. Folder danych aplikacji Chrome
 7. Przetestuj ponownie.

Dlaczego menedżer haseł jest lepszy niż przeglądarka

Zawsze zalecam używanie menedżera haseł innej firmy, takiego jak 1Password lub LastPass, przez przeglądarkę. Są one zazwyczaj bezpieczniejsze, bardziej elastyczne i mogą zrobić o wiele więcej niż tylko zapisywanie haseł. Nie używam przeglądarek do zapisywania haseł i całkowicie polegam na menedżerze haseł, oto dlaczego.

Używam LastPass i używa 256-bitowego szyfrowania AES do zapisywania moich danych. Jest to obecnie najbezpieczniejszy standard szyfrowania dostępny do użytku publicznego i jest wdrażany zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Dokładne szczegóły szyfrowania Chrome są bardzo trudne do znalezienia, ale wątpię, czy przekracza to.

LastPass i inne menedżery haseł oferują rozbudowane opcje tworzenia haseł o niemal dowolnej długości i złożoności. Używają również solenia, aby były jeszcze bardziej bezpieczne. Chociaż Chrome oferuje pomoc w tworzeniu haseł, opcje są bardziej ograniczone niż Chrome.

Menedżerowie haseł mogą również przechowywać dane karty kredytowej, numery ubezpieczenia społecznego i prawa jazdy, oferować uwierzytelnianie dwuskładnikowe i zaawansowane skanowanie luk w zabezpieczeniach, takie jak LastPass Security Challenge.

Tylko z tych powodów sugeruję użycie menedżera haseł, zamiast pozwalać przeglądarce to zrobić. Następnym razem, gdy Chrome nie poprosi o zapisanie haseł, potraktuj to jako znak i spróbuj czegoś innego.

Nie pracuję dla LastPass i nie otrzymam żadnych pieniędzy, jeśli się zarejestrujesz. Dostępne są inne bardzo dobre menedżery haseł.