Karty Chrome ciągle się odświeżają – co robić

Jeśli spędzasz dużo czasu na przeglądaniu Internetu, możesz się zastanawiać, dlaczego karty Chrome wciąż się odświeżają i czy możesz coś zrobić, aby to powstrzymać. To denerwujące migotanie kątem oka doprowadza niektórych ludzi do szaleństwa. Możesz tego nie wiedzieć, ale Chrome ma własną funkcję zarządzania pamięcią, znaną jako "Odrzucanie i ponowne ładowanie kart", która pomaga wstrzymywać nieaktywne karty, aby nie zużywały zbyt wielu zasobów. Działa to wraz z procesami Chrome, próbując zmniejszyć znaczne obciążenie przeglądarki. Ideą jest zaoszczędzenie jak największej ilości zasobów dla wszystkich typów urządzeń. Chrome załaduje stronę, gdy o to poprosisz, i zachowa ją w pamięci. Jeśli masz dużo wolnej pamięci RAM, pozostanie tam, dopóki jej nie będziesz potrzebować. Jeśli zaczniesz zużywać pamięć RAM, zakładka zostanie przełączona w stan „uśpienia”, a pamięć zostanie zwolniona do użycia w innym miejscu. Następnie, gdy chcesz użyć tej konkretnej karty, Chrome żąda nowej strony z Internetu, zamiast używać lokalnej w pamięci. Dlatego też, jeśli Twój Internet zostanie wyłączony, nadal możesz zobaczyć ostatnią aktualizację strony, o ile nie odświeżysz jej ręcznie.

Karty Chrome są odświeżane — co robić

Oszczędzając pamięć RAM i zmniejszając obciążenie procesora, możesz zatrzymać odświeżanie kart i znacznie przyspieszyć działanie Chrome. Bez względu na to, czy korzystasz z zupełnie nowego laptopa, czy starszego komputera z ograniczoną pamięcią RAM, pamięć może być zasobem deficytowym, na który zawsze jest zapotrzebowanie. Jeśli używasz wielu kart i wykorzystujesz swoją pamięć do granic możliwości, może to spowodować, że wiele danych będzie żądanych w kółko. Chociaż w większości przypadków powoduje to niewielką irytację, jeśli wypełniasz formularz online lub korzystasz z koszyka w sklepie internetowym, może to naprawdę zrujnować twoje wrażenia z przeglądania. Aby rozwiązać ten problem, musimy przyjrzeć się naprawieniu naszego odrzucania i ponownego ładowania kart.

Odrzucanie karty z rozszerzeniem

Niestety opcja chrome://flags/#automatic-tab-discarding została wycofana i usunięta z bieżącej wersji funkcji eksperymentalnych dostępnych w przeglądarce. Tak więc jedyną opcją jest pobranie rozszerzenia Chrome, które wykona zadanie za Ciebie.

  1. Otwórz nową kartę Chrome, wpisz „chrome://rozszerzenia‘do paska wyszukiwania i naciśnij Wchodzić.
  2. Teraz kliknij menu główne na stronie rozszerzenia, to jest ikona trzech poziomych linii obok Rozszerzenia. Strona rozszerzeń Chrome
  3. Następnie kliknij Otwórz Chrome Web Store na dole wyświetlonego okna bocznego. Możesz także uzyskać dostęp do Google Chrome Store bezpośrednio przez adres URL, ale fajnie jest mieć kilka opcji do wyboru.Strona rozszerzeń Chrome 2
  4. Rodzaj 'odrzucanie karty‘ w pasku wyszukiwania, a następnie wybierz Wyłącz automatyczne odrzucanie kart z listy rozszerzeń. Strona sklepu Chrome
  5. Kliknij Dodaj do Chrome zainstalować rozszerzenie w przeglądarce.

To rozszerzenie wykona proces opisany poniżej za każdym razem, gdy zostanie otwarta nowa przeglądarka, ale jeśli nie lubisz instalować w przeglądarce wielu aplikacji innych firm, czytaj dalej, aby zobaczyć, jak ten proces jest wykonywany ręcznie.

Wyłącz ręcznie funkcję automatycznego odrzucania na karcie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Chrome i odrzucaniu kart, w Chrome znajdziesz ciekawą stronę, która informuje o tym wszystko, a także umożliwia wyłączenie automatycznego odświeżania nieaktywnych kart w przeglądarce.

  1. Otwórz nową kartę Chrome.
  2. Wklej ‘chrome://odrzucenia’ w pasku wyszukiwania i naciśnij Wchodzić. Ustawienia karty Chrome
  3. Teraz zlokalizuj Automatyczne wyrzucanie i kliknij Przełącz pod znacznikiem karty, na której chcesz ją wyłączyć. Ustawienia karty Chrome 2
  4. Powinieneś teraz zobaczyć x wyżej Przełącznik opcja dla zakładki. Ustawienia karty Chrome 2
  5. Powtórz ten proces dla wszystkich innych zakładek, których potrzebujesz.

Notatka: To nie jest stałe ustawienie, musisz powtórzyć ten proces za każdym razem, gdy otworzysz nową przeglądarkę Chrome.

Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne odrzucanie kart, a komputer zaczyna zwalniać, możesz zamknąć niektóre karty lub sprawdzić tę stronę, aby zobaczyć, które karty były otwarte przez jaki czas. Jeśli wybierzesz kartę Baza danych na stronie, możesz nawet zobaczyć, ile pamięci używa każda karta. Może to być przydatne, jeśli chcesz zwolnić trochę pamięci RAM.

Po prostu zidentyfikuj kartę z największą ilością pamięci, przejdź do Odrzuć i wybierz Pilnie odrzuć dla tej karty. Sprawdź i przekonaj się, czy ci to pomogło. Jeśli nie, wypłucz i powtarzaj, aż urządzenie powróci do normy.

Będę szczery i powiem, że zdecydowana większość użytkowników powinna pozostawić włączone automatyczne odrzucanie kart na swoich urządzeniach. Jest to szczególnie ważne, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego. Tylko jeśli uważasz, że opóźnienie odświeżania jest naprawdę denerwujące lub chcesz usunąć kilobajty z planu transmisji danych, musisz z tym poradzić. W przeciwnym razie jest to jedno z tych ustawień, które najlepiej pozostawić w spokoju.

Czy wyłączyłeś automatyczne odrzucanie kart? Czy to czyni życie lepszym? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami poniżej!