Jak zgłosić nieaktywne konto użytkownika na Instagramie?

Rynek nazw użytkowników na Instagramie

Jeśli zakładasz konto na Instagramie i pomyślałeś o idealnej nazwie użytkownika, która odzwierciedla Twoją indywidualność lub misję, możesz zdać sobie sprawę, że nieaktywne konto ma nazwę użytkownika. Dla firm i wpływowych osób, które próbują przyspieszyć obecność na Instagramie, posiadanie prawidłowej nazwy użytkownika jest cenne.

Konto nieaktywne to takie, które zostało porzucone lub nie było używane przez dłuższy czas. Jeśli profil ma nazwę użytkownika, której tak desperacko potrzebujesz, nie ma bezpośredniego sposobu na jej uzyskanie, ale możesz zrobić kilka rzeczy.

Kupowanie nazwy użytkownika na Instagramie

Istnieje wiele rynków wtórnych, na których posiadacze dobrych nazw użytkowników mogą je sprzedawać za kwoty od kilkuset dolarów do kilkudziesięciu tysięcy.

W większości ludzie zarabiający na sprzedaży nazw to ci, którzy obstawiali swoje konta na początku i byli przewidujący, aby wybrać nazwy użytkowników, których inni ludzie lub firmy będą ostatecznie chcieli.

Czasami nazwa staje się cenna, ponieważ wychodzi film, program lub album. Nagle „BigBangTheory” zmienia się z doskonałego opisu studenta fizyki na bardzo poszukiwaną właściwość. Jeśli profil stanie się „nieaktywny”, możesz uzyskać nazwę użytkownika.

Znajdowanie ich danych kontaktowych

Tylko dlatego, że konto jest nieaktywne, nie oznacza to, że właściciela nie ma w pobliżu. Być może byliby zachwyceni sprzedając ci swój stary profil. Jednak skontaktowanie się z nimi może być trudne.

Oczywiście możesz wysłać wiadomość bezpośrednią na samej platformie Instagram. Jednak jeśli dana osoba nie jest aktywna na Instagramie, istnieje duża szansa, że ​​nie zobaczy Twojego DM przez dłuższy czas, jeśli w ogóle go zobaczy.

Możesz sprawdzić biografię konta, aby spróbować uzyskać informacje na jego temat. Jest tu kilka rzeczy, których należy szukać.

Niektóre osoby umieszczają kontaktowy adres e-mail w swoim biografii lub nawet w adresie URL swojej osobistej strony internetowej. Jeśli tak jest, prawdopodobnie twoja misja już zakończyła się sukcesem.

Inne osoby są bardziej nastawione na prywatność i nie umieszczają tam tego rodzaju bezpośrednich danych kontaktowych. Mogą jednak zawierać linki lub odniesienia do swoich innych kont w mediach społecznościowych, takich jak ich strony na Facebooku lub LinkedIn bio. Jeśli znasz imię tej osoby, zawsze możesz przeszukać różne serwisy społecznościowe i wysłać im wiadomość.

Jeśli nie masz pojęcia, ile możesz zaoferować, możesz wyszukać podobne konta na stronach rynku kont na Instagramie, takich jak InstaSale, i zobaczyć ceny profili z podobieństwami.

Czy możesz uzyskać nieaktywną nazwę użytkownika na Instagramie?

Instagram w końcu usunie nieaktywnych użytkowników. Ta akcja oferuje inny sposób na uzyskanie nazwy użytkownika.

Czy Instagram usunie nieaktywne konta?

Tak, usuną nieaktywne konta, chociaż czas ich działania różni się w zależności od potrzeb serwisu.

Na przykład czystki zwykle zdarzają się losowo, a przynajmniej wydają się losowe. Często te czystki mają miejsce pod koniec roku.

Poczekaj na czystkę na Instagramie

Jeśli konto, które chcesz, jest naprawdę nieaktywne i nie ma na nim zbyt wiele ani żadnej treści, istnieje duża szansa, że ​​w końcu zostanie usunięte z bazy danych Instagrama. To nie jest gwarancja, ale nieaktywne konto, które chcesz, może zostać usunięte, a nazwa użytkownika stanie się ponownie dostępna.

Instagram nie ogłasza harmonogramu swoich czystek, więc nie dostaniesz ostrzeżenia, aby ostrzec Cię, abyś zaczął próbować zdobyć jakiekolwiek nazwy użytkowników z Twojej listy. Najlepszym sposobem na wykrycie czystki jest śledzenie jednego z od zawsze popularnych kont na Instagramie ze stosunkowo stabilną listą obserwujących i codzienne sprawdzanie liczby obserwujących.

Jeśli mają tysiące obserwujących, to przynajmniej niektórzy z tych obserwujących są niewątpliwie kontami spamowymi lub botami, a czystka zmniejszy ich listę obserwujących o pewną nietrywialną liczbę użytkowników. Jeśli twoje monitorowane konto zmieni się z 9341 obserwujących do 9102 obserwujących w ciągu nocy (i nie ma żadnego widocznego skandalicznego wpisu prowadzącego do straty), szanse są dobre, że Instagram dokonał oczyszczenia, a niektóre nazwy użytkowników są teraz dostępne do zgarnięcia.

Znak towarowy lub prawa autorskie Nazwa

Możesz przejść przez proces uzyskiwania patentu online. Po uzyskaniu patentu możesz zgłosić nieaktywne konto na Instagramie. Chociaż może to zająć trochę czasu i dodatkowych kosztów, jest to opcja dla Ciebie.

Wielu użytkowników zgłosiło sukces, prosząc Instagram o przeniesienie konta. Kiedy posiadasz znak towarowy na nazwie, możesz argumentować, że istniejące konta Twoich klientów są mylące. Naruszenie praw autorskich może być skutecznym sposobem na uzyskanie nazwy użytkownika na Instagramie.

Jeśli posiadasz taki znak towarowy lub prawa autorskie, możesz złożyć zgłoszenie naruszenia praw autorskich/znaku towarowego i spróbować zażądać nazwy jako własnej.

Jeśli konto jest aktywne i często używane, możesz mieć trudności z powodzeniem tej metody.

Uzyskanie nowego znaku towarowego to skomplikowany i kosztowny proces, ale uzyskanie ochrony praw autorskich jest dość proste. Za każdym razem, gdy tworzysz coś oryginalnego, masz domniemane prawa autorskie; możesz złożyć oficjalną rejestrację praw autorskich, aby scementować swoje roszczenie prawne, ale roszczenie jest składane przez odniesienie do dzieła, a nie przez samo zgłoszenie roszczenia. Innymi słowy, musisz konsekwentnie używać nazwy i udowodnić szkody, które może ona obejmować, jeśli ktoś inny jej użyje.

Oczywiście możesz również zgłosić problem dotyczący praw autorskich bezpośrednio na Instagramie. Przejdź do tego linku na stronie Instagram i zgłoś raport.

Wybierz podobną nazwę

Chociaż może się to wydawać oczywiste, wybranie podobnej nazwy użytkownika jest najprostszym sposobem na założenie konta na Instagramie. Dodanie podkreślenia lub liczby jest proste i skuteczne.

Nazwy użytkowników na Instagramie mogą mieć do 30 znaków i zawierać litery, cyfry, kropki i podkreślenia. Ta specyfikacja zapewnia dużą elastyczność w tworzeniu nazwy bliskiej tej, której tak pragniesz. Być może będziesz musiał użyć trochę wyobraźni, ale reszta powinna być dość prosta.

Jeśli prowadzisz firmę, dodaj miasto lub lokalizację do swojego imienia i nazwiska. To samo możesz zrobić z nazwiskami lub innymi osobami. Ten ruch może pomóc w utrzymaniu Twojej marki i dodać szybki identyfikator lokalny, który może działać na Twoją korzyść. Możesz też dodać do nazwy rodzaj firmy.

Obejścia dla większych marek

Jeśli jesteś bardziej znaczącą firmą lub bardziej ugruntowaną marką, dodanie „oficjalnych” lub „prawdziwych” na końcu konta na Instagramie również może zadziałać. Często robią to artyści o pospolitych nazwiskach, więc Ty też możesz.

Musisz jednak uważać na naśladowanie uznanych marek. Załóżmy, że tworzysz konto dla oprogramowania Microsoft. W takim przypadku jest to legalna nazwa konta – ale jeśli osiągniesz poziom sukcesu i widoczności, na którym Microsoft widzi Twoje konto, zamkną Cię natychmiast, używając tych samych narzędzi do znaków towarowych i praw autorskich, które opisałem powyżej. Nie możesz naruszać chronionej własności intelektualnej innych osób, tak samo jak oni nie mogą naruszać Twojej.

Jeśli masz problemy z uzyskaniem nazwy użytkownika, ale nie masz z nią kont, pamiętaj, że niektóre są ustawione na prywatne. W takim przypadku nazwa użytkownika jest niedostępna i nie można wyszukać konta.

Utworzono konto, ale nie mogę się zalogować

Kilku użytkowników zgłosiło, że utworzyło nowe konto na Instagramie z idealną nazwą użytkownika i otrzymało komunikat o błędzie „Przepraszam, coś poszło nie tak”. Kliknięcie opcji „Spróbuj ponownie” lub próba zalogowania się nie działa. Niestety nazwa użytkownika została zajęta i nie możesz się zalogować. Co więc zrobić, jeśli tak się stało?

  • Możesz skontaktować się z obsługą Instagram, co może być pomocne lub nie. Jeśli masz zrzuty ekranu z komunikatem o błędzie lub nazwą użytkownika, byłoby świetnie.
  • Spróbuj użyć innej aplikacji lub przeglądarki internetowej, aby zalogować się na swoje nowe konto na Instagramie. Może to być prosta usterka w aplikacji.
  • Zaloguj się przez Facebooka i zobacz, czy pojawi się Twoje nowe konto. Zakładając, że użyłeś podobnych danych logowania, może pojawić się nowe konto.
  • Poczekaj kilka godzin, a następnie spróbuj ponownie zalogować się na swoje konto na Instagramie.

Powyższa sytuacja może być niezwykle frustrująca, gdy stworzyłeś idealną nazwę użytkownika na Instagramie i nie możesz uzyskać dostępu do konta. Wypróbowanie przedstawionych przez nas wskazówek może pomóc w odzyskaniu dostępu.

Często Zadawane Pytania

Czy Instagram usuwa nieaktywnych użytkowników?

Tak, ale po pewnym czasie. Chociaż nie znamy dokładnego procesu, Instagram twierdzi, że konieczne jest zalogowanie się na konto, aby uniknąć oczyszczenia. Firma nie podaje ram czasowych, w których profil zostanie wyczyszczony.

Co mogę zrobić, jeśli potrzebuję pomocy z moim kontem na Instagramie lub nazwą użytkownika?

Instagram ma stronę pomocy, którą możesz odwiedzić, aby uzyskać pomoc lub odpowiedzi na różne rzeczy. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta lub ktoś uzyskuje do niego dostęp niezgodnie z prawem, sprawdź Centrum pomocy Instagrama.

Ile czasu zajmuje udostępnienie nazwy użytkownika po usunięciu przez kogoś konta?

Instagram nie podał nam oficjalnego słowa na ten temat. Mimo to wielu użytkowników zgłosiło, że mogą przyjąć nazwę, gdy tylko pierwotny właściciel usunie ich konto. Pamiętaj, że profil będzie musiał zostać trwale usunięty. Jeśli próbujesz kupić nazwę użytkownika od innego użytkownika, upewnij się, że uzyskałeś nazwę użytkownika przed wysłaniem płatności.