Jak dodać Google Home do Samsung SmartThings

Hub Samsung Smart Things umożliwia bezprzewodowe łączenie wszystkich inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego i używanie ich razem. Najlepsza część – Google Home może również łączyć się ze SmartThings.

Jak dodać Google Home do Samsung SmartThings

W ten sposób możesz sterować wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w domu za pomocą poleceń głosowych – włączaj i wyłączaj światła, ustawiaj ogrzewanie i zamykaj drzwi.

Na szczęście Google Home i Samsung SmartThings mogą łatwo łączyć się za pośrednictwem wyznaczonych aplikacji. Ten artykuł poprowadzi Cię przez ten proces.

Łączenie Google Home i SmartThings – wymagania

Zanim połączysz SmartThings i Google Home, musisz przygotować kilka rzeczy. Najpierw pobierz aplikację Google Home (Android, iOS), aby móc ustawić urządzenia i aplikację SmartThings (Android, iOS), aby dostosować swoje urządzenia SmartThings.

Utwórz konto na obu platformach. Następnie upewnij się, że konto Google Home w aplikacji na smartfona jest takie samo, jak to, z którym połączono urządzenie Google Home.

Na koniec upewnij się, że wszystkie inteligentne urządzenia są połączone z tą samą siecią bezprzewodową. Teraz możesz przystąpić do połączenia dwóch koncentratorów.

Dodaj Google Home do SmartThings

Po przygotowaniu niezbędnych urządzeń i skonfigurowaniu odpowiednich aplikacji możesz przystąpić do połączenia Google Home i SmartThings. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Uruchom aplikację Google Home.
 2. Stuknij ikonę Kompas na dole ekranu.

  kompas

 3. Wybierz „Ustawienia”.
 4. Przejdź do „Asystenta”.
 5. Naciśnij „Sterowanie domem”.

  kontrola domu

 6. Wybierz przycisk „Dodaj” (znak plus) w sekcji „Urządzenia”. Znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.

  Dodaj

 7. Wybierz „SmartThings”.

  sprytne rzeczy

 8. Wprowadź informacje o swoim koncie SmartThings.
 9. Naciśnij „Dalej”.
 10. Wpisz swoje hasło.
 11. Wybierz „Zaloguj się”.

  Teraz musisz wybrać swoją lokalizację z listy i nacisnąć "Autoryzuj". Teraz wszystkie urządzenia w tej lokalizacji zostaną autoryzowane.

 12. Dotknij „Gotowe”.
 13. Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie konfiguracji naciśnij „Got It”.

Po zakończeniu łączenia SmartThings z Google Home możesz przypisać poszczególne urządzenia do określonych pomieszczeń w aplikacji.

Dodaj urządzenie do pokoju

Pokoje skonfigurowane wcześniej w aplikacji Google Home nie będą działać z aplikacją SmartThings. Musisz więc dodać urządzenia do pokoi w Google Home Control, aby móc sterować nimi za pomocą Asystenta Google.

Po dodaniu urządzeń SmartThings do pokoi za pomocą sterowania Google Home możesz sterować wieloma urządzeniami jako grupą. Oto, czego potrzebujesz, aby:

 1. Uruchom aplikację Google Home.
 2. Stuknij ikonę "Menu" (trzy poziome linie) w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz "Sterowanie domem".
 4. Naciśnij „Pokoje”.
 5. Stuknij ikonę "Dodaj" (znak plus) w prawym dolnym rogu ekranu.
 6. Wybierz pokój, który chcesz dodać. Jeśli chcesz dodać nowy pokój, dotknij przycisku "Pokój niestandardowy" u dołu ekranu.
 7. Wybierz „Gotowe”.
 8. Naciśnij zakładkę „Urządzenia”.
 9. Wybierz urządzenie, które chcesz dodać do pokoju.
 10. Wybierz pokój.

Możesz przypisać wiele urządzeń do pokoju, a nawet dodać wiele pokoi do aplikacji. Po zakończeniu możesz poinstruować wszystkie swoje urządzenia SmartThings za pomocą Google Home.

Sterowanie SmartThings za pomocą Google Home

Teraz, gdy urządzenia SmartThings i Google Home są połączone, możesz sterować wszystkim za pomocą głosu. Oto niektóre instrukcje, których możesz użyć:

„OK Google, ustaw światło w salonie na 20 procent”.

„OK Google, włącz ogrzewanie”.

„OK Google, wyłącz wszystkie światła”.

„OK Google, rozjaśnij światło w kuchni”.

To tylko niektóre z niezliczonych zamówień, z których możesz skorzystać. Wszystko zależy od urządzeń, które masz w aplikacji SmartThings i pokoi, do których je przypisałeś. Powinieneś więc wypróbować wszystkie możliwe kombinacje. Ale pamiętaj, zawsze zaczynaj od: „OK, Google”.

Twoje życzenie jest rozkazem urządzenia

Gdy Twój Google Home jest częścią centrum SmartThings, możesz usiąść i zrelaksować się. Jeśli jesteś już ułożony i gotowy do snu, a pamiętasz, że nie zgasiłeś światła w łazience – po prostu to powiedz. Google Home zrobi to za Ciebie.

Czy dodałeś Google Home do swojego centrum SmartThings? Jak działa cała konfiguracja, czy są jakieś problemy? Podziel się swoimi doświadczeniami z tymi innowacyjnymi systemami w sekcji komentarzy poniżej.