Jak ulepszać oddziały w Clash of Clans

Najczęstszym powodem niepowodzenia strategii ataku w Clash of Clans jest to, że wojska, których używasz, nie są wyrównane. Podczas gdy zwykłe jednostki poradzą sobie w samouczku gry i jakiś czas później, podstawowe jednostki są żałośnie nieprzygotowane do walki z bardziej ufortyfikowanymi zamkami. Dlatego ulepszenia oddziałów są niezbędne do uzyskania jak największej wartości z twoich jednostek i grabieży większej ilości zasobów od wrogów.

Jak ulepszać oddziały w Clash of Clans

Jeśli dopiero zacząłeś grę i nie wiesz, jak ulepszyć żołnierzy, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają ulepszenia oddziałów i jakie powinny być priorytety.

Jak awansować żołnierzy w Clash of Clans

W Clash of Clans poziom żołnierzy zwiększa się poprzez badanie ulepszeń w laboratorium. Ten budynek staje się dostępny stosunkowo wcześnie w grze i nie powinieneś mieć problemu z osiągnięciem tego punktu, postępując zgodnie z samouczkiem i stawiając kilka niezbędnych budynków gromadzących zasoby.

Oto jak możesz ulepszyć oddział w Clash of Clans:

 1. Osiągnij 3. poziom ratusza.

 2. Stuknij w przycisk „Sklep”.

 3. Wybierz „Laboratorium” z listy. Umieść budynek na mapie (wewnątrz swojej bazy).

 4. Dotknij Laboratorium, aby wyświetlić dostępne akcje.

 5. Stuknij w przycisk „Zasób”.

 6. Wybierz jednostkę, którą chcesz awansować. Na poziomie 1 laboratorium może ulepszyć barbarzyńców, łuczników i gobliny tylko raz.

 7. Ulepsz swój ratusz, aby uzyskać dostęp do wyższych poziomów laboratorium i większej liczby ulepszeń.

Na początku gracze mają dostęp tylko do bardzo podstawowych jednostek i zaklęć, a ulepszenia nie zajmą dużo czasu. Jednak późniejsze poziomy Ratusza dodają jednostki Mrocznego Eliksiru, które wymagają ulepszenia Mrocznego Eliksiru w Laboratorium. Po dodaniu tego konkretnego komponentu czas uaktualnienia może trwać kilka dni.

Jak szybciej awansować żołnierzy

Ponieważ gra ogranicza cię do posiadania tylko jednego laboratorium na raz, późniejsze poziomy ratusza mogą znacznie zahamować postęp w ulepszaniu wojsk. Czas jest jednym z najcenniejszych zasobów w Clash of Clans, a dzięki ponad 1500 dniowym aktualizacjom laboratoriów uzyskanie jak największej wartości z ulepszeń oddziałów ma kluczowe znaczenie. Istnieje kilka sposobów na przyspieszenie badań w Laboratorium i uzyskanie lepszych wyników.

Klejnoty

Możesz zapłacić Klejnotami (waluta premium) za dowolne ulepszenie laboratorium, aby natychmiast je ukończyć. Koszty klejnotów dla ulepszeń są korzystniejsze w porównaniu do leczenia bohaterów lub prośby o wojska Clan Castle. Jest to jednak generalnie słabe wykorzystanie tak cennego zasobu, że nie jest zalecane dla graczy. Na dłuższą metę będzie to również dużo kosztować, jeśli na tym polegasz.

Mikstury badawcze

Mikstura badawcza przyspiesza badania 24 razy na godzinę, skutecznie skracając 23 godziny z jednego zadania badawczego. Mikstury badawcze kosztują klejnoty lub medale ligowe. Zapewniają podobną, jeśli nieco większą, wartość do używania Klejnotów do natychmiastowego ukończenia ulepszenia w dłuższych okresach. Jednak ich wartość znacznie wzrasta przy krótszych czasach aktualizacji, pozwalając na umieszczenie w kolejce większej liczby przedmiotów podczas sesji. Możesz także otrzymać ofertę dnia, która zmniejsza koszty mikstur badawczych, co może być bardziej opłacalne.

Księga Walki

Księga walki może natychmiast pominąć licznik czasu badania oddziałów. Ponieważ zakup książki kosztuje znaczną sumę klejnotów i działa tylko z jednym ulepszeniem, warto zatopić ją w ulepszeniach, które trwają dłużej niż tydzień.

Młot Walki

Dostępne tylko po wydaniu Medali Ligi w Sklepie Ligi, każdy Młot może ominąć koszt zasobów i ulepszenie pojedynczego oddziału. Są cenne na późniejszych etapach, kiedy modernizacje oddziałów stają się niemal zaporowe, a także trwają dłużej niż dwa tygodnie.

Nigdy nie przestawaj aktualizować

Być może najlepszą radą dotyczącą szybszego wyrównywania oddziałów jest nie pozwalanie Laboratorium siedzieć bezczynnie. Ponieważ gracze mogą mieć tylko jedno laboratorium produkujące ulepszenia, korzystanie z laboratorium jest wąskim gardłem, które ma na celu spowolnienie postępów graczy. Chociaż jest więcej ulepszeń budynków do przejścia, trzech do pięciu dostępnych konstruktorów może dać lepsze wyniki i pozwolić na większą optymalizację.

Kiedy czas badań jest krótszy, ustawiaj się w kolejce na dłuższe badania w nocy lub gdy wiesz, że wyjedziesz na jakiś czas. Strategowanie kolejek pozwala wrócić do ukończonych badań i pracować nad krótszymi aktualizacjami w ciągu dnia.

Koszty zasobów mogą również stanowić wąskie gardło ulepszeń. Choć wykonanie wszystkich zadań badawczych w Laboratorium zajmuje około 1534 dni (stan na sierpień 2021 r.), czas potrzebny na zebranie niezbędnego zasobu może być znacznie dłuższy. Najpierw zainwestuj w niezbędne ulepszenia, aby uzyskać dostęp do lepszych oddziałów podstawowych i ograbić więcej zasobów wrogów.

Pełna lista ulepszeń w Clash of Clans

Podczas gdy pierwszy poziom Laboratorium pozwala tylko raz ulepszyć część twoich początkowych oddziałów, przyszłe poziomy pozwalają na bardziej zróżnicowane ulepszenia dla oddziałów i zaklęć. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie oddziały można ostatecznie ulepszyć do maksymalnego poziomu dzięki odpowiednio ulepszonemu laboratorium.

Oto wymagania dotyczące ulepszania Laboratorium według poziomu:

 • Poziom 1: Ratusz 3, zajmuje minutę i 5000 Eliksirów
 • Poziom 2: Ratusz 4, trwa godzinę i 25 000 Eliksirów
 • Poziom 3: Ratusz 5, trwa dwie godziny i 75 000 Eliksiru
 • Poziom 4: Ratusz 6, trwa cztery godziny i 150 000 Eliksirów
 • Poziom 5: Ratusz 7, zajmuje osiem godzin i 300 000 Eliksiru
 • Poziom 6: Ratusz 8, trwa 16 godzin i 600 000 Eliksiru
 • Poziom 7: Ratusz 9, zajmuje jeden dzień i 1 200 000 Eliksiru
 • Poziom 8: Ratusz 10, trwa dwa dni i 2 500 000 Eliksiru
 • Poziom 9: Ratusz 11, trwa cztery dni i 5 000 000 Eliksiru
 • Poziom 10: Ratusz 12, trwa sześć dni i 8 000 000 Eliksiru
 • Poziom 11: Ratusz 13, trwa dziewięć dni i 10 000 000 Eliksiru
 • Poziom 12: Ratusz 14, trwa 12 dni i 12 000 000 Eliksiru

Wszystkie ulepszenia oddziałów wymagające Eliksiru można znaleźć w poniższej tabeli. Wymagania poziomu są minimalne, co oznacza, że ​​nadal możesz dokonać ulepszenia, jeśli Twoje laboratorium jest na wyższym poziomie.

A oto tabela ulepszeń oddziałów, które wymagają Mrocznego Eliksiru:

Dodatkowe często zadawane pytania

Jakie oddziały najlepiej ulepszyć w CoC?

Jeśli używasz określonego oddziału do regularnego atakowania wrogów, najlepiej trzymać się ulepszenia tego. Kiedy poziom twoich głównych zadających obrażenia zostanie zwiększony, inne jednostki będą dodawać tylko marginalne obrażenia. Na początku każdy punkt obrażeń ma znaczenie, a czasy są stosunkowo minimalne, więc najlepiej jak najszybciej ulepszać jednostki na całej planszy.

Produkcja jednostek wyższego poziomu nie zajmuje dużo czasu, ale kosztuje więcej Eliksiru, więc możesz przeprowadzić taką samą liczbę ataków wyższej jakości w tym samym czasie, pod warunkiem, że masz zasoby do napędzania kampanii.

Dodatkowo Clash of Clans otrzymuje regularne łatki aktualizacyjne, które mogą zmienić równowagę między oddziałami. Utrzymanie wszystkich oddziałów na stosunkowo równym poziomie może pozwolić ci na płynniejszą zmianę biegów po znaczącej zmianie.

Ulepsz oddziały, aby lepiej atakować w Clash of Clans

W CoC każde małe ulepszenie sumuje się z czasem. Nie trać czasu na wysyłanie nieefektywnych oddziałów na swoich wrogów. Ulepsz oddziały w laboratorium, a otrzymasz grupę zadaniową przygotowaną do radzenia sobie z każdą obroną w mgnieniu oka.

Jaka jest Twoja strategia ulepszania oddziałów w Clash of Clans? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.