ClassDojo a przegląd Google Classroom: co jest lepsze?

ClassDojo i Google Classroom należą do najpopularniejszych internetowych platform szkolnych. Oba są jednymi z najlepszych wyborów profesjonalistów zajmujących się edukacją.

ClassDojo a przegląd Google Classroom: co jest lepsze?

W tym porównaniu zobaczysz dwa przedstawione osobno, a następnie porównasz je bezpośrednio.

KlasaDojo

ClassDojo to bezpłatna aplikacja do zdalnej klasy, dostępna na komputerach, tabletach i telefonach. Służy do szybkiego udostępniania informacji, w tym zadań domowych, zdjęć i filmów.

Jednak ClassDojo oferuje tobie, jako nauczycielowi, przypisanie unikalnych wartości klas. Masz sześć wcześniej istniejących pozytywnych cech, które obejmują pomaganie innym, uczestnictwo, wykonywanie zadań, bycie wytrwałym, pracowitość i zachęcanie do ciężkiej pracy. Otrzymasz również pięć negatywnych wartości, takich jak nieukończenie pracy domowej, brak szacunku, bycie poza zadaniem, przychodzenie na zajęcia nieprzygotowane i mówienie poza kolejnością.

Ale możesz stworzyć swoje wartości i wykorzystać je do stworzenia wykresu w kształcie pączka, przedstawiającego podział zachowań w określonym okresie. Rodzice mogą wtedy uzyskać dostęp do tego wykresu, aby dowiedzieć się więcej o zachowaniu ich dziecka w klasie.

Możesz oczywiście spotkać się z rodzicami twarzą w twarz, ale ten wykres może pomóc im również skupić się na robieniu tego, co mogą, aby naprawić negatywne zachowanie swoich dzieci.

ClassDojo pomaga wyjaśnić, co dzieje się w klasie. Większość rodziców dobrze zna krótką odpowiedź „nic” na pytanie „co robiłeś w szkole”. ClassDojo robi wszystko, co w jego mocy, aby nauczyciele mogli odpowiedzieć na to pytanie.

ClassDojo jest idealne dla „rodziców helikopterów”. To, czy jest to dobra rzecz, czy nie, jest przedmiotem dyskusji, ale ta aplikacja robi coś jeszcze bardziej krytycznego. Zachęca uczniów do doskonalenia się dzięki systemowi punktowemu. Każdej z ustawionych wartości przypisane są punkty. Ćwiczenie dobrych wartości przyniesie więcej punktów do tabeli, podczas gdy punkty ujemne oznaczają wyrażanie wartości ujemnych.

Oczywiście dzieci nie mogą porównywać swoich punktów, więc nie chodzi o rywalizację.

klasa dojo

Klasa Google

Każdy system zarządzania nauką niesie ze sobą korzyści. Jak zapewne się domyślasz, efektem korzystania z Google Classroom jest zestaw narzędzi Google do Twojej dyspozycji. Google Classroom z powodzeniem integruje aplikacje i usługi, takie jak Dokumenty Google, Arkusze Google, YouTube i inne popularne usługi. Oczywiście możesz używać tych narzędzi z innymi systemami zarządzania nauką, ale Google Classroom to ułatwia.

klasa google

Nauczyciele mogą publikować zadania, materiały i quizy za pośrednictwem Google Classroom.

Jedną z widocznych wad Google Classroom jest brak dobrze zdefiniowanych ról i zaawansowanego raportowania. Możesz jednak połączyć Google Classroom z innymi systemami zarządzania uczeniem za pomocą prostego dodatku. Oznacza to, że Google Classroom jest bardziej centrum, które sprawia, że ​​system zarządzania nauką jest bardziej zintegrowany i ogólnie płynniejszy.

Google Classroom przynosi wiele innych korzyści. Obejmuje to udostępnianie i prezentowanie pracy za pomocą slajdów Google oraz zdalne spotkania za pośrednictwem Google Hangouts.

Najlepsza część – każdy, kto ma konto Google (czyli prawie każdy) może korzystać z aplikacji, mimo że aplikacja współpracuje z G Suite dla Szkół i Uczelni. Aby zaprosić uczniów i rodziców, wystarczy ich adres e-mail.

Google Classroom doskonale nadaje się do udostępniania materiałów, niezależnie od tego, czy uczysz w trzeciej klasie, czy na lekcjach gotowania.

ClassDojo a Google Classroom

Chociaż obie platformy są systemami zarządzania uczeniem, obie są bardzo różnymi bestiami.

ClassDojo jest tam dla konkretnych zajęć. Jednym z jego głównych punktów sprzedaży jest umiejętność nauczania uczniów o wartościach, a nie tylko o przedmiotach. Jak każdy nauczyciel wie, w każdej klasie w równym stopniu chodzi o nauczanie dzieci właściwych wartości, jak io uczenie się lekcji w klasie.

Google Classroom nie obsługuje tego aspektu. Nie możesz przyznać uczniom punktów za prawidłowe zachowanie w klasie. Dzięki ClassDojo możesz udostępniać pliki, podczas gdy Google Classroom specjalizuje się w udostępnianiu plików i służeniu jako środowisko chmurowe dla materiałów dydaktycznych.

ClassDojo angażuje również rodziców – mogą dołączyć do platformy i mogą nawet służyć jako część różnych klas. Rodzice uzyskują dostęp do wykresu pączkowego, który informuje ich, nad czym muszą popracować ze swoim dzieckiem.

W Google Classroom nie ma żadnych oficjalnych ról. Jako nauczyciel możesz stworzyć środowisko, w którym możesz zaprosić rodziców do niektórych pokoi. Możesz nawet ręcznie tworzyć wykresy dla każdego dziecka, ale to wszystko wymaga dużo pracy. Google Classroom, mimo że jest uważany za system zarządzania uczeniem, polega bardziej na udostępnieniu narzędzi edukacyjnych dla Ciebie, nauczyciela.

Która platforma jest dla kogo?

To nie jest właściwe pytanie. Jeśli szukasz odpowiedzi, oto ona: użyj obu. Jeśli szukasz narzędzia, które pomoże Ci skoncentrować się na zachowaniu ucznia, wysiłkach związanych z nauką i rodzicach, wybierz ClassDojo. Jeśli szukasz genialnie zintegrowanej platformy, która łączy wszystkie przydatne narzędzia Google w jednym środowisku edukacyjnym, skorzystaj z Google Classroom.

W rzeczywistości jednak będziesz chciał skupić się na obu aspektach szkolnego doświadczenia.

Werdykt

Połączenie ClassDojo i Google Classroom to najlepszy sposób, aby się tutaj dostać. ClassDojo bardziej skupia się na wartościach, zachowaniu i rodzicach uczniów. Z drugiej strony Google Classroom to świetny zestaw narzędzi do zarządzania materiałami.

Czy próbowałeś użyć którejś z tych platform? Czy rozważałeś użycie ich w połączeniu? Jeśli tak, kliknij poniższe komentarze i opowiedz nam o swoich doświadczeniach.