Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji na urządzeniu Roku?

Urządzenia do strumieniowego przesyłania Roku umożliwiają strumieniowe przesyłanie treści na telewizorze Smart TV i nie tylko. W rzeczywistości urządzenia Roku występują w wielu formach: odtwarzacze, kije i telewizory Roku.

Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji na urządzeniu Roku?

Mimo, że zostały zaprojektowane z myślą o wielogodzinnym użytkowaniu i pomimo tego, że są bardzo wytrzymałe i zbudowane z jakością, zamrażanie i powolne działanie nie są im obce.

Na szczęście to nie koniec świata. Możesz wyczyścić pamięć podręczną lub ponownie uruchomić urządzenie, aby spróbować poprawić wydajność Roku, a nawet przywrócić mu pierwotny blask.

Dlaczego mój Roku nie działa prawidłowo?

Szczerze mówiąc, istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak w nowoczesnych inteligentnych urządzeniach, a Roku nie jest tutaj wyjątkiem. Zła wydajność twojego Roku może być wynikiem błędnej aktualizacji oprogramowania, nowo zainstalowanego kanału, a może nawet spiętrzenia pamięci podręcznej.

Dodatkowo, twoje urządzenie Roku może być po prostu przestarzałe – te urządzenia są zbudowane tak, aby przetrwać, ale z biegiem lat wydajność nie ulegnie poprawie. W przypadku każdej technologii jest to zawsze spirala w dół.

wyczyść pamięć podręczną aplikacji na roku

Co robić?

Cóż, wszystko sprowadza się do starego dobrego pytania pomocy technicznej: „Czy próbowałeś go ponownie uruchomić?”

W świecie zaawansowanych technologii nie jesteśmy przyzwyczajeni do konieczności ponownego uruchamiania naszych urządzeń. Czasami jednak ponowne uruchomienie jest nie tylko uzasadnione, ale absolutnie zalecane. Urządzenia Roku można ponownie uruchomić na wiele sposobów.

Z drugiej strony może to być wypełniona pamięć podręczna, która powoduje, że Twój Roku nie działa. Jak na każdym innym urządzeniu, pamięć podręczna zasadniczo przechowuje dane, aby później załadować je szybciej. Dane te są jednak przechowywane w pamięci podręcznej i gdy zaczynają się gromadzić, mogą łatwo przytłoczyć Twoje urządzenie. Może się to zdarzyć na telefonie, komputerze, konsoli do gier lub urządzeniu Roku.

Uruchom ponownie urządzenie Roku

Prawie każde urządzenie Roku można zrestartować na kilka sposobów; dokładnie trzy.

Pierwsza metoda

Pierwszym sposobem ponownego uruchomienia Roku jest menu Ustawienia.

  1. Przejdź do menu głównego i wybierz Ustawienia z listy, naciskając ok na pilocie Roku. Strona główna Roku
  2. W menu Ustawienia znajdziesz opcję o nazwie System, wciśnij ok przycisk, aby go otworzyć. Menu ustawień Roku
  3. Teraz przewiń w dół do wpisu o nazwie Ponowne uruchomienie systemu, wybierz, naciśnij ok Ponownie. Menu systemu Roku
  4. Na koniec wybierz Uruchom ponownie z następnego menu.

Druga metoda

Druga metoda restartu jest świetna, gdy wystąpi poważniejszy błąd. Jeśli nie możesz prawidłowo poruszać się po menu, seria naciśnięć przycisków spowoduje ponowne uruchomienie urządzenia Roku.

  1. Aby rozpocząć, naciśnij Dom przycisk pięć razy, a następnie W górę przycisk raz, Przewijanie do tyłu przycisk dwa razy, a Szybkie przewijanie do przodu przycisk dwa razy. Poczekaj, aż Roku wyłączy się i uruchomi kopię zapasową.

Roku

Trzecia metoda

Trzecia metoda jest tak prymitywna, jak to tylko możliwe; po prostu odłącz przewód zasilający, odczekaj kilka minut i podłącz go. Jest to wymuszone ponowne uruchomienie i zasadniczo spowoduje ponowne uruchomienie urządzenia. Ta metoda powinna być stosowana tylko wtedy, gdy dwie pierwsze zawiodą.

Wyczyść pamięć podręczną

Aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji na swoim Roku, wystarczy wykonać drugą metodę, opisaną powyżej. Po wprowadzeniu wspomnianej sekwencji ponowne uruchomienie urządzenia zajmie około pół minuty. W tym czasie wyczyści pamięć podręczną aplikacji.

Przywróć swojemu Roku jego oryginalny blask

Chociaż te metody powinny pomóc w sprawniejszym funkcjonowaniu Roku, jeśli urządzenie jest przestarzałe, być może powinieneś rozważyć zakup nowego. W każdym razie ponowne uruchomienie i wyczyszczenie pamięci podręcznej na pewno nie zaszkodzi nawet zupełnie nowym urządzeniom.

Czy kiedykolwiek próbowałeś ponownie uruchomić Roku? Którą metodę(y) wypróbowałeś? Zadziałało? Jeśli masz jakieś pytania, wskazówki lub porady, dołącz do dyskusji w komentarzach poniżej.