Jak wyczyścić pamięć podręczną ARP?

Pamięć podręczna ARP działa jak biblioteka głównie dynamicznych wpisów ARP. Są one zwykle tworzone, gdy adresy IP są rozwiązywane z nazwy hosta, a następnie na adres MAC. Ten proces pozwala Twojemu systemowi na prawidłową komunikację z adresem IP.

Jak wyczyścić pamięć podręczną ARP?

Czyszczenie pamięci podręcznej ARP nie zawsze jest potrzebne. W rzeczywistości w większości przypadków ponowne uruchomienie przełącznika lub routera jest więcej niż wystarczające, aby naprawić wszelkie opóźnienia lub problemy z połączeniem. Wyczyszczenie pamięci podręcznej ARP zasadniczo powoduje, że wszystkie żądania w Twojej bazie danych przechodzą ponownie przez cały proces ARP.

Zasadniczo każde połączenie, które teraz nawiążesz, będzie musiało ponownie rozwiązać adres MAC z adresu IP.

Jednak z czasem pamięć podręczna ARP może ulec uszkodzeniu. Wpisy pamięci podręcznej ARP stają się nieaktualne, a nowe dodatki do bazy danych mogą nie zawsze zastępować wygasłe wpisy w Twojej kolekcji.

Kiedy tak się dzieje, często pojawiają się błędy, które wpływają na system i wydajność sieci.

Dwa typowe oznaki, że pamięć podręczna ARP może wymagać wyczyszczenia, to brak możliwości załadowania różnych witryn internetowych, które kiedyś działały dobrze, oraz brak możliwości pingowania niektórych adresów IP, gdy wiesz, że te witryny działają prawidłowo.

Okna

Jeśli jesteś typem wskaż i kliknij, możesz użyć Panelu sterowania, aby wyczyścić pamięć podręczną ARP. Oto kroki, aby to zrobić.

  1. Znajdź i uzyskaj dostęp do Panelu sterowania
  2. Wybierz menu Narzędzia administracyjne
  3. Kliknij menu Zarządzanie komputerem
  4. Znajdź i uzyskaj dostęp do usług i aplikacji
  5. Przewiń w dół, aż znajdziesz ikonę Routing i usługi zdalne i uzyskaj do niej dostęp
  6. Użyj menu rozwijanego, aby wybrać Wyłączone i kliknij OK
  7. Uruchom ponownie system
  8. Wróć do kroku 6 i wybierz Włącz tym razem i kliknij OK

Po tym nie musisz ponownie uruchamiać systemu.

Oczywiście najprostsza metoda polega na wpisaniu prostego wiersza poleceń. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zlokalizować i otworzyć okno wiersza polecenia. Możesz to zrobić ręcznie, klikając przycisk Start lub naciskając przycisk Windows na klawiaturze.

Stamtąd chcesz wpisać „cmd” w polu Rozpocznij wyszukiwanie systemu Windows. Musisz to zrobić dla wszystkich wersji systemu Windows po Vista.

Jeśli jesteś na koncie administratora, po prostu kliknij ikonę cmd lub naciśnij Enter. Jeśli nie jesteś na koncie administratora, być może będziesz musiał kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Uruchom jako administrator, aby polecenie NetShell zadziałało.

Możesz także wymusić uprawnienia administratora, naciskając Ctrl-Shift-Enter i wybierając ikonę cmd.

Po otwarciu okna wiersza polecenia musisz wpisać następujący wiersz poleceń:

netsh interface IP usuń arpcache

Powinno to wyglądać mniej więcej tak

Naciśnij enter i daj mu kilka sekund na przebieg.

Linux

Wyczyszczenie pamięci podręcznej ARP w Linuksie jest nieco podobne. Zamiast korzystać z wiersza polecenia systemu Windows, musisz otworzyć monit terminala. Wtedy będziesz musiał stać się rootem w swoim systemie.

Gdy to zrobisz, uruchamiasz kolejno następujące polecenia:

arp-n

Ta linia umożliwia przeglądanie pamięci podręcznej ARP. Poinformuje Cię, czy wymaga odświeżenia, czy nie.

ip –s –s neigh flush all

To polecenie służy do czyszczenia pamięci podręcznej ARP.

arp-n

Używając tego polecenia ponownie, sprawdzasz poprawność wyników. Będziesz także mógł porównać listę przed wyczyszczeniem z wynikami po wyczyszczeniu i lepiej zrozumieć, co było nie tak z twoim systemem.