Jak wyczyścić pamięć podręczną na Amazon Fire Stick?

Amazon Fire Stick to niezwykle przydatne urządzenie, które pozwala cieszyć się niemal każdą usługą przesyłania strumieniowego, od Netflix i Hulu po usługi na żywo, takie jak Sling lub DirecTV Now. Korzystasz także z usługi przesyłania strumieniowego i sklepu z filmami Amazon, a także z setek aplikacji i gier.

Jak wyczyścić pamięć podręczną na Amazon Fire Stick?

Prawdopodobnie zauważyłeś, że twój Fire Stick staje się wolniejszy, im częściej go używasz. Jeśli od lat jesteś dumnym posiadaczem Fire Stick, możesz wyczyścić pamięć podręczną urządzenia, aby ją przyspieszyć, zwłaszcza jeśli używasz Kodi. W tym artykule wyjaśniono, czym jest pamięć podręczna, jak jest używana i jak wyczyścić ją na karcie Fire Stick.

Co to jest pamięć podręczna?

Pamięć podręczna to wydzielona przestrzeń, w której urządzenie przechowuje różnego rodzaju funkcje i dane, które są wielokrotnie używane w aplikacji. Ten rodzaj pamięci umożliwia aplikacjom szybsze uruchamianie i wydajniejsze działanie. Na przykład, jeśli odwiedziłeś stronę internetową w Google Chrome, przeglądarka będzie przechowywać często używane informacje, dzięki czemu za każdym razem ładowanie jest szybsze. Pamięć podręczna jest podobna do tradycyjnej pamięci głównej, ale została zaprojektowana z myślą o lżejszych i szybszych procesach.

Jak możesz sobie wyobrazić, aplikacje przechowują różne dane, które ostatecznie spowolnią Twoje urządzenie. To trochę ironiczne, biorąc pod uwagę, że celem pamięci podręcznej jest utrzymanie sprawnego ruchu. W tym scenariuszu niezbędne jest utrzymanie pamięci podręcznej dla różnych programów. Niektóre aplikacje używają znacznie więcej pamięci podręcznej niż inne, więc najpierw sprawdź te, których używasz najczęściej. Im więcej danych przetwarza aplikacja, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie mieć dużą pamięć podręczną.

Czyszczenie pamięci podręcznej Kodi za pomocą ustawień

Jeśli masz problemy z konkretną aplikacją, oto dobra wiadomość: czyszczenie pamięci podręcznej na karcie Fire Stick jest naprawdę łatwe.

  1. Przejdź do głównego menu swojego Fire Stick. Tam przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Zarządzaj wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami”.

  2. Wybierz aplikację, aby zobaczyć informacje, takie jak rozmiar pliku, miejsce na dane i rozmiar pamięci podręcznej.

  3. Przejdź do „Wyczyść pamięć podręczną”, aby usunąć wszystkie pliki tymczasowe.

Minie krótki czas, gdy wyczyści pamięć podręczną, chociaż dokładny czas będzie się różnić w zależności od tego, jak duża jest pamięć podręczna aplikacji. Opłucz i powtarzaj tyle aplikacji, ile chcesz.

Kodi on Fire Stick jest duży w pamięci podręcznej

Kodi to aplikacja jak każda inna, ale prawdopodobnie ma znacznie więcej pamięci podręcznej niż inne aplikacje. Użytkownicy znajdują sposób na zainstalowanie Kodi na Fire TV Stick, ponieważ uwielbiają dobrze znaną aplikację. Jeśli jesteś jedną z tych osób, twoja pamięć podręczna jest prawdopodobnie znacznie większym problemem niż dla tradycyjnego użytkownika Firestick. Postępuj więc zgodnie z tym samym procesem, co powyżej, ale najpierw wybierz Kodi. Jeśli Twoje urządzenie działa powoli i masz zainstalowany Kodi, prawdopodobnie jest to największy problem.

Niezależnie od tego, mądrze jest często czyścić pamięć podręczną, aby utrzymać urządzenie w ryzach, niezależnie od tego, czy używasz Kodi, czy nie.

Nieoficjalne aplikacje na pałeczkach Fire TV zużywają znaczną pamięć podręczną

Fire Sticks często spowalniają najbardziej, gdy zainstalowałeś nieoficjalne aplikacje, takie jak Kodi. Tak więc, jeśli używasz Fire Stick, który wymyśliłeś z różnego rodzaju aplikacjami i innymi dodatkami, konieczne jest regularne usuwanie pamięci podręcznej aplikacji. Niestety nie ma opcji masowego usuwania. Musisz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Fire Stick indywidualnie.

UWAGA: Podczas czyszczenia pamięci podręcznej w dowolnej aplikacji pamiętaj, aby nie nacisnąć „Wyczyść dane”.

Użycie opcji „Wyczyść dane” usuwa całą aplikację, od dostosowań i preferencji po dane z pamięci podręcznej i zapisane dane. Proces przywraca domyślne ustawienia fabryczne aplikacji. Teraz, zakładając, że nie usunąłeś wszystkiego przypadkowo, Twoje urządzenie powinno działać znacznie szybciej i będziesz mieć więcej miejsca na pobieranie innych aplikacji.

Twój Fire Stick będzie uruchamiał aplikacje szybciej, ale zaoszczędzisz także mnóstwo miejsca na pobranie większej liczby aplikacji, które Ci się podobają. Tylko nie zapomnij; nigdy nie uderzaj przypadkiem w „Wyczyść dane”!

Często Zadawane Pytania

Co się stanie, gdy wyczyszczę pamięć podręczną aplikacji na Fire Stick?

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, nie powinieneś zauważyć żadnych zmian w zachowaniu aplikacji poza tym, że Fire Stick działa lepiej. Ponieważ pamięć podręczna przechowuje tylko niepotrzebne pliki i dane, Twoje dane logowania, historia oglądania i ustawienia w aplikacji powinny pozostać nienaruszone.

Wyczyściłem pamięć podręczną, ale mój Fire Stick nadal działa wolno. Co jeszcze mogę zrobić?

Czyszczenie pamięci podręcznej to podstawowy i nieinwazyjny sposób na rozwiązanie większości problemów technicznych. Ale jeśli twój Fire Stick lub aplikacja nadal działa słabo, być może trzeba spróbować czegoś innego. Na przykład upewnij się, że aplikacja i Twój Fire Stick są aktualne. Deweloperzy wydają nowe aktualizacje, aby naprawić błędy i zwiększyć bezpieczeństwo oprogramowania. Poważnie przestarzały Fire Stick lub aplikacja może powodować poważne problemy.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest usunięcie niepotrzebnych aplikacji lub treści z karty Fire Stick. Im więcej treści pobrałeś, tym trudniej będzie Twojemu urządzeniu działać poprawnie. Spróbuj odinstalować niektóre aplikacje, których już nie używasz.

Na koniec możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne na Fire Stick. W zależności od nieprawidłowego działania oprogramowania powodującego twoje nieszczęście, powinno to naprawić. Pamiętaj tylko, że oznacza to, że usuwasz wszystko z Fire Stick i zaczynasz od nowa.