Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi

Oprogramowanie Media Center to doskonałe miejsce do przechowywania, organizowania i oglądania treści wideo. Kodi to jedna z najlepszych platform do strumieniowego przesyłania wideo, audio i muzyki z dekoderów lub urządzeń z systemem Android po telewizory i kino domowe. Kodi ma wspaniały interfejs, obszerną bibliotekę dodatków i wtyczek oraz szybką i łatwą metodę konfiguracji, więc nic dziwnego, że tak wiele osób przeniosło całe swoje oglądanie do usprawnionego interfejsu Kodi.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi

Jeśli jednak jesteś długoletnim użytkownikiem Kodi, być może zauważyłeś, że prędkość przesyłania strumieniowego spadła i zacinała się podczas regularnego użytkowania. Przy tak dużym użyciu przez długi czas, nie jest zaskakujące, że Kodi czasami ma spowolnienia i buforowanie. Podczas gdy wiele problemów z odtwarzaniem wynika z niestabilności sieci lub typowych spowolnień buforowania, platforma staje się zbyt wolna, aby ogólnie używać jej niezawodnie. Za każdym razem, gdy wystąpi taka sytuacja, może być czas na opróżnienie pamięci podręcznej.

Podobnie jak telefony lub tablety z Androidem, czyszczenie pamięci podręcznej w Kodi nie jest procesem, który musisz często wykonywać. Jednak proces ten pomaga rozwiązać drobne problemy dotyczące funkcjonalności interfejsu i odtwarzania. W przeciwieństwie do środowiska Android, wyczyszczenie pamięci podręcznej w Kodi wymaga dodatkowej wtyczki.

Poprzednie sposoby czyszczenia pamięci podręcznej obejmowały użycie dodatku Merlin Wizard i innych podobnych, ale te repozytoria już nie działają.

W tym przewodniku używamy Kodi 19.0 działającego na komputerze z systemem Windows 10. Oprócz urządzenia Kodi, niezależnie od tego, czy jest to urządzenie do przesyłania strumieniowego, telefon czy tablet, musisz najpierw zainstalować repozytorium Super Repo. Super Repo zawiera wiele dodatków do Kodi i zawiera narzędzie do czyszczenia pamięci podręcznej Kodi o nazwie SIMTECH Wizard.

Instalowanie Super Repo

Jeśli jesteś długoletnim użytkownikiem Kodi, bez wątpienia dodałeś dziesiątki repozytoriów i wtyczek za pośrednictwem wewnętrznej przeglądarki plików. Jeśli jednak jesteś nowy na platformie, może to być nieco przytłaczające. Bez obaw — instalacja Super Repo lub dowolnego innego repozytorium jest łatwa i szybka.

  1. Zacznij od przejścia do menu ustawień Kodi, klikając lub dotykając ikony koła zębatego w menu po lewej stronie. Ta opcja to miejsce, w którym znajdziesz wewnętrzną przeglądarkę plików potrzebną do dodawania repozytoriów i innych wtyczek innych firm.
  2. Wybierz menedżera plików, a następnie dotknij lub kliknij dwukrotnie „Dodaj źródło” i wybierz "Nic" opcja otwarcia pola tekstowego.
  3. Wpisz "//srp.nu" bez cudzysłowów w polu za pomocą wbudowanej klawiatury Kodi.
  4. Nazwij nowe repozytorium „SuperRepo”, następnie kliknij "Dobra" aby dodać źródło do Kodi.

Po pobraniu SuperRepo musisz go zainstalować. Kodi sprawia, że ​​jest to niepotrzebnie skomplikowane, ale kroki są proste, gdy zostaną dla Ciebie określone. Wróć do ekranu głównego Kodi i wybierz "Dodatki" z menu po lewej stronie. Następnie wybierz zapakowany przedmiot (wygląda jak otwarte pudełko) w lewym górnym rogu ekranu.

Wybierać „Zainstaluj z pliku zip”, przewiń w dół i wybierz „SuperRepo”. Wybierać "krypton," następnie "Wszystko," a następnie wybierz „superrepo.kodi.krypton.all-0.7.04.zip.” Zwróć uwagę, że plik zip może mieć inną nazwę w miarę upływu czasu i upuszczania dodatkowych kompilacji SuperRepo, ale w katalogu będzie tylko jeden plik zip i powinno być proste zidentyfikowanie, którego pliku potrzebujesz. Wybierać "OK," a pliki SuperRepo zostaną wyodrębnione z archiwum zip.

Teraz musisz zainstalować pliki w Kodi. Wybierać „Zainstaluj z repozytorium” (znajduje się tuż nad „zainstaluj z pliku zip”), a następnie kliknij „Super Repo wszystko”. Pojawia się cała lista kategorii dodatków. Możesz przeglądać te dodatki w wolnym czasie, ale na razie wybierz „Dodatki do programu”, następnie „KREATOR SIMTECH” a następnie wybierz „Zainstaluj”.

Korzystanie z kreatora Simtech

Teraz, gdy masz już zainstalowany kreator Simtech, musisz go otworzyć, aby wyczyścić pamięć podręczną Kodi! Wróć do menu głównego (zwykle naciskając „Backspace”) i kliknij „Dodatki”. Wybierać „Dodatki do programu” a następnie wybierz „Kreator Simtechów”.

Używanie kreatora Simtech do czyszczenia pamięci podręcznej Kodi

Dotknij kreatora, aby uruchomić dodatek. Wybierać „Narzędzia do konserwacji SIMTECH” i wtedy „Opcje czyszczenia/czyszczenia”.

Kliknij lub dotknij "Wyczyść pamięć podręczną" polecenie i zostanie wyświetlone potwierdzenie. Śmiało i wybierz "Kasować." Pojawi się seria okien dialogowych z pytaniem, czy chcesz usunąć określone katalogi, ponownie uruchomić Kodi itp. Po prostu zaakceptuj wszystkie monity, a wszystkie problemy z pamięcią podręczną znikną!

Czyszczenie pamięci podręcznej Kodi na Firestick

Chociaż Kodi nie ma natywnej opcji czyszczenia pamięci podręcznej, możesz wykonać tę czynność na swoim Firestick. Jest to proste i tak proste, jak czyszczenie pamięci podręcznej.

Aby wyczyścić pamięć podręczną Firestick, wykonaj następujące czynności:

  1. Przewiń i kliknij „Ustawienia” u góry ekranu głównego Firestick.
  2. Wybierać "Aplikacje."
  3. Kliknij „Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami”.
  4. Wybierać „Kodi”.
  5. Wybierać "Wyczyść pamięć podręczną."
  6. Potwierdź akcję czyszczenia pamięci podręcznej.

Jeśli zauważyłeś, że masz problemy ze spowolnieniem Firestick lub Kodi nie działa prawidłowo, wykonanie powyższych kroków może rozwiązać problemy, które masz.

Nie zapominaj, że problemy z buforowaniem i przesyłaniem strumieniowym mogą również wynikać z problemów z siecią. Dlatego jeśli po wyczyszczeniu pamięci podręcznej nadal występują problemy z przesyłaniem strumieniowym, sprawdź ustawienia routera i modemu lub skontaktuj się z usługodawcą internetowym w sprawie szybkości sieci.

Na koniec pamiętaj, że przesyłanie strumieniowe z niektórych repozytoriów Kodi może być często nieprzewidywalne lub niestabilne, więc zawsze upewnij się, że korzystasz z bezpiecznych i legalnych repozytoriów.