Jak wyczyścić pamięć podręczną w Plex

Plex to potężny serwer centrum multimedialnego, który pozwala skonfigurować spersonalizowaną bibliotekę multimediów online, a następnie uzyskać do niej dostęp ze wszystkich urządzeń – komputerów PC, tabletów, laptopów, smartfonów lub czegokolwiek, co masz. To jak posiadanie własnego kanału multimedialnego w chmurze, do którego tylko Ty masz dostęp. Plex jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej (istnieje wiele funkcji wersji płatnej, ale najważniejszą z nich jest to, że płatna wersja aplikacji mobilnych umożliwia oglądanie filmów pełnometrażowych, podczas gdy bezpłatne aplikacje mobilne pozwalają tylko oglądać wideo przez minutę).

Jak wyczyścić pamięć podręczną w Plex

Po skonfigurowaniu konta Plex otrzymasz wirtualny serwer w systemie Plex. Następnie możesz zacząć przesyłać wszystkie swoje filmy, muzykę, zdjęcia i nie tylko, które możesz następnie wyświetlić, gdziekolwiek masz zainstalowany Plex – po prostu przesyłaj strumieniowo swoje treści z serwera wirtualnego.

Podobnie jak w przypadku każdej usługi przesyłania strumieniowego, urządzenia lub aplikacji, czasami podczas odtwarzania rzeczy mogą być opóźnione lub wydawać się spowolnione. Często jest to spowodowane dużą ilością danych w pamięci podręcznej aplikacji. Pamięć podręczna to miejsce, w którym Plex przechowuje pliki lokalnie, aby przyspieszyć dostęp do nich. Na przykład, jeśli oglądasz program, Plex może pobrać cały program do katalogu pamięci podręcznej podczas oglądania, a następnie odtworzyć program z pamięci podręcznej urządzenia lokalnego. Jeśli jednak pamięć podręczna zapełni się wieloma plikami i fragmentami plików, może spowolnić odtwarzanie, ponieważ aplikacja Plex musi przeglądać wszystkie te pliki pamięci podręcznej za każdym razem, gdy poprosisz ją o zrobienie czegoś. Okresowe czyszczenie pamięci podręcznej eliminuje ten problem i może poprawić wydajność aplikacji klienckich Plex.

W tym artykule pokażę, jak wyczyścić pamięć podręczną w Plex. Pamiętaj, że masz osobną pamięć podręczną dla każdego używanego urządzenia. Nie musisz za każdym razem czyścić pamięci podręcznej na każdym urządzeniu – tylko na urządzeniu, którego chcesz używać.

Lokalizowanie pamięci podręcznych w Plex

Lokalizacja katalogu pamięci podręcznej różni się w zależności od systemu operacyjnego na urządzeniu, na którym zainstalowano Plex.

Okna

Na komputerze z systemem Windows pamięć podręczna znajduje się w katalogu użytkownika. Otwórz okno Eksploratora i przejdź do „% LOCALAPPDATA% Plex Media ServerPlug-in SupportCaches”

W katalogu Caches będą znajdować się podkatalogi różnych programów i filmów, które oglądałeś. Możesz usunąć poszczególne katalogi lub wszystkie naraz, to zależy wyłącznie od Ciebie.

System operacyjny Mac

Jeśli używasz komputera Mac do instalacji Plex, w wyszukiwarce komputerów Mac wykonaj następujące czynności.

  • Kliknij Go, a następnie przejdź do Przejdź do folderu i wybierz go. Idź do folderu Mac
  • Następnie wprowadź ~ / Library / Application Support / Plex Media Server / Plug-in Support / Caches w polu tekstowym Przejdź do folderu. Następnie kliknij przycisk Przejdź. Iść do
  • Usuń folder, w którym chcesz wyczyścić pamięć podręczną. Foldery w pamięci podręcznej Mac

To jest takie proste!

Linux

Istnieje wiele różnych odmian Linuksa. Jednak lokalizacja serwera Plex w systemie Linux zwykle wygląda mniej więcej tak:

· $PLEX_HOME/Biblioteka/Obsługa aplikacji/Plex Media Server/Obsługa wtyczek/Cache

Podobnie jak w przypadku systemów Windows i Mac, usuń podkatalogi, które chcesz wyczyścić.

Android

Plex umożliwia również zainstalowanie swojej aplikacji na smartfonie lub tablecie z Androidem. Jeśli chcesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji na telefonie lub tablecie, bardzo łatwo to osiągnąć. Dokładne ekrany i nazwy poleceń mogą się nieznacznie różnić w zależności od wersji Androida, ale ogólnie:

  • Przesuń palcem w dół na górze urządzenia z Androidem i dotknij ustawień, ikony w kształcie koła zębatego. Ustawienia Androida
  • Następnie pod telefonem dotknij Aplikacje lub Aplikacje. Aplikacje Ustawienia Androida
  • Następnie wybierz menedżera aplikacji. Menedżer aplikacji
  • Wybierz Wszystkie aplikacje z listy rozwijanej. Przewiń w dół, aż zobaczysz listę aplikacji Plex. Aplikacja Plex
  • Stuknij w nią i wybierz pamięć. Pamięć aplikacji Plex
  • Na koniec dotknij przycisku wyczyść pamięć podręczną. To wszystko — pamięć podręczna aplikacji Plex jest teraz wyczyszczona. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

Możesz teraz kontynuować i kontynuować oglądanie lub słuchanie swoich multimediów.

Wniosek

Kiedy zaczniesz widzieć powolne zachowanie na serwerze Plex, jednym z łatwych rozwiązań problemu jest wyczyszczenie jego danych z pamięci podręcznej. Teraz wiesz, jak to zrobić w systemach operacyjnych Windows, Mac lub Linux oraz Android. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do lokalizacji pamięci podręcznej wtyczek na swoim komputerze i usunąć odpowiednie katalogi. W systemie Android przejdź do sekcji Aplikacje, znajdź aplikację Plex i dotknij przycisku wyczyść pamięć podręczną.