Jak wyczyścić czat na Discordzie

Możliwość wyczyszczenia czatu Discord jest jedną z najbardziej pożądanych funkcji platformy. Jednak po latach próśb nadal nie mamy możliwości łatwego usuwania starych czatów lub masowego usuwania nowszych. Istnieją jednak opcje i przeprowadzę cię przez nie.

Jak wyczyścić czat na Discordzie

Jeśli zarządzasz kanałem Discord, sprzątanie jest jednym z Twoich podstawowych zadań. Możesz to zrobić ręcznie lub skorzystać z pomocy botów. Jeśli nic innego nie działa, możesz sklonować swój kanał i zamknąć stary.

Wyczyść czat na Discordzie ręcznie

To oczywiście długi i nudny sposób na wyczyszczenie czatu Discord. Daje to jednak znacznie większą kontrolę nad tym, co zostanie usunięte. Jeśli masz przydatne czaty, które chcesz zachować przez chwilę, przydatne jest ręczne usuwanie.

Najważniejszą wskazówką dotyczącą ręcznego usuwania czatów jest przytrzymanie klawisza Shift podczas robienia tego, ponieważ spowoduje to pominięcie irytującego pola potwierdzenia, które pojawia się za każdym razem, gdy usuwasz.

Oto, co możesz zrobić, aby wyczyścić czat za pomocą wbudowanego procesu usuwania w Discord.

 1. Przejdź do kanału, który chcesz wyczyścić.
 2. Najedź kursorem na każdą wiadomość, przytrzymując przycisk Shift.
 3. Kliknij czerwoną ikonę kosza na śmieci, aby usunąć wiadomość.

Discord nie poprosi Cię o potwierdzenie, że chcesz wyczyścić czat, wiadomość natychmiast zniknie. Najlepiej zacząć od góry, jeśli zamierzasz korzystać z tej metody. Ponieważ kolejna wiadomość wkrótce zajmie jej miejsce, możesz zaoszczędzić sporo czasu, trzymając kursor w jednej pozycji, używając przycisku Shift i klikając ikonę kosza.

Wyczyść czat na Discordzie z botem

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem oczyszczenia kanału jest użycie bota. Istnieją boty do wszystkiego na Discordzie i zadania porządkowe, takie jak klasyczny sposób ich używania. Istnieje kilka chatbotów, ale najczęściej używa się bota Mee6.

Aby dodać bota do Discord, musisz być administratorem lub mieć uprawnienia do zarządzania serwerem w swojej roli. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz mógł dodawać żadnych botów. Aby sprawdzić, czy masz uprawnienia, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz serwer, do którego dodajesz bota.

 2. Kliknij Ustawienia serwera z menu po prawej stronie (strzałka po prawej stronie nazwy serwera).

 3. Wybierać Role i upewnij się, że albo Administrator lub Zarządzaj rolami jest włączony.

Jeśli nie widzisz ustawień serwera lub nie możesz przełączyć administratora lub zarządzania serwerem, nie masz wystarczających uprawnień i musisz porozmawiać z właścicielem serwera. Jeśli masz uprawnienia i jedno z tych ustawień jest włączone, możesz dodać bota.

Dodawanie bota

Na potrzeby tego artykułu będziemy używać bota Mee6. Ten wszechstronny i zaufany bot może być używany do wykonywania wielu zadań administracyjnych w Discord. W tym czyszczenie czatu.

Aby dodać bota, zrób tak:

 1. Przejdź do tej witryny i wybierz Dodaj do Discorda(Pozostaw tę stronę otwartą).

 2. Autoryzuj bota na swoim kanale.

 3. Wybierz serwer, który chcesz wyczyścić.

 4. Autoryzuj bota dla tego serwera.

 5. Wróć do strony internetowej MEE6.

 6. Wybierz serwer, do którego go właśnie dodałeś, w prawym górnym rogu, jeśli nie jest jeszcze wybrany, a następnie kliknij Moderator opcję i kliknij tak gdy pojawi się monit.

 7. Wróć do swojego serwera i wpisz !jasne, !wyczyść10, lub !wyczyść100. Cokolwiek jest najbardziej odpowiednie.

W razie potrzeby możesz także wyczyścić czaty z poszczególnych osób. Jest to przydatne, jeśli ktoś stał się toksyczny lub miał tyradę, której nikt nie chce oglądać. Użyj polecenia „!clear @NAME”, aby wyczyścić poprzednie sto wiadomości od użytkownika, którego nazwę zastępujesz NAME.

Istnieją inne boty, które potrafią czyścić czat. Kolejnym pomocnym i popularnym Botem jest CleanChat. Działa to w bardzo podobny sposób

Wyczyść czat na Discord przez klonowanie i zamykanie

Jeśli bot nie robi dla Ciebie wystarczająco dużo, możliwe jest sklonowanie serwera i wyłączenie oryginalnego. W ten sposób zachowasz użytkowników i główne ustawienia, ale pozbędziesz się historii czatów i bałaganu. To zawiły sposób na czyszczenie czatu, ale działa. Możesz ręcznie sklonować swój serwer lub użyć bota.

Aby ręcznie sklonować serwer, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz serwer, który chcesz sklonować w Discord.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia serwera.

 3. Z menu po lewej stronie wybierz Szablon serwera.

 4. Wpisz nazwę szablonu i kliknij Generuj szablon.

 5. Kliknij Szablon podglądu przycisk, który pojawił się pod linkiem do szablonu.

 6. Wybierać Tworzyć.

 7. Gdy opuścisz menu ustawień, nowy serwer znajdzie się na liście serwerów.

 8. Usuń oryginalny serwer.

Możesz użyć bota, aby to zrobić, jeśli wolisz. Istnieje kilka z nich, które będą klonować serwery. DiscordServerCloner na GitHub został polecony kilka razy, podobnie jak Cloner. Oba boty zapisują kopię twojego serwera, abyś mógł je odzyskać w razie potrzeby.

Bez względu na to, jakiej metody użyjesz, będziesz musiał ponownie dodać boty, które miałeś na swoim oryginalnym serwerze, ale wszystko inne powinno być takie, jak lubisz.

Spośród nich boty do czyszczenia czatów są prawdopodobnie najłatwiejsze. Są ograniczone, ponieważ mogą wyczyścić czat tylko z ostatnich 14 dni, ale wykonują krótką pracę w zakresie czyszczenia czatu i ogólnego sprzątania. Jeśli masz szczęście, że masz tętniący życiem serwer, zdecydowanie polecam mieć jeden z tych botów.

Często Zadawane Pytania

Jeśli masz więcej pytań na temat moderowania czatu Discord, mamy odpowiedzi tutaj!

Czy mogę kogoś usunąć z serwera?

Jeśli jesteś administratorem, być może będziesz musiał zbanować lub wyrzucić kogoś, kto konsekwentnie narusza standardy Twojego serwera. Odwiedzając profil osoby naruszającej zasady, możesz kliknąć opcję zablokowania tej osoby.

Czy mogę mieć wiele botów na jednym serwerze?

Absolutnie! Boty ułatwiają dostosowywanie i zarządzanie serwerami na Discord. Możesz dodać kilka, każdy z różnymi rolami i zadaniami, aby uzyskać bardziej płynne działanie.

Czy mogę usunąć tylko jedną wiadomość?

Tak, zlokalizuj wiadomość i kliknij trzy poziome linie do końca po prawej stronie. Wybierz „Usuń wiadomość”, a zniknie.