Jak wyczyścić historię przeglądania Fire Stick

Jeśli udostępnisz Fire Stick znajomym lub rodzinie, jest duża szansa, że ​​w pewnym momencie obejrzą coś, co po prostu nie przemawia do Ciebie. Innym razem otwierasz film lub program telewizyjny i nie lubisz go.

Jak wyczyścić historię przeglądania Fire Stick

Chociaż samo w sobie nie stanowi to większego problemu, może przekrzywić „Co obejrzeć dalejRekomendacje Amazon i ostatnia lista na Twoim Fire Stick. Ten artykuł zawiera instrukcje, jak wyczyścić historię Firestick, aby upewnić się, że nie musisz przedzierać się przez Świnka Peppa, aby dostać się do Mandalorian.

Historia Fire Sticka pokaże ostatnio oglądane aplikacje, podczas gdy historia Prime Video i inne aplikacje do przesyłania strumieniowego pokażą ostatnio oglądane treści. Na potrzeby tego artykułu przejrzymy opcje czyszczenia ostatnio oglądanej historii.

Czy możesz usunąć ostatnio oglądane aplikacje na Firestick?

Przede wszystkim możesz ukryć aplikacje, które ostatnio oglądałeś na Fire Stick. Te aplikacje pojawiają się u góry strony głównej Fire Stick. Niestety jedynym sposobem na usunięcie tej historii jest całkowite odinstalowanie aplikacji.

Mimo że jest to trochę ekstremalne, możesz usunąć aplikacje, wykonując następujące czynności:

 1. Użyj pilota Fire TV, aby kliknąć „Ustawienia” u góry strony głównej Fire Stick.
 2. Kliknij „Aplikacje”.
 3. Kliknij „Zarządzane aplikacje”
 4. Kliknij aplikację, którą chcesz usunąć z Fire Stick, i kliknij „Odinstaluj”.
 5. Potwierdź proces w wyświetlonym oknie podręcznym.

Teraz aplikacja zostanie usunięta z Fire Stick i z historii ostatnich aplikacji.

Jak usunąć pozycje z listy ostatnio obserwowanych?

Niestety, usunięcie historii oglądania z Fire TV Stick nie jest tak proste, jak usunięcie historii przeglądarki. Amazon wykorzystuje wszystko, co oglądałeś, aby przedstawić sugestie dotyczące tego, co dalej oglądać. Dlatego w ich najlepszym interesie jest prowadzenie listy tego, co oglądałeś, aby przekonać Cię do wypożyczenia lub kupienia czegoś związanego.

Wydaje się, że jest nie ma możliwości prawdziwego usunięcia historii oglądania z Fire Stick z Fire Stick. Inne strony internetowe zalecają otwarcie historii, wybranie programu telewizyjnego lub filmu i wybranie opcji „Usuń z ostatnio oglądanych”. To działa, ale tylko przez krótką chwilę. Gdy wrócisz do ekranu głównego, zobaczysz go z powrotem w ostatnio oglądanej karuzeli. Jak więc usunąć historię oglądania na Fire Stick? Oto szczegóły.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz podłączony Fire Stick do telewizora, telewizor jest włączony i że Fire Stick jest prawidłowo podłączony do sieci Wi-Fi.

Usuń historię oglądania ze swojego konta Amazon za pomocą przeglądarki

Fire Stick jest powiązany z Twoim kontem Amazon, co oznacza, że ​​Twoja historia jest pobierana z konta. Być może to jest powód, dla którego nie możesz pomyślnie usunąć obejrzanej historii z Fire Stick. Oto, co robisz.

 1. Otwórz przeglądarkę i zaloguj się na swoje konto amazon.

 2. Kliknij "Konta i listy” w prawym górnym rogu strony, a następnie wybierz „Twoja lista obserwowanych”.

 3. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu. następnie kliknij „Ustawienia”.

 4. Możesz otrzymać monit o ponowne zalogowanie. Kliknij „Aktywność”.

 5. Wybierać "Wyświetl historię oglądania.”

 6. Kliknij "Oglądane filmy”. następnie wybierz filmy i programy, które chcesz usunąć i wybierz „Usuń je z obejrzanych filmów”. Jedyną opcją jest usuwanie jeden po drugim.

Powyższe kroki powinny usunąć wybrane filmy z listy oglądanych na karcie Fire Stick. Po zakończeniu usuwania za pośrednictwem konta Amazon możesz również spróbować zresetować Fire Stick lub usunąć przeglądaną zawartość przechowywaną na Fire Stick. Niezależnie od tego, wykonanie powyższych kroków nie spowoduje usunięcia żadnych zakupionych treści z Twojej Biblioteki wideo (żadna metoda tego nie zrobi), więc nadal będziesz mógł oglądać wszystko, za co już zapłaciłeś.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę usunąć wszystko z mojego Fire Sticka?

Być może chcesz odświeżyć swój Fire Stick. Oznacza to usunięcie całej historii, aplikacji i tytułów. Możesz wykonać pełny reset do ustawień fabrycznych, ale po ponownym zalogowaniu się na konto Amazon poprzednia historia, aplikacje i rekomendacje mogą zostać ponownie załadowane.

Aby przywrócić ustawienia fabryczne Fire Stick, przytrzymaj przycisk Wstecz po prawej stronie podkładki kierunkowej przez dziesięć sekund. W wyskakującym okienku wybierz „Przywracanie ustawień fabrycznych”.

Możesz także wyrejestrować swój Amazon Fire Stick ze strony konta Amazon. Po prostu kliknij „Treść i urządzenia” z menu rozwijanego Konto na stronie głównej Amazon (w prawym górnym rogu. Następnie wybierz „Urządzenia” u góry nowej strony, która się pojawi. Kliknij kartę Fire Stick, którą chcesz chcesz się wyrejestrować, a następnie kliknij nazwę urządzenia (jest to hiperłącze). Po prawej stronie zobaczysz dwie opcje: „Wyrejestruj” i „Usuń nagrania głosowe”. Wybierz „Wyrejestruj” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Spowoduje to usuń wszystkie informacje o koncie Amazon z Fire Stick.